Dyskusja użytkownika:Runab0

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Magik
centralakondolencjetwórczośćpodpisnawigacjaby nie zgubićkurs
Wiki.png
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

禅.氮. 17:01, sie 21, 2016 (UTC)

Spis treści

Uwaga!


禅.氮. 17:01, sie 21, 2016 (UTC)

Re: Biauek

Oczywiście, mogłabym odtworzyć, jednak hasło niestety nie spełnia wymogów Nonsensopedii (jest nieencyklopedyczne). Odsyłam zatem do Kanciapy. A co do przenoszenia - musisz być autozatwierdzonym użytkownikiem (mieć konto od przynajmniej 4 dni i 10 edycji). Jeśli to potrzebne, ja mogę to zrobić. :) Pozdr. Alvgjerd (dyskusja) 16:21, sie 22, 2016 (CEST)

Zrobione, proszę bardzo. :> Alvgjerd (dyskusja) 16:31, sie 22, 2016 (CEST)

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png

Ruch zazwyczaj jest w godzinach wieczornych, ale w ciągu dnia też czasem można kogoś spotkać. Zapraszamy! Serscull 14:16, sie 23, 2016 (UTC)

Mapka

Wbijaj na forum
Wbijaj na forum
Nonsensopedia:Tam, gdzie ty
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w projekcie Nonsensopedia:Tam, gdzie ty.
W tym celu wystarczy odwiedzić TEN temat na forum, na którym opisane są szczegóły. Pozdrawiam i zapraszam!

Jak chcesz, to możesz to zrobić. ;) Nnvist Miejsce pogawędek 18:33, sie 23, 2016 (UTC)

Prawidłowy link.

Lista

Jeśli masz

 • wykropkowaną
 • listę

w której nie masz wyodrębnionych zdań (tak jak w Dobra zmiana), to na końcu każdej linijki dawaj średnik. Jeśli zaś każdy punkt stanowi oddzielną całość (Teoria filmowej rzeczywistości), wtedy kropki. Serscull 21:40, sie 26, 2016 (UTC)

Porada

Runouw powiedziała Ci, że na końcu przypisu trzeba stawiać kropkę. Otóż tak nie jest, na końcu przypisu nie powinno być kropki, zgodnie z zaleceniami z tej strony. Pozdr. Expert 3222 07:17, sie 28, 2016 (UTC)

Tymon Tymański

Odnośnie tej edycji – zgodnie z N:R do zapisywania tytułów utworów używamy kursywy. Jednakże, jest to lista utworów, a każdy element w liście przed półpauzą powinien być pogrubiony. W N:R jest natomiast zapis, że pogrubienie ma pierwszeństwo nad kursywą – jeżeli tekst został pogrubiony, to nie piszemy go kursywą. Dlatego dałem samo pogrubienie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba jednak pogrubienie oryginalnego tytułu i w nawiasie kursywą tłumaczenie. Pozdr. Expert 3222 11:55, sie 31, 2016 (UTC)

Potwierdzam słowa Experta. Ash Rail Original (dyskusja) 21:57, kwi 1, 2017 (UTC)

Filmy z YouTube

Polecam {{Youtube}} – nie trzeba uploadować filmów i nie otwierają się w nowej karcie. Serscull 16:44, sie 31, 2016 (UTC)

Re:Edycja

A dziękuję :) JohnAvery (dyskusja) 15:50, wrz 1, 2016 (UTC)

Sortowanie w kategoriach

Odnośnie tego – klucz sortowania w kategorii trzeba podawać tylko wtedy, gdy jest inny niż tytuł strony z pominięciem przestrzeni nazw. Pozdr. Expert 3222 07:19, wrz 3, 2016 (UTC)

Użytkownik miesiąca

Gratulacje, zostałeś userem miesiąca! :> Jak chcesz, to wstaw sobie do wieży cegiełkę {{userofmonth|sierpnia 2016}} (możesz wstawić też zmodyfikowaną wersję, żeby pasowała stylem) albo dodaj kategorię Użytkownicy miesiąca, co wolisz. Pozdr. Expert 3222 13:12, wrz 8, 2016 (UTC)

Nazwy plików

Jak przesyłasz jakiś plik, to dawaj jakąś normalną, opisową nazwę zamiast np. Zrzut ekranu z 2016-09-08 15-41-37. Dzięki temu można się domyślić o czym jest plik z samego tytułu. Pozdr. Expert 3222 18:38, wrz 8, 2016 (UTC)

Re: Andrzej Duda a szablon przestępcy

Okej, w takim razie przywracam. Dzięki za wyjaśnienie. Expert 3222 13:29, wrz 11, 2016 (UTC)

Test podpisu

Magik Windows logo - 2012.svg Dyskusja 16:54, wrz 16, 2016 (UTC)

aha

że niby tutaj?? ok.. tak jak mówiłam, uczę się ;) Dzięki Walentyna (dyskusja) 09:44, wrz 19, 2016 (UTC)

Zaiste, mości Panie!

Zagłoba
Dobre arty pisze!
Polać mu!

Szprot 22:29, wrz 20, 2016 (UTC)

Hasło dnia

Co jest złego w mojej propozycji i czemu jest ona „nienormalna”? Expert 3222 13:36, wrz 27, 2016 (UTC)

Mało kto się domyśli, że chodzi tutaj o program, który wyświetla reklamy.
Rozumiem, że przeprowadziłeś badania, którymi dowiedziesz tezy „Mało kto się domyśli”?
Hasło dnia powinno proponować coś oczywistego dla wszystkich, nie niżowe hasła. I bez urazy, ale danie hasła adware było „nienormalne”
Oczywiście, programy komputerowe są bardzo niszowym tematem...
Dla mnie jako taka propozycja była zła, bo tematyka niżowa, a dla czytelników zła, bo większość pewnie nie wiedziała przedtem, co kryje się pod tym terminem.
A jak dużo czytelników wie dokładnie, co to jest padaczka? A tym bardziej potrafi napisać o niej coś śmiesznego?

Expert 3222 13:47, wrz 27, 2016 (UTC)

No i dobrze, propozycja spełniła swoje zadanie. Expert 3222 13:48, wrz 27, 2016 (UTC)
możesz mi również wskazać badania, które wykażą, że większość Polaków zna znaczenie słowa adware. A tak całkiem serio – prawie wszystkie osoby, które znam, nie znają terminologii komputerowej. Tak samo ja nie wiem co może kryć się pod nazwą młoteczek, jak przejrzę atlas anatomii – wiem że to kość u uchu, ale nie wiem jak wygląda, skąd taka nazwa, po co to istnieje itd. Adware to typowy przykład fachowego wyrazu.
Równie dobrze ja mogę napisać, że większość osób, które znam, zna znaczenie słowa adware (co nie będzie kłamstwem), ale co to wnosi? I nie, adware nie jest fachowym wyrazem, jest bardziej wyrazem potocznym (przynajmniej dla mnie).
Programy komputerowe nie są niszowym tematem, ale rodzaje grupuje je już tak. Poza tym co szeregowy czytelnik mógłby napisać zabawnego o byle programie komputerowym?
A ja powiedziałbym, że odwrotnie – pojedynczy program może być niszowy (chyba że to Word, GG lub coś w tym stylu), a grupa programów już nie. A co do drugiego zdania, nie każ mi wymyślać za czytelnika. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się ktoś odpowiedni do pisania na taki temat. No i mi chodziło o adware jako grupę programów, a nie pojedynczy program.
można napisać coś śmiesznego - osoba chora na padaczkę ma drgawki, zachowuje się dziwnie itd. Każdy powinien słyszeć o tym zaburzeniu. A to, że z tego wyjdzie góra stub to inny problem…
No i tak samo można napisać coś śmiesznego na temat adware. A o stuba nie należy się martwić, zawsze może się zdarzyć jakiś cud.
nie spełniła, bo „hasło na dziś” ma za zadanie zachęcić anonimowych czytelników a nie stałych edytorów.
Nadrzędnym celem jest zachęcenie do napisania artykułu, a ten cel został spełniony.
Expert 3222 14:24, wrz 27, 2016 (UTC)
Sam użyłeś pomysłu na badania, po prostu odpisałem podobnie jak ty, by wskazać, że się mylisz.
Nie wiem o co Ci chodzi z tym myleniem się. Tamten punkt pisałem, żeby wykazać, że argument na zasadzie "a, moi znajomi nie wiedzą, co to adware, więc mało osób zna" nie jest poprawne w skali globalnej. Żeby faktycznie udowodnić, że mało ludzi o tym wie, trzeba by przeprowadzić badania i o to mi chodziło.
Może jesteś studentem informatyki lub technikiem informatykiem? Jeśli tak to nie masz co się dziwić, że większość twoich znajomych zna słowo „adware”.
Mam 16 lat i dopiero zaczynam się uczyć na technika informatyka, ale jak pisałem, to, czy znajomi znają jakieś słowo, nie ma znaczenia w skali globalnej.
Gdzie ja Tobie kazałem wymyślać treść hasła za czytelnika?
„Poza tym co szeregowy czytelnik mógłby napisać zabawnego o byle programie komputerowym?”
Nie zmienia to faktu, że większość osób szybciej skojarzy nazwę Firefox od adware.
Owszem, nie zaprzeczam temu, ale hasło o Firefoksie już istnieje, a o adware nie.
I równie dobrze można napisać coś śmiesznego o padaczce…
Przecież nie zaprzeczyłem, wskazałem tylko, że o adware też można.
Z tego co się dowiedziałem hasło na dziś to pole specjalne dla czytelników, co mogą spróbować zmierzyć się z hasłem. A jak się mylę to mnie niech ktoś opieprzy i skoryguje. Więc nie spełniło oczekiwanego rezultatu.
Tak, ma ono służyć głównie do przyciągnięcia czytelników, ale przecież nie usuniesz dobrego hasła tylko dlatego, że napisze je zarejestrowany user i „nie spełniło oczekiwanego rezultatu”. Samo napisanie arta należy uważać za rzecz dobrą, a nie martwić się, że to nie zwykły czytelnik napisał.
Expert 3222 14:50, wrz 27, 2016 (UTC)

Guziec

Mi się nie podoba, dzwoń po Jarzynę :( Serscull 20:51, wrz 29, 2016 (UTC)

Bóstwa neosłowiańskie

Czemu znikłeś z artykułu link do Youtube? Niestosowny był, albo co? rmikke (dyskusja) 19:53, paź 3, 2016 (UTC)

Pytanko

Nonźródła:Prywata - co jest oryginałem? Domyślasz się, do czego zmierzam? Serscull 21:51, paź 3, 2016 (UTC)

Szablon:PO

Czy ta edycja na pewno jest poprawna? Expert 3222 20:04, paź 5, 2016 (UTC)

Moim zdaniem właśnie nie – lepiej byłoby zrobić oddzielną sekcję dla prezenterów, bo takie mieszanie nie ma zbytniego sensu. Expert 3222 20:19, paź 5, 2016 (UTC)

Głosowanie na nooba

Hej. Czy mi się wydaje, czy zagłosowałeś w dwóch miejscach? Pozdr. = °ZelDelet ° = 13:05, paź 6, 2016 (UTC)

Re: Komentarz

Słowem wstępu napiszę, że mogłeś odpisać w dyskusji Zela, zamiast rozwalać to na 3 różne dyskusje. Natomiast co do tematu, to owszem, poczekać możesz, ale co będzie, jeśli Zel pójdzie na kolejny urlop, a Ty znajdziesz 5 różnych bocich rzeczy do poprawy??

nie widzę sensu zakładać specjalnie konta do „bocich” edycji + wolę cały swój wkład trzymać na jednym koncie

Bocie edycje z reguły wykonuje się na drugim koncie, bo jest to zwykle uznawane za zwyczajne nabijanie edycji (nawet pod flagą bota). Na połączenie obu wkładów nie ma sposobu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś np. na swojej stronie usera wspomniał, że masz drugie konto, na którym wykonujesz monotonne, bocie edycje. Expert 3222 14:15, paź 6, 2016 (UTC)

Re

Flagę bota mogę przyznać w każdej chwili, to nie problem. Chyba że będzie to robione zbyt często (np 7 razy w tygodniu :p). Poprzedni biurokraci często nadawali ją sobie na konta główne i nikomu to nie przeszkadzało. Ponieważ tak dużo grzebiesz się w treściach stron, nawet tych zabezpieczonych oraz wystawiasz sporo eków, podaruję Ci coś jeszcze. Pozdr. = °ZelDelet ° = 14:56, paź 6, 2016 (UTC)

Re: Bot

Przestałem uruchamiać bota, bo chcę sprawdzić każdą jego edycję, co zajmuje sporo czasu, a sporo czasu jest mi zabierane przez szkołę. Teraz jednak jest weekend, więc uruchomię ponownie. Pozdr. Expert 3222 17:54, paź 7, 2016 (UTC)

Arty o Bundych w inkubatorze

Skoro już integrujesz te wszystkie arty o Bundych, to może zająłbyś się jeszcze tymi dwoma w inkubatorze? Pozdr. Expert 3222 13:26, paź 15, 2016 (UTC)

Dzięki. Expert 3222 13:42, paź 15, 2016 (UTC)

Re

Zauważ, że poprawki ortograficznej nie wycofałem, tylko przykładowy produkt, gdy napisane jest wyraźnie, że nie dodajemy nowych. Expert 3222 17:37, paź 16, 2016 (UTC)

Duszek smsaczek

Co, jak ten duszek jest mojego autorstwa a ty go usuwasz, nawet jak go używam? DuszekSmsaczek (dyskusja) 18:24, paź 16, 2016 (UTC)

Re: ree: Duszek smsaczek

A jakim programem polecasz ulepszyć? I dlaczego wywaliłeś tego duszka z artykułu Duch? Bo to ani trochę go nie przypomina? DuszekSmsaczek (dyskusja) 20:47, paź 16, 2016 (UTC)

Pewna grupa artykułów

Hej. Przeglądałem Nonsę i natrafiłem na coś takiego. Jest tego znacznie więcej, tutaj podaję jedynie przykład. Informacje tu zawarte są ważne, bo porządkują zbiory informacji na temat mundialu 2006 (albo i nie?), ale jako strona artykułu nie ma racji bytu. Trzeba to jakoś uporządkować. Pozdr. = °ZelDelet ° = 17:07, paź 21, 2016 (UTC)

Polecam jeszcze popatrzeć na nowe artykuły usera o nicku Trolejbusńń, zajął się on tworzeniem artów dla mundiali kilkadziesiąt lat wstecz, niestety, z tego co widziałem, te arty są w większości marne. Teraz mamy TRE, więc dobra jest okazja, żeby pousuwać, jak któreś są zbyt marne. Pozdr. Expert 3222 19:48, paź 21, 2016 (UTC)

Re: Wykop a lista AMA

Jest różnica między czytelnikiem zmieniającym stronę z własnej woli, a wręcz zmuszaniem go do przeczytania kilkunastu pozycji z innej strony, jeśli chce zrozumieć humor. Co do zarzutów: lista w artykule Google to nie to samo, co AMA. W Google są pokazane tylko krótkie faile wyszukiwarki, w wypadku których wystarczy wejść, spojrzeć i zamknąć stronę, natomiast w AMA trzeba wszystko przeczytać. Co do listy w arcie mem: tak, zastanowiłbym się nad usunięciem. Expert 3222 21:52, paź 24, 2016 (UTC)

A, i jeszcze jedno: owszem, w wielu artach można spotkać linki zewnętrzne, ale w niewielu są one tak skondensowane jak tutaj. Expert 3222 21:54, paź 24, 2016 (UTC)

Ok, to jest dobre rozwiązanie. Expert 3222 21:56, paź 24, 2016 (UTC)
Z tego co widzę, obecnie mamy dwa podejścia do rozwiązywania spornych kwestii - zdroworozsądkowe i formalne. Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia Twoje wpisy o AMA z tyloma linkującymi do Wykopu wyglądają dziwnie. Jesteśmy encyklopedią a nie (anty)promocją Wykopu. Z formalnego punktu widzenia zaś, spamisz :p Tyle ode mnie. Pozdr. = °ZelDelet ° = 07:06, paź 25, 2016 (UTC)

re

Teraz to mówicie, gdy wszystkie zostały zekowane a większość stron została usunięta przez moderatorów? :/ Oki, spoko = °ZelDelet ° = 14:41, paź 27, 2016 (UTC)

Odznaczenia!!!

No, to skoro przywróciliśmy odznaczenia, pójdziesz na pierwszy ogień Mordka.png Chciałbym Ci przyznać: Gwiazdę reportera, bo piszesz dużo newsów dobrej jakości; Gwiazdę zegarmistrza za Twój czas poświęcony na poprawianie różnych rzeczy na Nonsensopedii; Gwiazdę biografa za pisanie całego mnóstwa artów o różnych osobach. No, mam nadzieję, że zaakceptujesz, bo się należą :> Oprócz dodania odznaczeń do wieży wpisz się jeszcze do listy odznaczonych i rankingu. Pozdr. Expert 3222 05:14, paź 30, 2016 (UTC)

News miesiąca

Pomijając już, że to złamanie zasad, sądzę, że nikt się nie obrazi jak każdy doda najbardziej mu odpowiadającą propozycję, ale nie wszystkie… Pozdr. Expert 3222 17:32, lis 1, 2016 (UTC) Expert 3222 17:32, lis 1, 2016 (UTC)

Uściślenie: złamaniem zasad było zgłoszenie po czasie, nie zgłaszanie wszystkich artów na raz. Można tak robić, jak najbardziej, tyle że gdy jest kilkanaście/dziesiąt newsów to mało kto głosuje. Expert 3222 17:37, lis 1, 2016 (UTC)

Re: qń

Tak będąc w temacie, to Giertych niewiele się zmienił (z wyglądu)... Zresztą dalej jest sporo artykułów do ogarnięcia... Kuki5050 (dyskusja) 21:26, lis 1, 2016 (UTC)

No cóż, ostatnia rzecz związana z Giertychem która mnie rozbawiła to tylko te jego skoki na murku z podłożonym wokalem Liroya. A KORWiN... musiałem chyba czekać z 2 tygodnie aż potwierdzą że nazwę zmienili (TWP FONI podawało jeszcze starą nazwę przez ten czas). Kuki5050 (dyskusja) 21:37, lis 1, 2016 (UTC)

Plik Renaultlogo.png

Rzeczywiście, coś popieprzyłem ze źródłami i licencjami, źródło Renaultlogo.png to http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_CtpZxwnxK8To34z5xA2xMeHrGx53wJH3.jpg a Renaultlaweta.jpg to http://www.bascik.pl/seria-wypadkow-w-powiecie-cieszynskim/ I nie wiem, czemu w jednym wpisałem + mój nick xD --Refus (dyskusja) 19:27, lis 2, 2016 (UTC)

http://www.wykop.pl/wpis/14079281/motoryzacja-heheszki-renault-pewniebylo/ --Refus (dyskusja) 20:23, lis 2, 2016 (UTC)

Re

Witaj.

Owszem, PUA nie działa, bo nie ma kworum. Wszyscy widzą Twoje zaangażowanie i skoro sam stwierdzasz, że jesteś już gotowy na awans, zapewne nikt nie będzie miał nic przeciwko niemu. Właściwie nie ma przeciwwskazań, dlatego niniejszym pozytywnie rozpatrzyłem Twoje podanie. = °ZelDelet ° = 17:54, lis 9, 2016 (UTC)

Re: Oświęcim

Reklama

Myślałem że jak artykuł o deep webie to fajnie byłoby wrzucić jakieś chore rzeczy (linki które wkleiłem zresztą stamtąd pochodziły) Kompowiec2 (dyskusja) 18:06, lis 15, 2016 (UTC)

Witaj

Hej i dzięki za powitanie mię! Miau. Kotełeczek (dyskusja) 16:34, lis 20, 2016 (UTC)

Z chęcią bym wszedł na tego Waszego irc, ale niestety nie umiem :(. Miau! Kotełeczek (dyskusja) 16:45, lis 20, 2016 (UTC)

Hm?

Czo to? [1] = °ZelDelet ° = 17:26, lis 20, 2016 (UTC)

Zabezpieczenie

Po co zabezpieczyłeś kucykową dyskusję? Nie mogłeś jej półzabezpieczyć? Wiesz, ktoś może kiedyś coś chcieć… Pozdrawiam, Sir Polskacafe 18:39, lis 20, 2016 (CET)

A, ok, nie zauważyłem że na dwa tygodnie. Ale śmietnik robiła jedna osoba i wystarczyło półzabezpieczyć… Ale ok. Pozdrawiam, Sir Polskacafe 18:45, lis 20, 2016 (CET)

Wywalanie duplikatów z commons - ostrożnie

Proszę o ostrożne wywalanie duplikatów z Commons, bowiem niektórzy userzy (np Argh) nieco je podrasowywali. Trzeba patrzeć, czy aby napewno są identyczne. Pozdr. = °ZelDelet ° = 22:40, lis 23, 2016 (UTC)

Blokowanie dyskusji

Z tego, co pamiętam, Emdegger też ma/miał zablokowaną mimo, że czasami tutaj edytuje, podobnie TenLoginJestJużZajęty.= °ZelDelet ° = 17:19, lis 28, 2016 (UTC)

Re: Nabijanie edycji

Ogólnie to k, chodziło mi tylko o to by było w kolejności numerycznej, bo chciałem dodać Ruch, a następnie spróbować stworzyć też inne strony. Blooper2015 (mam brzydki podpis)

Homer Simpson

Witaj. DLaczego sądzisz, że ten artykuł nadaje się już do przeniesienia z inkubatora do przestrzeni głównej? Przecież jedyne co w nim jest, to biografia. Jeśli już, to jest to stub. Pozdr. = °ZelDelet ° = 07:45, gru 3, 2016 (UTC)

licencja

Niestety nie mam pojęcia (grafiki nie ma już w sieci) ale jakby się tą grafikę zastąpiło jakąś prostszą można by wstawić {{PD-textlogo}} Kompowiec2 (dyskusja) 10:50, gru 3, 2016 (UTC)

Zmiana poziomu zabezpieczenia mojej strony dyskusji i strony usera

Cześć Magik,

Mógłbyś zmienić poziom zabezpieczenia mojej dyskusji na taki, by mogli pisać sami zarejestrowani użytkownicy, i tak samo na mojej stronie usera?

Szprot 16:43, gru 11, 2016 (UTC)

Chcę ją przekierować bo jest przepełniona. Szprot 16:44, gru 11, 2016 (UTC)
Przynajmniej zdejmij zabezpieczenie. Szprot 16:48, gru 11, 2016 (UTC)

Ban dla Nonsensopedii na Wykopie

Dostałem zawiadomienie od administracji Wykopu, że konto Nonsensopedii zostało zbanowane "za multikonto". Oto treść odpowiedzi administracji na zapytanie w tej sprawie:

Wykop.pl - Pomoc (Wykop.pl) 12.12, 12:39 CET Witajcie, problem jest w tym, że jeden z Waszych administratorów wrzucił dziś w nocy pastę o serwerowni. Poskutkowało to banem dla wszystkich kont zarządzanych przez tego użytkownika.

Ech, nie skumentuję tego... Mam nadzieję, że jakoś da się to naprawić. = °ZelDelet ° = 12:07, gru 12, 2016 (UTC)


Nadal nic nowego w tej sprawie. A może być tak, że nic nie odpiszą ale odbanują? Choć raczej spodziewam się, że ani nie odpiszą ani nie odbanują. Cóż, wtedy okazałoby się, że admini Nonsy nie są jedyną najgorszą grupą adminów w całym polskim internecie, co w sumie stanowiłoby swego rodzaju pocieszenie Mordka.png

Ps. Dałeś czadu z tymi grafikami. Mam nadzieję, że z linkującymi jest wszystko dobrze i że nie skasowałeś grafik pochodzących z commons ale nieco podrasowanych (szczególnie tych autorstwa Argh). Pozdr. = °ZelDelet ° = 07:32, gru 13, 2016 (UTC)
Mam nowe info. Proszę o kontakt na query = °ZelDelet ° = 12:45, gru 13, 2016 (UTC)

Sonic.exe

Hej. Chciałbym, żebyś ocenił artykuł na inkubatorze o tytule Sonic.exe. Jeżeli będzie dobra to wstaw na główną. Wcześniej pisałem do Zeldeleta, ale do dzisiaj nie uzyskałem od niego żadnej odpowiedzi. Pozdrawiam IKolo137 (dyskusja) 16:24, gru 15, 2016 (UTC)

Wolałbym starą wersję, lecz niektóre poprawki są lepsze. Przeniosę. IKolo137 (dyskusja) 18:15, gru 15, 2016 (UTC)

Wracając do sonica.exe jak skasować na inkubatorze. Wstawiłem na główną IKolo137 (dyskusja) 18:31, gru 15, 2016 (UTC)

Re: Teleranek

Słuszna uwaga. Nie wiedziałem, że Teleranek wrócił. Cwaniak.gif Nawet dobrze, że tak się stało. Szprot 22:27, gru 19, 2016 (UTC)

Masz błąd na stronie usera chyba

Miałem to wysłać MemoServem, ale Magik-Wikia's inbox is full... No ale dobra, czytając Twoją stronę użytkownika, znalazłem takie coś: Zaginione dziecko Urbana, klakier Telewizji Republika, gość nazywający Karola Wojtyłę papajem, wyborcza PiS, główny organizator marszów KOD-u i ukryta niemiecka opcja z PO. W skrócie ja!. Wyborcza jak wybiórcza, ale wyborcza PiS? Piszę to tu, bo nie mam czasu wejść na kanał. sto sześćdziesiąt cztery kropka sto dwajścia siedem kropka dwieście dwadzieścia jeden kropka sto dziewiętnaście, czyli niezalogowany Polskacafe (jego skład spamu) 12:10, gru 20, 2016 (UTC)

Hej. Mam pytanie, mianowicie dlaczego usunąłeś stronę Konrad Piechocki, co było z nią nie tak. Pozdrawiam SzmaragdowyKhalifat (dyskusja) 19:15, gru 20, 2016 (UTC)SzmaragdowyKhalifat

Re: Najnowsze artykuły

Jakbyś napisał tylko sekcję, zamiast której tymczasowo jest szablon, to byłoby dobrze. Nie za długa, ale nie za krótka. Szprot 20:03, gru 22, 2016 (UTC)

PPAP

Hej Magik. Jak usunąć jakąś stronę z inkubatora. Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam IKolo137 (dyskusja) 12:47, gru 23, 2016 (UTC)

Stooo lat!

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy pobicia rekordu skoczni! Serscull 11:17, gru 26, 2016 (UTC)

kebab

nie wiedziałem że już istnieje taki artykuł. Sorry. Kompowiec2 (dyskusja) 16:41, sty 3, 2017 (UTC)

Re

No nie wiem, tak na oko to ze czterdzieści sześć, albo czterdzieści siedem. Ale mogę się mylić, bo może być ich tam nawet sześćdziesiąt cztery. Alvgjerd (dyskusja) 20:03, sty 03, 2017 (CET)

Gra:Strona 2152.3

Dlaczego wycofałeś mojego EKa? Szprot 20:19, sty 6, 2017 (UTC)

PS: Chciałbym Ci podziękować, że likwidujesz nolice i dodajesz szablon {{Information}}. Cwaniak.gif Szprot 20:39, sty 6, 2017 (UTC)

Pytanie

Witam! Odnośnie mojego pierwszego artykułu na Nonsensopedii, chciałem się zapytać co dokładnie należy dopracować. Wiem że na pewno należy przedłużyć artykuł, dodać szczegóły, ale nie mam pewności co jeszcze. Byłbym wdzięczny za odpowieść! Blue331 16:35, sty 9, 2017 (UTC)

Dresiarz International Racing

Beznadziejna jakość, w sensie? Bo jeżeli chodzi o to, że jest to poziom trzylatka, to oto chodziło. Krzywumich (dyskusja) 11:37, sty 16, 2017 (UTC)

Re: …

Jaki kCenzura2.svga „wybryk”? Poza tym, nie sugeruj się słownikami, bo to na Nonsensopedii panuje zwyczaj kończenia elementów list średnikiem (;). Przeszukaj Kanciapę, i później napisz, czy coś znalazłeś. Założę się, że gdzieś to będzie, bo wszystkie poprawne listy na Nonsie właśnie tak wyglądają. Szprot 18:00, sty 16, 2017 (UTC)

Pisząc Kurwa Magik miałem na myśli kurwa, Magik… czy coś w tym stylu. Szprot 19:28, sty 16, 2017 (UTC)

Re

Po pierwsze, nie musisz mi się tłumaczyć, więc nie wiem, czemu mi odpowiedziałeś. Po drugie, przeszkadzało. Po trzecie – kto mówi tylko o administracji? 83.8.21.45 (masz jakiś problem?)

D***l

Za kogo się uważasz żeby usuwać wszystko jak leci? Zdjęcia mają charakter informacyjny. Kolejny gimb z mózgiem zdegenerowanym od goownoboka, instów i snapów etc. Nie znasz się to się nie wtrącaj, bo od takich decyzji są tylko admini. Takie akcje to se na onecie możesz przeprowadzać, bo tam jest twoje miejsce. Pozdro.5.172.234.201 (dyskusja) 13:12, sty 25, 2017 (UTC)

Lixfic z selfa na nolica

1

Znak wodny znajdujący na grafice to znak wodny bloga autora tejże grafika, użytkownika User:Bodo. Informacja, że to on prowadził tego bloga, pochodzi z jego strony użytkownika, historia grafiki w sieci nie daje powodów, by w nią wątpić.

Poza tym znak wodny w przypadku fotomontaży może pochodzić od jednej z grafik źródłowych, sam fotomontaż może być autorski. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której zdjęcie obrazu Chełmońskiego (które jest PD) zostaje wzięte z jakiegoś bloga, który wrzuca znaki wodne automatycznie na wszystkie opublikowane grafiki, a następnie przerobione poprzez wklejenie Małysza. Amoniak (dyskusja) 19:47, sty 25, 2017 (UTC)

Małe pytanko O co chodzi?

Sam się zastanawiam nad tym jak tak szybko można być adminem. Chodzi o że usunąłeś całą galerię EN57 zostawiając kilka właściwie jeszcze mniej mówiących zdjęć. Bo jeżeli mamy 3 wersje serii EN57 w dodatku 8 pochodnych tej serii oraz masę modernizacji, to wypadałoby pokazać trochę zdjęć aby choć trochę je rozróżniać. Te zdjęcia były tam wstawiane tam po to (przy założeniu, że czytelnik nie zna się na koleji) mógł szczaić o chodzi, bo na pewno będzie mu łatwiej mając grafiki niż jałowy prawie tekst. Piszę to bo nie raz słyszałem jakie pierdoły na temat pociągów są wstanie ludzie powiedzieć, aż ręce opadają i przestaje wtedy wierzyć w ludzi. Jeżeli tak dużo wiesz bez grafik to dobrze, mogę zweryfikować twoją wiedzę na temat pociągów. Krótki challenge i okaże się możesz coś opisać bez grafiki. To tyle. Pozdrawiam.5.172.225.94 (dyskusja) 16:16, sty 26, 2017 (UTC)

Najnowsze Artykuły

Cześć, nie mogę dodać nowego artykułu. Możesz ty to zrobić? Pozdrawiam IKolo137 (dyskusja) 16:18, sty 28, 2017 (UTC)

PESA Elf

Ok. Mam jeszcze pytanie: dlaczego jak wrzucałem link drugiej grafiki z commonsa to nie wyświetliła się ona na ekranie głównym tej strony? z pierwszą nie było problemu. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 16:44, sty 29, 2017 (UTC)

Rozszerzenie pliku

Aha. Dzięki za pomoc. Konkretnie czego nie dodałem w linku, bowiem identycznie zrobiłem z pierwszą grafiką i było dobrze.

PESA/Elf

Posiedziałem trochę nad artykułem. Powinno być już dużo lepiej. Chyba można by go wynieść z brudnopisa już. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 23:39, sty 29, 2017 (UTC)

Usunąłem nie wnoszących wiele grafik. Teraz pasuje? Degus (dyskusja) 14:47, sty 30, 2017 (UTC)

Zerknij teraz musi być już dobrze. Degus (dyskusja) 15:20, sty 30, 2017 (UTC)

Ok. Dzięki za cierpliwość :)

Dzięki, za wszystkie wskazówki, pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 15:57, sty 30, 2017 (UTC)

Skrypt ProfileTags

Cześć! Zauważyłem, że używacie dawnej wersji skryptu, który napisałem parę lat temu. Ten skrypt został zaktualizowany.

Nowa wersja umożliwia edytowanie dodawanych tagów bez potrzeby przesyłania do sprawdzenia.

Jeśli jesteś zainteresowany/ana, odwiedź Dev Wiki po wskazówki dotyczące instalacji.Rappy <staff/> 17:13, sty 30, 2017 (UTC)

HCP

No. ok zajmę się tym. Chciałem pisać na temat, ale jak zwykle wychodzi mi to zbyt sztywno, a teraz spróbuję dodać nieco humoru. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 17:33, lut 1, 2017 (UTC)

Co byś powiedział na wersję akcentu poznańskiego kwestii tego artykułu? W tej kwestii nawet trochę się natrudziłem. Chciałbym poznać twoją opinię, bo jak narazie jestem w sferze eksperymentów i podczas pracy nad nim przypomniała się mi po prostu gwara poznańska, a pózniej niektóre artykuły na nonsie pisane w stylu mówienia danej osoby ( na przykład Kazimiery Szczuki), także jestem podatny kreatywność i niewrażliwy na krytykę i chciałbym wiedzieć jakie masz zdanie :). Pozdrawiam Degus (dyskusja) 18:35, lut 2, 2017 (UTC)

To fajnie. Jeszcze przejrzę go, może natchnie mnie jeszcze wena i coś się doda. Oczywiście mogę liczyć też na twoją pomoc? :), (wiem, że jesteś zapracowany, bo wynika to choćby z twojej aktywności w redagowaniu artykułów, ale mam nadzieje, że znajdziesz trochę czasu jak nadarzy się okazja). Pozdrawiam Degus (dyskusja) 18:13, lut 3, 2017 (UTC)

W sumie to nie wiem już co można dodać lub przerobić. Tobie zostawiam ostateczną decyzję: jak się nada, to może powierz go komuś, kto ma bardziej wyimaginowaną wyobraznie ode mnie, badz zajmij się tym sam (choć masz pewnie ciekawsze rzeczy do roboty) lub daj po prostu ek. Wybór należy do ciebie. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 20:37, lut 3, 2017 (UTC)

Ucho

Wstawiał już toś propozycję na artykuł Ucho Prezesa? Bo mieliśmy tak zrobić i zaangażować w pisanie tego artykułu społeczność FB i TT. = °ZelDelet ° = 10:56, lut 2, 2017 (UTC)

Gameloft

No witam. Chciałbym abyś sprawdził ten artykuł: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/U%C5%BCytkownik:Krzywumich/brudnopis-gameloft. Jedzie on praktycznie na jednym pomyśle, nie wiem czy jest on jakiś specjalnie śmieszny ale świetnie obrazuje sposób pracy tej firmy. Powiedz co poprawić jakby co. Krzywumich (dyskusja) 19:24, lut 2, 2017 (UTC) I jeszcze jedno: szablon jutube nie działa. Konkretnie wywala jakiś błąd, przynajmniej przy podglądzie. Sam zobacz: OK, już działa, dzięki {{Youtube|iIGwkIlMbSs|Mielicja}} Dodałem i pozmieniałem parę rzeczy, nie wiem czy nie przegiąłem z tym żartem ze zrzynaniem kszyfumih dyskusja. 14:50, lut 4, 2017 (UTC)

Dodałem na główną. kszyfumih dyskusja. 16:19, lut 4, 2017 (UTC)

Ta kwestia [2] (chodzi mi o przyczynę) = °ZelDelet ° = 11:47, lut 4, 2017 (UTC)

Odznaczenia

Witaj. W drodze głosowania przyznano Ci dwie odznaki (tutaj lista). Serdecznie gratuluję :) Możesz sobie dodać do wieży. Pozdr. = °ZelDelet ° = 13:55, lut 6, 2017 (UTC)

okładka KŚ

 • Nie może być autorska, jeśli linkuję do joemonstera ;) Kompowiec2 (dyskusja) 17:28, lut 12, 2017 (UTC)
 • pewnie w momencie uploadu nie mogłem odnaleźć odpowiedniego szablonu z listy a byłem zbyt leniwy by użyć szukajki pod tym kątem. Już poprawiłem Kompowiec2 (dyskusja) 09:39, lut 13, 2017 (UTC)
 • praca jest podpisana "by maszkotek.joemonster.org" - pewnie jego wrzutka ale bym nie wykluczał także samego autorstwa, bo po za joe nigdzie tego nie widziałem. Kompowiec2 (dyskusja) 19:26, mar 1, 2017 (UTC)

?

Czemu to przywróciłeś? Expert 3222 16:48, lut 14, 2017 (UTC)

Wandalizmem to nie jest, ale jest nieśmieszne, a my nie jesteśmy Wikipedią, żeby opisywać wszystko, zwłaszcza jeśli jest nieśmieszne. Expert 3222 16:55, lut 14, 2017 (UTC)

Re: Mod

Dzięki :) Expert 3222 17:29, lut 14, 2017 (UTC)

Kategorie w newsach

Hej, przypominam, że dobrze by było, żeby każdy NonNews miał przynajmniej jedną kategorię poza tą tygodniową. Pozdr. Expert 3222 19:23, lut 15, 2017 (UTC)

Hasło na dziś + ban na kanale

Serwus Magik,

Chciałbym się spytać co do cholery w Ciebie wstąpiło. Wkurzyłem się niezmiernie bo miałem smaka na pisanie jakiegoś artykułu, więc wpadłem na główną aby zobaczyć jakie jest hasło na dziś. A hasło na dziś było ewidentnie wyeliminowane z głównej. Wkurzyło mnie to, i nie myśląc, czy wyjdę na idiotę wpadłem na kanał z nikczemnym zamiarem opieprzenia cię za to że wyCenzura2.svgeś, za przeproszeniem, jeden z najbardziej kluczowych elementów głównej. Czekając na odpowiedź, dostałem… dożywotniego bana na kanale. A później ignore na query, bo spokojna rozmowa to „dalszy trolling na query”, jak Ty to opisałeś, z tego co widzę w logach. To że stąpałem na cienkim lodzie wcale nie znaczy że każda głupia rzecz, którą zrobię to trolling. Trolling to udawanie, że się jest głupim i wkurzanie tym ludzi. A ja nie widzę jak moje zachowanie mogłoby się do czegoś takiego odnosić. Szczególnie obrzydziło mnie to, że jestem aktywnym członkiem Nonsensopedyjnego społeczeństwa, aczkolwiek nie boicie się porównywać mnie do Zippy (największego nikczemnego trolla z kanału) i twierdzić, że jesteście wyżsi ode mnie, eliminując mnie, Waszymi słowami, i traktować mnie jak jakiegoś podludzia. Mam wiele wspomnień dotyczących tego kanału, i mam tam wielu przyjaciół, na przykład Nnvista. A Ty ewidentnie nie chcesz być moim przyjacielem, i sprawiasz, że muszę robić z siebie kozła ofiarnego, aby przykuć Twoją uwagę. Jesteś tutaj adminem lada kilka miesięcy, a już dokonujesz decyzji które źle wpłyną na nasze społeczeństwo. Mam nadzieję, że jakoś to się wyjaśni, i że ban stanie się wkrótce przeszłością, bo jest w większej części bezpodstawny.

Pozdrawiam, Szprot 14:24, lut 18, 2017 (UTC)

I jeszcze jedno – ja się staram, by się usprawiedliwić w Waszych oczach, a wy się śmiejecie z moich wypowiedzi:
15:27 <@Bd94> słodka Madoko, jak gniję XD
15:28 <@Red_Fedora> Bd94, co się stało się?
15:28 <@Bd94> ale się chłopak postarał, jebnął esej na dobre dwa i pół Zela XD
15:28 <@Bd94> Red_Fedora: Szprot w dyskusji Magika
15:28 <@Magik> O, dopiero teraz zauważyłem
15:28 <@Magik> Dajcie chwilę
15:29 < Alvgjerd> Bd94: pokaż :D
15:29 <@Bd94> Alvgjerd, Red_Fedora: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Lec%C4%99jakMagik?curid=234918&diff=1440113&oldid=1437240
15:31 < Alvgjerd> Bd94: "Jesteś tutaj adminem lada kilka miesięcy, a już dokonujesz decyzji które źle wpłyną na nasze społeczeństwo."
15:31 < Alvgjerd> Chyba się sfermentowałam

Dzięki za czas wspólnie spędzony na Nonsie. Szprot 14:33, lut 18, 2017 (UTC)

Imperium Lechitów

Naprawdę fajnie Ci to wyszło. Jakbyś chciał coś do tego dopisać, by było tym bardziej godne medalu, to polecam filmy Pawła Szydłowskiego na YouTubie. Szprot 15:38, mar 28, 2017 (UTC)

Plik:Einstein-marilyn-monroe.jpg

Jesteś pewny, że źródło jest poprawne? Na WP artykuł został dodany 2013-06-14, a data przesłania pliku na Nonsie to ponad dwa lata wcześniej. :P Expert 3222 19:34, kwi 3, 2017 (UTC)

Leppery

Zdajesz sobie sprawę z tego, że ten plik był uploadowany w 2017, a na Nonsie zmodyfikowane wersje przesłano w 2009? Expert 3222 18:15, kwi 8, 2017 (UTC)

Gwiazda

Gratulacje, w głosowaniu zdobyłeś odznaczenie {{Gwiazda korektora}}. Pozdr. Expert 3222 21:55, kwi 10, 2017 (UTC)

Przenoszenie

Czemu zamiast zrobić od razu artykuł pod dobrym tytułem, robisz pod złym i przenosisz na dobry? Expert 3222 13:46, kwi 11, 2017 (UTC)

Dlatego też stworzyłem przekierowanie. A moje pytanie odnosiło się nie konkretnie do tego przypadku, tylko ogólnie (było już kilka sytuacji, że robisz artykuł i za minutę przenosisz). Expert 3222 14:46, kwi 11, 2017 (UTC)
Spokojnie, nic Ci nie zarzucam, po prostu byłem ciekawy, czy jest jakiś szczególny powód. Expert 3222 14:52, kwi 11, 2017 (UTC)

Wielka wojna „strimerów”

Wypowiesz się jakoś w tej sprawie? Pozdr. Expert 3222 18:47, kwi 15, 2017 (UTC)

Die Führers

Co to ma być? Expert 3222 18:26, kwi 16, 2017 (UTC)

Runouw mnie przekonała. Ale na przyszłość – pierwszą reakcją powinien być wpis w dyskusji i wyjaśnienie sprawy, a nie rewert. Expert 3222 18:40, kwi 16, 2017 (UTC)
 1. Napisała po prostu, że według niej ta lista jest śmieszna. Dla mnie nie jest, ale skoro Wy oboje twierdzicie, że jest, to nie ma się co spierać.
 2. Z reguły usuwam listy tego typu, jeśli są nierozbudowane i nieśmieszne (dla mnie).
Expert 3222 20:19, kwi 16, 2017 (UTC)
Eee? Nie. Ja tylko napisałam, że tu akurat jest potrzebne, żeby ludzie wiedzieli o kogo chodzi, bo to fikcyjny zespół. No ale mniejsza. Alvgjerd (dyskusja) 10:34, kwi 17, 2017 (CEST)

Stuby

IMO pisanie takich stubików „byleby było” jest przesadą. Jak nie masz pomysłu co do rozwinięcia arta, nie trzeba się spieszyć. Expert 3222 20:46, kwi 27, 2017 (UTC)

No i znowu… Nie mogę Cię zmusić do niczego, ale oczekuję, że trochę wstrzymasz się z tworzeniem stubów, które mają 1k tekstu, a szablony stubów stanowią połowę ich objętości. To po prostu nie ma sensu, sam zresztą chętnie głosowałeś za usunięciem w takich przypadkach. Expert 3222 15:46, maj 13, 2017 (UTC)

Muzyka do hymnu

Pytam się Sersculla i dupa. Nie odpowiada. No to co mam robić, żeby zrobić też to samo? Słonisko 11:50, maj 1, 2017 (UTC)

Re:Stadler

Samemu będzie ciężko (jeżdżę wyłącznie wersją 2-członową ŁK-i, nie wiem jak wygląda ED160 od środka bo nie jeżdżą przez linię do Zduńskiej Woli). Ale może coś się wymyśli. Kuki5050 (dyskusja) 18:10, maj 4, 2017 (UTC)

Pytania

Pytam Cię o to, bo chyba jesteś na Nonsensopedii Najdłużej z aktywnych użytkowników.

 • Dlaczego na Nonsensopedii panuje (może mi się tylko tak wydaje) atmosfera post-apo? Kiedyś chyba było wielokrotnie więcej piszących i powstawały takie teksty (jeszcze nie przeczytałem do końca).Dlaczego teraz to tak wygląda?
 • Kim był Ptok Bentoniczny? Re'dox 11:59, maj 15, 2017 (UTC)
Polskacafe mi powiedział, że Zel jest od Ciebie starszy, ale jak Ty wiesz, to powiedz. Re'dox 13:23, maj 15, 2017 (UTC)
Myślisz, że już nic się nie da zrobić, by przywrócić Nonsensopedii jej dawną świetność? Re'dox 16:46, maj 15, 2017 (UTC)
Jeżeli mogę coś robić, co by bardziej pomogło to powiedz. Przeogromnie bym chciał powtórnego rozkwitu Nonsensopedii – w skali większej nawet niż tamta. Re'dox 17:05, maj 15, 2017 (UTC)


Nie wiem, jak można znaleźć i trafić do tych osób, które by mogły zrozumieć i pokochać Nonsę do tego stopnia, żeby chociaż co 3 dni się logować i pomagać. Trzeba by wymyślić efektywny system znajdowania takich. Ja grałem w Dawn of war-a i miałem problem, z tym że nie wiedziałem jak walczyć z Eldarami (po pewnym czasie stają się niewidzialni). Szukałem rozwiązania problemu w Google, trafiłem na ten artykuł i się zachwyciłem.
 • Można by spróbować zrobić zbiórkę pieniędzy i nadrukowawszy plakatów rozwiesić je w akademikach.
 • Można by robić jakieś absurdalne akcje (żeby dalej to media rozpowiedziały) np. zbudować makietę 3 metrowego słonia z drewna przed Pałacem kultury. Trochę, jak pomarańczowa alternatywa, ale oczywiście nie politycznie.
 • Można znaleźć jakiegoś specjalistę/kę od piaru. (Może ktoś kogoś, kto zna i nie będzie to bardzo drogie, albo lepiej – niech tak się zachwyci, że będzie chciał to zrobić za darmo:))
 • Można by zawiązać sojusz z jakimś zespołem kabaretowym. (Pytanie, co chcieliby w zamian za reklamę – Oczywiście absolutnie nie możemy sobie pozwolić na zrezygnowanie z naszych zasad jak chociażby N:NO (To była by śmierć Nonsensopedii.).)
 • Można by poprosić o współpracę jakichś autorów/ki książek np. R.Kosika, lub gazetę np. Przekrój. (Problem ten sam, co przy kabarecie – chociaż Przekrój ma często dość podobny do nas humor – może byśmy się dogadali (Kup i przeczytaj, na prawdę jest – ciekawy, dowcipny i inteligentny.). Poza tym oni dopiero wydali 2 lub 3 numery, więc wchodząc na rynek może byliby bardziej skłonni do wzajemnej reklamy. Niektórzy Nonsensopedyści mogliby pewnie pomyśleć, że Przekrój jest może nieco zbyt oficjalnie przeciw PiS-owi. Ale przecież nie mamy zamiaru połączyć się w jedno. Zakres współpracy/reklamy można przedyskutować. Myślę, że jednak lepiej zawrzeć choć powierzchowny sojusz lewackim pismem, niż zginąć (Chyba, że masz jakiegoś lepszego kandydata (jakaś gazeta) – mi Przekrój wydaje się najlepszym potencjalnym sojusznikiem. ).)
 • Można by samemu wydać książkę, która by nas zareklamowała. (chyba najmniej realne, ale może ...)
 • Można by organizować obozy (na początek trzydniowe) w ferie/wakacje dla licealistów i co bystrzejszych gimnazjalistów. Ja zastanawiałem się ostatnio nad wyjechaniem na obóz gry RPG w wakacje – Tak samo można by robić obozy Nonsensopedyjne. Na przykład w poniedziałek po śniadaniu można zaplanować rozwijanie gry średniowiecznej, a po obiedzie integracja, kajaki, gra w piłkę i wieczorem wspólna praca nad rozwijaniem zalążków. Można to nieźle zareklamować, jako warsztaty rozwijające kreatywne myślenie, zdolności pisarskie i przeciwdziałające depresji. Musielibyśmy zatrudnić parę wykwalifikowanych osób do opieki nad młodzieżą (pedagodzy, czy coś takiego), ale może finansowo wyszło by nawet na plus. Jeżeli jednak mamy robić coś takiego musimy zadbać o maksymalną przejrzystość finansową. Tak, żeby cały zysk poszedł dla np. tego kabaretu, który w zamian może nas promować. Żaden nonsensopedysta nie powinien mieć z tego ani grosza. Praca na Nonsie powinna być zawsze wolontariatem, bo inaczej cała idea Nonsensopedii zostanie zaprzepaszczona. To tak mówię na wszelki wypadek. Pewnie i tak raczej tych pieniędzy nie będzie ponad wydatki na obóz.
 • W gimnazjum dostaje się dodatkowe punkty do świadecstwa za wolontariat. Szansa, że nas by tam uwzględnili (szczególnie w obecnej sytuacji politycznej) jest zerowa, ale można by pokombinować coś w tym kierunku.
 • No i wreszcie można by wymyślić co zrobić, żeby efektywni znajdować ludzi, którzy nie umieją grać w Dawn of War i w ten sposób do nich docierać, by się zapalili do udziału. Czy osoby nadające się na nonsensopedystów (Mam nadzieję, że takim jestem :) – przez moją przygodę z Nonsą średnia mi spadła o ocenę, czy coś koło tego. Było by na darmo, jeżeli bym się nie nadawał.) mają jakąś wspólna cechę, dzięki której można je znaleźć? Przez internet, w realu.

To tyle na razie wymyśliłem. Re'dox 20:20, maj 15, 2017 (UTC)

Sam mam 16,5 lat. Damy radę. Musimy dać. Nie możemy pozwolić, by Nonsensopedia się skończyła. To, co robimy jest strasznie ważne, tylko mało osób to rozumie. W aktualnych czasach chyba najbardziej w historii ludzkości – ludziom potrzebny jest absurd, dystans do wszystkiego i karykatura/satyra świata. W naszych rękach leży los kondycji psychicznej mnóstwa osób. Będąc współtwórcami tego wielkiego dzieła spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za wszystkie poszczególne losy ludzi w Polsce. Wielu nam ufa i nie możemy ich zawieźć. Nie możemy sobie pozwolić na brak działań wobec zmniejszającej się popularności. Świat w którym nie ma wolnego humoru to świat z Roku 1984 Orwella. Nonsensopedii nic by nie będzie mogło zastąpić. Nie jest to wypowiedź wyłącznie emocjonalna – żadne serwisy komercyjno-humorystyczne nie osiągną tego samego. Tutaj ludzie piszą, bo chcą, a nie dlatego żeby dostać wypłatę. Nigdzie indziej nie będzie tej atmosfery[1]. Ponadto mnóstwo pisarzy, redaktorów, OZ-owców, osób obsługujących Nonsę od strony technicznej i innych poświęciło wieleset godzin życia na budowanie tej wartości – to, że teraz mamy w Polsce lekki kryzys humoru pisanego, nie jest powodem by to wszystko zmarnować. To nic nie znaczy, że mamy po 16 lat. Nie możemy sobie pozwolić na zniszczenie czegoś tak pięknego jak Nonsensopedia. Damy radę! (: Re'dox 06:11, maj 16, 2017 (UTC)
Chyba masz rację, że muszę założyć temat na porum o tych pomysłach, zamiast Ci zaśmiecać dyskusję. Napisałem tego tyle, że starczyło by na ze dwa zalążki artykułów. (: Re'dox 10:55, maj 16, 2017 (UTC)
Jeszcze nas wyciągnę z tej stagnacji. A co do Porum – założę, jak jeszcze coś przemyślę i pogadam z pewną osobą. Re'dox 05:10, maj 17, 2017 (UTC)
Przerobię to, co napisałem trochę, tak żeby było skierowane do nie-nonsensopedystów. Taką oto Odezwę o potrzebie rejestracji i wspomożeniu odbudowy Nonsensopedii będzie można potem gdzieś zastosować, oraz po prostu wysyłać do osób, które ktoś uważa za posiadające potencjał. Re'dox 07:07, maj 17, 2017 (UTC)

Przypisy

 1. Nie chodzi mi oczywiście o atmosferę post-apo, o której pisałem niedawno. :)


Re

A, to… I tak takich szablonów jest wiele, no ale dobra. Zaraz se do user:polskacafe/choinka przeniosę. Pozdr Sir Polskacafe 16:26, maj 24, 2017 (CEST)

Ostatni news

Już na początku newsa widzę jakieś urwane zdanie. Czy mógłbyś jeszcze raz go przeczytać i dopracować pourywane zdania? = °ZelDelet ° = 18:32, maj 26, 2017 (UTC)

Gratuluję

Pochwała głupocie!

Bbbb2.PNG

= °ZelDelet ° = 21:23, maj 30, 2017 (UTC)

O, czyli nie odszedłeś całkiem.

Ja też w sumie mógłbym powiedzieć, że mam kryzys (Zobacz moją stronę użytkownika.). A poza tym cześć. Re'dox 15:45, cze 8, 2017 (UTC)

Powrót

Cieszę się, że wróciłeś. Ciekawi mnie jednak jedna rzecz: Dlaczego zmieniłeś nick? Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 05:33, sie 7, 2017 (UTC)

Jasne, rozumiem. Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 08:39, sie 7, 2017 (UTC)

IRC

Hej, widać, że jesteś w miarę aktywny Na pewno bardziej niż nasz biurokrata., może wpadłbyś na IRCa? Sir Polskacafe 23:25:17, wrz 15, 2017 (CEST)

Gratuluję zdobycia pisarza i redaktora roku 2017!

Hejść,
gratuluję zostania pisarzem roku 2017! Powiedziałbym żebyś dodał sobie do wieży {{Pisarzroku|2017}}, no ale nie masz wieży, więc…

Druga rzecz. W głosowaniu na redaktora roku jest remis, jednak Magwac zrzekł się nagrody, więc z radością muszę również poinformować Cię o zostaniu również Redaktorem roku. Dwie nagrody w jednym roku, no nieźle! :P.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów, czy to na Nonsie, czy gdzie indziej
Sir Polskacafe 12:39:12, sty 15, 2018 (CET)