Dyskusja użytkownika:Slawek99

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cześć i czołem, kluski z rosołem![edytuj]

Wiki.png
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Wal do mnie na dyskusję z pytaniami! Śmiało! 禅.氮. 15:16, lip 20, 2012 (UTC)

Również dołączam się do powitania. Artur21 18:57, lip 20, 2012 (UTC)

Dziękuję wam za powitanie mnie; ja troszeczkę edytowałem artykuły jeszcze przed rejestracją, lecz nie były to żadne przejawy wandalizmu, lecz takie tam drobne poprawki, czy coś. Teraz, kiedy nie jestem już jedynie adresem IP, dodałem kilka obrazków. Mam nadzieję, że się podobają. Niestety, nie zawsze mam dostęp do stałego internetu i nie jestem nieusannie aktywny, lecz gdy będę mógł - może coś zrobię!

Pozdrawiam, oczywiście ja.
Tak na przyszłość: odpisujemy w dyskusji rozmówcy, bo wtedy zostanie powiadomiony pomarańczową rameczką jak tylko wejdzie na Nonsensopedię, nie musi więc przegrzebywać ostatnich zmian. ;) Pozdrawiam, GrzesiekPWNEDdasys ryśtyś. 19:31, lip 20, 2012 (UTC)
Przepraszam - sądziłem, że dwukropek działa po prostu jak akapit O.o

Także widzę, że umieszczacie daty i godzinę, czy jest to konieczne? Poza tym, nie ukształtowałem jeszcze swojej strony więc nie będę ustawiać linka (tego w nawiasie klamrowym). Gdyby coś jeszcze było nie tak z moim stylem pisania i takimi rzeczami, nie obrażę się, gdy ktoś mnie poprawi :)

Datowanie wpisów w dyskusjach jest – dla grzeczności – wymagane. Podpisujemy się czterema tyldami (~~~~). Przydatną rzeczą jest stworzenie szablonu podpisu (przykładowe znajdziesz tutaj). Więcej o podpisywaniu znajdziesz w dziale pomocy na tej stronie.
Odpowiadanie w dyskusji rozmówcy, jak już napisano wyżej to podobnie jak podpis zachowanie grzeczności wobec piszącego – w podpisie użytkownika znajdziesz link, który przeniesie Cię do strony dyskusji użytkownika, z którym w danej chwili rozmawiasz. Pozdrawiam, Artur21 20:07, lip 20, 2012 (UTC)
Nigdy jeszcze nie tworzyłem żadnej strony na Nonsensopedii, więc poproszę o jeszcze jedną podpowiedź! 22:25, 20 lip, 2012
Wszystko zostało opisane na stronie pomocy. Nowe strony tworzy się poprzez wpisanie na pasku adresu http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/<przestrzeń>:<nazwa strony>/<nazwa podstrony>, w zależności od potrzeb. Przestrzeń główna nie posiada prefiksu, jak np. przestrzeń Nonsensopedia czy Użytkownik (np. Nonsensopedia:Powody usuwania haseł), więc po adresie od razu wpisuje się nazwę strony. Podstrony zaś są używane głównie w przestrzeni użytkownika i Nonsensopedii, nigdy w głównej (wyjątek: Wikipedia/Strona główna). Zobacz też Pomoc:Przestrzeń nazw.
Przypominam o odpisywaniu w dyskusji rozmówcy zgodnie z zasadami zamieszczonymi tu. Artur21 20:33, lip 20, 2012 (UTC)
Dziękuję; to co trzeba - zrozumiałem! Sławek99Dyskietka-ikonka.GIFTвoя pэкльaмa тyтaй! 22:54, lip 20, 2012

Odpowiadaj rozmówcy

Andrzej 1 9 21:02, lip 20, 2012 (UTC)

Wiem, dziękuję, ale właśnie nie wiem w którym miejscu w czyjejś dyskusji tak, żeby nie robić bałaganu! Dlatego tak robię, a nie jak powinienem.
Odpowiada się na dole dyskusji. Nowe wpisy najlepiej dodawać w ramach nowych sekcji, późniejsze odpowiedzi w ramach tej samej sekcji po dwukropku. GrzesiekPWNEDdasys ryśtyś. 21:12, lip 20, 2012 (UTC)

...[edytuj]

Nie blankuj dyskusji. To, co chciałeś napisać, mogłeś jak już dać nad wszystkimi wpisami, nie usuwając ich. Pozdrawiam Andrzej 1 9 22:44, lip 20, 2012 (UTC)

Uwaga!

Artur21 21:47, lip 31, 2012 (UTC)

Podbijam, wyraź wszystko w jednej edycji, nie w pięciu. Artur21 18:05, sie 3, 2012 (UTC)

Odnośnie dyskusji[edytuj]

Nie wiem w ogóle, po co ta szopka z Twoją dyskusją. Nie prościej dać uwag na samą górę, pomijając podział na część dla adminów i dla nieadminów? U nas jest coś takiego, jak chronologia wpisów i tego się raczej trzymamy (popatrz na dyskusje innych administratorów czy nawet bałwanków).

Najlepiej, gdybyś stawił się na kanale IRC, jest to zdecydowanie prostsza metoda komunikacji.

Pozwoliłem sobie poprawić link poniżej. Artur21 18:05, sie 3, 2012 (UTC)

UWAGA![edytuj]

Wszystko co widać powyżej, nie jest do czytania, edytowania itd. (są to upomnienia, mogą zdarzać się różne: zajmujesz dużo pamięci na serwerach Nonsensopedii - wyloguj się) Po prostu przejdź niżej i będzie w porządku.

Moja strona dyskusji[edytuj]

...a myślałeś, że gdzie trafiłeś?

Witam serdecznie wszyskich, którzy chcą do mnie pisać.
Wszystko, co dusza zapragnie możesz wpisać na tą stronę, ale pod jednym... no, może kilkoma warunkami:

  • Proszę nie pisać bzdur i takich rzeczy, a także dobrze jest zachować porządek;
  • Wzglendnom ortografje warto znaci, by karzdy mugł siem zrozumieci nawzaję;
  • Nie pisać zbyt często, chyba że chodzi o pilną sprawę;
  • Wszystkie uwagi proszę wstawiać powyżej sekcji UWAGA!
  • ...coś może jeszcze wymyślę!

---Od tąd proszę już pisać---

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png

Johanes Gerstawen”'Biuro detektywistyczne Gerstawena”' 15:57, sie 4, 2012 (UTC)

Re:Pytanie[edytuj]

Przeszukiwanie stron wg konkretnej treści poprzez naszą wyszukiwarkę zawodzi. Jest na to inny sposób, korzystając z Google:

  1. W pasek wyszukiwania wpisz site:nonsensopedia.wikia.com – wyszukiwarka będzie wtedy przeszukiwać strony z podanego adresu, w naszym wypadku Nonsensopedii.
  2. W cudzysłowie zwykłym (tj. ") wpisz wyrażenie, którego chcesz wyszukać.
  3. Jeśli chcesz przeglądać strony z podanym wyrażeniem w konkretnej przestrzeni, wymień ją poza cudzysłowem.

Przykładowo: chcę odnaleźć strony Gry, na których znajduje się treść łódzkie pogotowie. Wpisuję więc w wyszukiwarkę site:nonsensopedia.wikia.com Gra "łódzkie pogotowie", co daje taki efekt.

Jeśli przeszukujesz kilka przestrzeni, szukaj z osobna i nie wymieniaj ich po sobie, bo może się pojawić brak wyników. Mam nadzieję, że to pomoże. Artur21 12:48, sie 14, 2012 (UTC)

Podpisuj się

Andrzej 1 9 14:44, sie 15, 2012 (UTC)

To ja dorzucę jeszcze małą uwagę – gdy się podpisujesz, to koniecznie wstawiaj datę i czas. Widzę, że nie podpisujesz się czterema tyldami, zatem wpisując na końcu wpisu {{Slawek99}} dodaj pięć tyld (~~~~~), co powinno generować czas, w którym umieściłeś wpis. Zachęcam do ustawienia w preferencjach automatycznego wstawiania szablonu i czasu po wpisaniu czterech tyld – pomocna może być ta strona pomocy. Artur21 15:27, sie 15, 2012 (UTC)

Słownik[edytuj]

W muzyce różnica między allegro a allegretto jest taka, że allegretto jest wolniejsze w tempie. Aplikacje na telefony komórkowe, które powstają od większych projektów, jak np. Opera, mają dodane mini w nazwie – oznaczające coś mniejszego, stąd podobieństwo. Ja bym nic nie zmieniał.

A co ważniejsze, na litość boską, czytajże ze zrozumieniem, co napisałem wyżej: podpisuj się. Wstawienie czterech tyld nie boli, a na Nonsensopedii przyjęło się, że każda wypowiedź musi być podpisana z datą i czasem. Ułatwia to przeglądanie dyskusji innym, bez potrzeby zerkania w historię strony, więc bądź tak miły i pomyśl o nas, a nie tylko o sobie. Artur21 13:00, sie 16, 2012 (UTC)

Tutaj doskonale widać, jak działa Twój podpis. Wpisanie w preferencjach całego kodu podpisu jest o tyle wygodnickie, co szkodzące – wtedy cały ten kod wkleja się do tekstu, zamiast normalnego {{Slawek99}} [aktualna data]. Z tego miejsca chciałbym prosić o poprawienie ustawień w preferencjach, zgodnie z tym, co jest zawarte tutaj i wstawienie w miejsce kodu odpowiedniego szablonu podpisu we wszystkich miejscach, w których się wypowiadałeś. Dalsze ignorowanie próśb administratora może skutkować banem. Artur21 13:10, sie 16, 2012 (UTC)

Ale mam stronę...[edytuj]

Haha, widzę, że moja strona dyskusji to same uwagi. Gdybym wiedział jak, to korzystał bym z IRC-a, a nie z tej nieszczęsnej dyskusji. Przepraszam, że się nie podpisałem, ale zapomniałem. Mam już dość... ale poprawie to co było źle i zmienie podpis, żeby działał poprawnie. I nie ignoruje niczego, tylko muszę trochę dłużej pomyśleć.

Rozmówca właśnie w tej chwili powiesił się na podłodze, skoczył przez okno kopalni, utopił się w łyżce wody i złamał sobie oczy.
No, teraz się podpisujesz poprawnie, tutaj, tak się podpisuj.
Odnośnie IRC-a, polecam przeczytać stronę Nonsensopedia:IRC, gdzie znajdziesz wszystkie informacje, jak się połączyć z naszym kanałem. Jeśli jednak nie widzi Ci się instalacja klienta, zapraszam na bramkę, w której wpisujesz informacje podane na meta-stronie. Artur21 13:45, sie 16, 2012 (UTC)
Wszystko zostało napisane wyżej. Nie lubię się powtarzać, robię więc ostatni wyjątek:


Cquote2.svg

[...] To ja dorzucę jeszcze małą uwagę – gdy się podpisujesz, to koniecznie wstawiaj datę i czas. Widzę, że nie podpisujesz się czterema tyldami, zatem wpisując na końcu wpisu {{Slawek99}} dodaj pięć tyld (~~~~~), co powinno generować czas, w którym umieściłeś wpis. Zachęcam do ustawienia w preferencjach automatycznego wstawiania szablonu i czasu po wpisaniu czterech tyld – pomocna może być ta strona pomocy. [...]
Cquote2.svg

— 15 sierpnia 2012, 15:27Cquote2.svg

[...] Z tego miejsca chciałbym prosić o poprawienie ustawień w preferencjach, zgodnie z tym, co jest zawarte tutaj i wstawienie w miejsce kodu odpowiedniego szablonu podpisu we wszystkich miejscach, w których się wypowiadałeś. [...]
Cquote2.svg

— 16 sierpnia 2012, 13:10

Artur21 14:46, sie 16, 2012 (UTC)

PS Gdy wpisujesz się do czyjeś dyskusji w tej samej sprawie ponownie, nie twórz sekcji, tylko edytuj starą, poprzez wciśnięcie przycisku [edytuj] po prawej stronie od nagłówka sekcji. Zmniejsza to burdel, a zwiększa klarowność poszczególnych tematów rozmów. Artur21 14:49, sie 16, 2012 (UTC)
Bo na Nonsensopedii, jak każdej innej wiki, nie obowiązuje czas lokalny, tylko czas serwera, czyli UTC (Universal Time Coordinated), czyli na nasze strefa czasowa przechodząca przez południk 0°. W czasie letnim różnica w czasie jest równa 2h, w czasie standardowym – 1h w stosunku do czasu środkowoeuropejskiego. Artur21 15:55, sie 16, 2012 (UTC)

odpowiedź[edytuj]

Pozwól, że odpowiem na zadane przez Ciebie pytanie. Tak więc, czasem tak się dzieje gdy jest wysyłana nowa wersja grafiki, wystarczy poczekać, po paru minutach wszystko wraca do normy. Podczas pisania przeze mnie tej odpowiedzi pewnie już się naprawiło :). Pozdrawiam, Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 17:36, sie 17, 2012 (UTC)

Re:Pomocy![edytuj]

Nie pozostaje nic innego, jak próbować do skutku. Czasami się tak dzieje, nie wiedzieć dlaczego. Nie martw się, skasuję wersje-duble. Jeśli nadal nie będzie się chciała wgrać, to napisz, bo jest sposób na obejście, ale nieco złożony. Artur21 17:59, sie 17, 2012 (UTC)

Wywaliłem niepotrzebne duble, ale sposób nie pomógł. Cóż, pozostaje czekać. Artur21 18:07, sie 17, 2012 (UTC)
Najwidoczniej MediaWiki kaprysi i to bardzo. No cóż, nic nie poradzę, kiedyś to się naprostować musi – a że wróżką nie jestem, to nie przewidzę, kiedy. Czas jest naszym sprzymierzeńcem. Artur21 19:20, sie 17, 2012 (UTC)
A widziałbyś sens przestrzeni dyskusja, gdyby nie każdy mógł się wypowiadać? O to właśnie chodzi – cenimy sobie ocenę słowną w postaci krytyki. Często tam właśnie, w dyskusji artykułu, rozmawia się na tematy związane z hasłem.
Polecam Ci przeczytać Nonsensopedia:Kanciapa – znajdziesz tu większość pytań, które chciałbyś zadać i uzyskać odpowiedź, a szczególnie nasze powitanie nowicjuszy. Artur21 21:13, sie 17, 2012 (UTC)
U mnie działa, czyli jest OK. Artur21 15:14, sie 18, 2012 (UTC)
Tak, mamy coś takiego jak pamięć tymczasowa. Możesz spróbować dopisać w pasku adresu ?action=purge na końcu adresu strony, na której znajduje się plik. Ewentualnie samej strony z plikiem. Zresztą, jeśli u mnie działa, to pewnie u innych też, sprawdź jeszcze raz tę stronę Gry. PS Jak się podpisujesz, nie używaj Entera i podpis wstawiaj bezpośrednio po ostatnim znaku wypowiedzi, bo podpis wtedy unika wcięcia i wraca do linii. Porównaj tę sekcję. Artur21 15:49, sie 18, 2012 (UTC)

Gratulacje[edytuj]

Licznik edycji mówi iż masz ponad 100 edycji kreatywnych, co uprawnia Cię do uczestnictwa w głosowaniach SDU/ANM/GNM/ i na Nooba/Użytkownika miesiąca które powstaną od tej chwili. Ponawiam tym samym zaproszenie na nasz kanał IRC, gdzie możesz otrzymać szybciej odpowiedzi na zadawane pytania, jak równiesz gdzie możesz integrować się z innymi użytkownikami, celem lepszej współpracy na Nonsensopedii. Pozdrawiam, Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 16:13, sie 18, 2012 (UTC)

I jeszcze kilka uwag dotyczących Twoich edycji, dobrze by było gdyby linki w sekcji "Zobacz też" były pisane z wielkiej litery, wygląda to wtedy estetycznej. Druga uwaga dotyczy budowy artykułu i umiejscowienia szablonu stuba, jest on zawsze przed szablonem nawigacyjnym. Całość wygląda tak:

Treść artykułu
{{Przypisy}}
szablon stuba, na przykład {{stubmed}}
szablon nawigacyjny, na przykład {{medycyna}}
kategoria
interwiki

Pozdrawiam, Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 16:42, sie 18, 2012 (UTC)

Wieża[edytuj]

Takie coś, co mam np. na swojej stronie usera po prawej – szablony informujące, kim jest dany użytkownik, jakie otrzymał oznaczenia i wiele innych. Wszystkie możesz znaleźć tutaj. Pomoc do wstawiania takiej wieży znajdziesz tutaj.

PS Przeglądnij strony użytkowników administratorów, to zauważysz o co w tym chodzi. Możesz też przyjrzeć się wnętrzu tych stron poprzez wciśnięcie edytuj. Artur21 14:51, sie 22, 2012 (UTC)

Podpis[edytuj]

Skoro utworzyłeś swój szablon podpisu {{Slawek99}}, to podpisując się wstawiaj sam szablon zamiast jego treści. ;) Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zajrzyj do stosownej strony pomocy. GrzesiekPWNEDdasys ryśtyś. 16:54, sie 22, 2012 (UTC)

{{Komunizm}} poprawiony. Osobiście radzę jeszcze raz zapoznać się z tym, co zostało napisane powyżej, bo cierpliwość moja jest wielka, ale bez przesady. Po raz kolejny zalecam wejść na nasz kanał IRC, klikając ten link i podając odpowiednie dane (wpisanie #nonsensopedia, podanie nicku i przepisanie obrazka chyba nie jest takie trudne?). Bardzo polecam, bo pisanie przez dyskusję jest niewygodne, dostarcza spamu na ostatnich zmianach i ciutek irytuje. Artur21 17:15, sie 22, 2012 (UTC)


Cquote2.svg

[...] W polu podpis w preferencjach wpisz {{subst:user:Twoja nazwa użytkownika/podpis}} i zaznaczasz opcję podpis bez automatycznego linku.
Cquote2.svg

— Punkt czwarty sekcji „Podpis z bajerami”

Niedostateczny z czytania wystawia Artur Kowalski, nauczyciel j. polskiego. 17:58, sie 22, 2012 (UTC)