Edytujesz „Dyskusja użytkownika:Tardigrada”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Podgląd

To jest tylko podgląd – artykuł nie został jeszcze zapisany! → Kontynuuj edycję

Wiki.png
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

W razie pytań – pisz śmiało w mojej dyskusji. Na kanał IRC niestety ostatnio nie wchodzę. Miłego edytowania. (: Re'dox 22:57, cze 21, 2017 (UTC)


Re

Kurde, racja. Nieprzytomny jestem i źle spojrzałem :D

Wycofuję nominację na nuba, ale i tak uważam że nie ma sensu dawać reja ipkowi z jedną edycją. Możesz mi za to dać nooba jeśli chcesz :P Magwac | Dyskusja 22:05, cze 30, 2017 (UTC)

Masz czas do 2:00 na nominację bo wtedy będzie północ wg. UTC. Magwac | Dyskusja 22:06, cze 30, 2017 (UTC)

Noob miesiąca

Wiem, że mnie bardzo nie lubisz, ale nominacja za takie coś się nie należy, w dodatku wystawiłeś ją za późno, poza tym oua nie ograniczałoby się tylko do tego jednego problemu, a jak myślisz, że ten problem nie dotyczył nonsy, to nie wiem, wypij wybielacz, bo akurat założony na Discordzie serwer należy(/ał) do Nonsy Alvgjerd (dyskusja) 07:34, lip 01, 2017 (CEST)

Wieża

Obejrzyj ten film na YouTubie
Można, jak najbardziej. Jeszcze jak!

Tydzień tematyczny

XDDDDDDddXdd nie wiem jak można widzieć że coś jest na czyichś podstronach i pisać że to sprawka kogoś innego, ale czuję się obrażona XDDDDDD Użytkownik:Runouw/Tygodnie polecam i pozdrawiam Alvgjerd (dyskusja) 11:38, lip 19, 2017 (CEST)

Re: psie ogony

Zdecydowanie nie, to jest humor graficzny, zupełnie coś innego niż słownik ;) Magwac | Dyskusja 16:09, sie 3, 2017 (UTC)

Hej, wtrącę się co do tego navboxa co go robisz: nie ma sensu grupować w jednym navboxie poradników, nonźródeł i wiki bo to z założenia są oddzielne projekty. Myślę też, że warto by było przedyskutować czy w ogóle potrzebny nam jest taki szablon. Magwac | Dyskusja 20:58, sie 3, 2017 (UTC)
Dobrze bronisz swoich racji ;) Mimo to uważam, że warto by było poznać opinię jakiegoś admina na ten temat. Magwac | Dyskusja 10:19, sie 4, 2017 (UTC)
Co drugi dzień… Wejdź po prostu na kanał wieczorem i pogadaj z nami. Magwac | Dyskusja 14:55, sie 4, 2017 (UTC)
Ale to nie ze mną chciałbym żebyś pogadał tylko z innymi też :P No jakoś w godzinach kiedy jest trochę osób, na pewno po 20. Magwac | Dyskusja 15:01, sie 4, 2017 (UTC)

Re: swetru w petrze

Ale Swetru to jest nickname Petru, to miało sens i związek z artykułem :D Co do animacji tego białka to pewnie dałbym radę to zrobić, tylko nie wiem jak zadziała przezroczystość na atomach węgla – one też są częściowo szare i mogłyby się w nich zrobić dziury. Ewentualnie mógłbym to ręcznie wyedytować w Gimpie. Tylko po co to wstawiać na środek? To tylko będzie wkurzało ludzi bo zasłania tekst. Magwac | Dyskusja 16:03, sie 4, 2017 (UTC)

A jak nie na środek to po co ma wisieć w jednym miejscu? Nie może być po prostu z boku jak normalna grafika wstawione? Co do Petru – cóż, infoboks to humor bardzo wewnętrzny. Nawet ktoś, kto napisał jakiś artykuł (a to ułamek czytelników) nie musi wiedzieć co to jest i jak to działa (ja np. nigdy infoboksa nie wstawiałem). Jak ci bardzo na nim zależy to go wstaw. Magwac | Dyskusja 16:13, sie 4, 2017 (UTC)

Wii

Dlaczego przeniosłeś to do Wii (konsola)? Na wikipedii nie ma żadnego ujednoznacznienia i też nie słyszałem o niczym innym co by się tak nazywało (dosyć logiczne, Nintendo ma trademark na tę nazwę). Magwac | Dyskusja 22:04, sie 5, 2017 (UTC)

Może i tak, ale nie ma niczego innego co by się nazywało Wii. W razie takich wątpliwości co do ujednoznacznień polecam Wikipedię ;) Magwac | Dyskusja 10:23, sie 6, 2017 (UTC)
Generalnie uznajmy, że logo sklepu jest prostą pracą graficzną i nie podlega prawu autorskiemu (to może być zarejestrowany znak towarowy, ale to niczego nie zmienia). Wychodzi na to, że tylko ty miałeś wkład artystyczny (wykonanie zdjęcia). Możesz dać wolną. Magwac | Dyskusja 11:18, sie 6, 2017 (UTC)
Co do grafik to zaraz je wywalę jednym kliknięciem ;) Magwac | Dyskusja 11:20, sie 6, 2017 (UTC)
W skrócie: domena publiczna (lub też CC0) oznacza że zrzekasz się wszelkich praw autorskich i to zdjęcie należy do ludzkości. W przypadku licencji Creative Commons (a są jej różne odmiany – tu zakładam CC-BY-SA-4.0) zezwalasz na ponowny użytek pod warunkiem, że a) zostanie podane źródło i autor (ty); b) praca oparta na twojej pracy zostanie opublikowana na tej samej licencji. Wybierz co wolisz, to zależy od ciebie. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz domenę publiczną, to każdy może z tym zrobić co mu się żywnie podoba (np. zmienić jeden piksel i opublikować pod własnym nazwiskiem). Więcej o tym masz na Wikipedii. Ostrzyciel nożyczek (dyskusja) 16:00, sie 6, 2017 (UTC)
Tamto to jakiś Fandomowy szajs, nie przejmuj się tym. Magwac | Dyskusja 16:01, sie 6, 2017 (UTC)

Polać mu

Mordka.png Mr obornik Skargi i zażalenia 11:07, sie 6, 2017 (UTC)

EBG13

Może uznasz to za zwykły idiotyczny Czysty Nonsens, który należałoby upchać w jeden artykuł, albo najlepiej wykasować do zera, ale jest to wyjątkowo wyszukany format żartu. Wprawdzie większość ludzi go nie rozumie i uważa za kolejny artykuł o przypadkowym naciskaniu klawiszy na klawiaturze, jednakże dla wtajemniczonych jest to swoiste puszczenie oczka i pozdro dla kumatych. Zastanawiasz się więc, o co w tym bełkocie chodzi. Otóż jest to zaszyfrowany artykuł. Nazwa użytego szyfru to ROT13. O co w nim chodzi? To bardzo proste. Każda litera jest ROTowana o 13 miejsc. W alfabecie łacińskim mamy 26 liter, więc działa to doskonale. Na przykład pierwsza litera alfabetu – „A” to trzynasta litera alfabetu, czyli „N”, a trzynasta litera alfabetu („N”), przesunięta o 13 miejsc daje 1 literę, czyli „A”. „B” to „O”, „C” to „P” i tak dalej. Pozdrawiam i służę wyjaśnieniem, Mr obornik Skargi i zażalenia 12:41, sie 6, 2017 (UTC)

Re: Wiatraki

Z tego co widzę na Nonsensopedii jest artykuł o elektrowniach wiatrowych, nie zaś o samych wiatrakach, które przecież służą ludziom od pokoleń. Poza tym anatomia kłamstwa, co? Osarjusz (dyskusja) 05:02, sie 8, 2017 (UTC)Osarjusz

Re

Jakbyś umiał ortografię to byłaby lepsza. A teraz idę poprawiać Twój szablon, bo okazuje się że kod jest taki że trzeba po prostu go napisać od nowa. Alvgjerd (dyskusja) 11:48, sie 09, 2017 (CEST)

Nie, bo chyba pomyliłeś strony. Ma być krótko, jasno i na temat. To nie jest o edytowaniu Nonsensopedii i to nie jest nawet NO, tylko nasze zdanie na temat wyrażanej krytyki. Alvgjerd (dyskusja) 11:54, sie 09, 2017 (CEST)

Import grafik

Bry.

Sprawa dotyczy importu fotomontaży z ledwo zipiącego serwera, żeby nie skończyło się tak jak z Worth1000. Nie chcę się zbytnio powtarzać, więc polecę Ci post, który napisałem Mr Obornikowi. Dla Ciebie miałbym fotomontaże zwierzęce. Akurat do tych grafik miałbym dodatkową prośbę, aby dodano do każdej z nich na dole Kategoria:Wolne grafiki – fotomontaże (to taka kategoria na bliżej nieokreśloną przyszłość, nikomu nie zaszkodzi ją dodać). I tak samo, jeżeli uznasz, że jakaś z grafik się z jakiegokolwiek powodu nie nadaje, to jej nie ładuj, a napisz mi o niej w dyskusji. W razie pytań mogę odpowiadać z opóźnieniem, robota nie jest jakaś strasznie pilna, czekam na odzew, czy się podejmiesz. Amoniak (dyskusja) 17:53, sie 9, 2017 (UTC)

Nie, Twoja działka nadal jest nietknięta i czeka na Ciebie. Jeżeli chcesz, możesz także sprawdzić zakres grafik Mr Obornika – może dostrzeżesz potencjał, których inni nie zauważają. Amoniak (dyskusja) 20:37, sie 25, 2017 (UTC)

ANM

Proszę wytłumacz mi w jaki sposób mógłbym "uzewnętrznić" humor wewnętrzny (nie wiem, jakieś hiperłącza do Wikipedii, czy coś). Czekam na konkretne przykłady. Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia

Re

To o poglądach i usunięciach haseł dziwnie było sformułowane, a tego o kanciapie nie zauważyłem (już poprawione). Expert 3222 12:05, sie 25, 2017 (UTC)

IP

Cusz... Zostałem pokonany własną bronią. Nie chciało mi się bawić w kryptologię. A Reja wstawiłem pewnie dlatego, że ipek napisał coś sensownego. Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 13:04, sie 25, 2017 (UTC) Apxftseosz, Zt onptmol

Polska migrena

Migrena jest za długa na słownik, niech zostanie jak jest. Co szablonu z Polską to w sumie mógłby się przydać, ale na pewno nie w takiej formie i kolorystyce (fuj). Można by się zastanowić czy nie dać tam np. miast wojewódzkich, albo rzeczy w stylu Polskie autostrady. Musiałbym to głęboko przemyśleć ;) Magwac | Dyskusja 13:52, sie 25, 2017 (UTC)

Za ten suchar dam ci puchar!

A właściwie to medal...

Suchar.gif

Elitarne odznaczenie Akademii Dobrego Humoru przyznał: Re'dox 20:45, sie 26, 2017 (UTC) ([link])

Rerekumkum

A to takie zabawy z cssem. Nic specjalnie mądrego, z htmla i okolic jestem słaby Mordka.png Magwac | Dyskusja 21:08, sie 26, 2017 (UTC)

Pozwól, że odpowiem za Amoniaka ;) Tak, właśnie taką licencję dawaj. Magwac | Dyskusja 09:19, sie 28, 2017 (UTC)
Trochę pomarudzę jeszcze – zauważyłem, że dosyć często stosujesz linki do Wikipedii. Takie linki powinno się stosować od wielkiego dzwonu, raz na ruski rok i tylko przy pełni księżyca (w końcu Wikipedią nie jesteśmy). Dawanie takiego linku w podpisie obrazka jest szczególnie kiepskim pomysłem. Zastanów się jaką podstawową rolę spełniają linki – kierują czytelnika na kolejny ciekawy artykuł, co nie? A czy artykuł na wiki o mysikróliku jest ciekawy? Rozumiem, że to jest żart językowy, ale można by go inaczej rozegrać. Magwac | Dyskusja 11:33, sie 28, 2017 (UTC)
 1. Dlaczego usunąłeś jedną z grafik?
 2. Może żart był lepszy. Jeśli masz pomysł jak go zmienić, tak żeby nie było linku do wiki to proszę bardzo. Magwac | Dyskusja 11:50, sie 28, 2017 (UTC)
A, sory, myślałem że tego kaczora wywaliłeś. Ten kormoran w sumie może wylecieć. Magwac | Dyskusja 11:52, sie 28, 2017 (UTC)
No mój dżołk jest gorszy, przyznaję się bez bicia. Okej, naginanie zasad jest we krwi Nonsy, ale to po prostu… Meh, według mnie wygląda źle i zmusza czytelnika do wkliknięcia w link. Cały opis obrazka jest bez sensu jeśli się nie kliknie (bo podświetlanie celu linku nie działa, bo to wiki, a nie nonsa). Ja nie będę się kłócić o takie pierdoły, chcesz to se zostaw, ale wg. mnie to kiepski pomysł. Możesz zawsze napisać artykuł o mysikróliku i problem zostanie rozwiązany ;) Magwac | Dyskusja 12:01, sie 28, 2017 (UTC)

Marudzenia ciąg dalszy

(tego wyżej nie nazwałbym zgodą, tylko raczej biernym przyzwoleniem, a uleganie komuś bo ten ktoś wcześniej uległ jest bez sensu, każda decyzja powinna być wynikiem rzeczowej dyskusji)

Ta żyrafa nieszczególnie pasuje do artu o surrealizmie, szczególnie że wszystkie inne grafiki to zdjęcia sztuki surrealistycznej z epoki. I o co chodzi z tym podpisem? Jaka rozkosz piromana? Co ma piromania do żyraf? Magwac | Dyskusja 13:41, sie 28, 2017 (UTC)

Po skonsultowaniu z niezależnym ekspertem… Stwierdzam że żyrafy są spoko, ptaki nie. Magwac | Dyskusja 13:52, sie 28, 2017 (UTC)

Ree-e-e

Zauważyłem, że w sprawie licencji odpisał już Magwac; podpisuję się pod jego wypowiedzią. Co do wstawiania grafik w artykułach – zdecydowanie odradzam grzebanie w grafikach umiejscowionych w Nonźródłach, to grząski grunt, zwłaszcza że przestrzeń główna daje ogromne pole do popisu (z tego co pamiętam to obecnie w głównej jest 6 tys. artów, także tego). Jedynie mam dwie rekomendacje. Pierwsza, mniej znacząca jest taka, żebyś może opisy grafik pisał pełnymi zdaniami. Po prostu, co przedstawiają, to pomoże w wyszukiwaniu po tagach („żyrafa o dwóch głowach” albo „fotomontaż sokoła i foki”). Jeżeli autor zamieścił już jakiś opis gotowy pod grafiką, to możesz go przepisać, umieszczając go pismem pochyłym (taki zwyczaj, uważam, że jest pożyteczny). Druga, ważniejsza wskazówka dotyczy wstawiania grafik do artykułów. Grafiki takie są już śmieszne same w sobie, więc nie musisz głowić się nad podpisem do nich, byle by tylko nie dublować/przeczyć treści w artykule i uprawiać Kapitana Oczywistego, podpisując grafikę z kotem jako Kot. Jeżeli do jakiegoś artykułu grafika pasuje tematycznie, a nie ma na nią miejsca po prawej stronie, to zrób na końcu artykułu galerię poprzez tag (mam nadzieję, że wiesz, jak to robić, jeżeli nie, to daj znać). Apeluję także o używanie jednej grafiki w wielu miejscach, na zasadzie swobodnych skojarzeń. Podaję przykład: Plik:Żyrafa 2głowy.png – przecież aż prosi się o dodanie do żyrafa oraz głowa, a w dalszym skojarzeniu brat lub siostra. Przy okazji pytanie – grafiki są w formacie .png, czy Ty je tak zapisujesz? Do takich rzeczy .jpg lepsze. Amoniak (dyskusja) 21:42, sie 29, 2017 (UTC)

Grafiki zapisujesz poprzez kliknięcie na nich prawym przyciskiem myszy, a następnie w pole Zapisz obraz jako..., zmieniając ewentualnie tytuł, ale nie rozszerzenie. Wielokrotne otwieranie i zapisywanie plików .JPG w programach graficznych prowadzi do spadku jakości obrazu. Amoniak (dyskusja) 21:21, paź 4, 2017 (UTC)

Nonnews

Witam. Cieszę się, że starasz się ratować umierające już NonNewsy, ale nie zachowałeś żadnych z panujących norm. Uffff... od czego tu zacząć?

 1. Nie usuwaj tej linii tekstu na górze.
 2. Jest tam data.
 3. Pierwsza linia z datą powinna być wytłuszczona.
 4. Do Matki Boskiej trzykroć przedziwnej! Nie dawaj linków zewnętrznych na każdym kroku!
 5. Artykuł był napisany w taki sposób, że ja, który jestem generalnie przywykły do analizowania trudnych tekstów innych użytkowników kompletnie go nie zrozumiałem. Popracuj nad stylem pisania, bo to był dla mnie zwykły Bełkot pseudonaukowy łamane na Bełkot pseudofilozoficzny.
 6. Poczytaj sobie newsy z archiwum i staraj się pisać podobnym językiem. Przeczytałbyś takie ogłoszenie w gazecie/na portalu?
 7. Masz specjalne kategorie dla nonnewsów. Nie używaj innych kategorii
 8. ORTOGRAFIA. Musisz dóżo nad nią popracować, żeby była leprza.
 9. Formatowanie, formatowanie i jeszcze raz formatowanie.
 10. Zapoznaj się z N:B, N:R, Nonsensopedia:Lanie wody, Pomoc:Nowy_news, poćwicz ortografię (bo to dzisiaj twój drugi raz)

Tyle. Chyba. Jak coś to dopisze na IRCu. Pozdrawiam i ochrzaniam, Mr obornik Skargi i zażalenia 12:13, sie 30, 2017 (UTC)

Wandalizm

Dlaczego mnie zablokowałeś?! Znaczy się mój IP, co?! Przecież nic złego nie zrobiłem 31.41.26.134 (dyskusja) 11:52, sie 31, 2017 (UTC)

Brudnopisy

Hej, dla ułatwienia sprawy został wprowadzony nowy sposób organizacji pracy, czyli nie przenosimy, tylko oznaczamy na liście Magwaca brudnopisy. w porum więcej informacji. Pozdr, Sir Polskacafe 18:39:35, sie 31, 2017 (CEST)

Ostateczne rozwiązanie kwestii brudnopisów

Jako że cię nie ma i opóźniałeś prace, postanowiliśmy z Kawą, że robimy twoją działkę za ciebie, żeby szybciej przejść do części właściwej.

PS. To, że coś ma Brudnopis w nazwie, wcale nie oznacza, że na 100% jest brudnopisem. Miej to na przyszłość na uwadze. Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 19:05, wrz 1, 2017 (UTC)

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png
Magwac | Dyskusja 19:10, wrz 5, 2017 (UTC)

Plik:Kaganiec.jpg

Weź to wrzuć gdzieś bo w nieużywanych wyskakuje i ktoś to usunie przez przypadek. Magwac | Dyskusja 14:43, wrz 11, 2017 (UTC)

Lenin jest grzybem

Kurwa mać. Czemu dałeś ten cytat w „Roślinie”? Przecież grzyby to grzyby, a nie rośliny. Zadecyduj czy przeniesiesz cytat do Grzyb, czy do Włodzimierz Lenin (chociaż ja zalecam to pierwsze, bo o Leninie cytatów wystarczy). Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 15:07, wrz 16, 2017 (UTC)

Re (wtrynię się)

Moderator traci swoje uprawnienia po trzech miesiącach nieusprawiedliwionego braku aktywności, cytując pewną stronę meta, także na razie odebranie uprawnień ci raczej nie grozi (a przynajmniej ja ich zabierać nie zamierzam). Życzę jak najszybszego powrotu na łono Nonsensopedii. Magwac | Dyskusja 00:45, wrz 23, 2017 (UTC)

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png

zapraszamy cię serdecznie. Iиferno82 Nie ma mnie. Wiesz co robić 15:44, lis 29, 2017 (UTC)

Gwoli wyjaśnienia

Jak tylko wrócisz do aktywności to przywrócę ci prawa ;) Magwac | Dyskusja 12:57, sty 6, 2018 (UTC)

Powrót

Wracasz do nas z urlopu? Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 17:02, mar 29, 2018 (CEST)