Dyskusja użytkownika:Wendka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wiki.png
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

ᒦᓂᐊ 21:04, 18 sie 2006 (UTC)

Grafika[edytuj]

Grafika:PICT2813compresed.JPG <-- Osoba na zdjęciu zgodziła się na publikację? [[Terrapodian]] Ni!

Nie wiem czy to tu powinienem odpisywac ale odpisuje. Zgadzam sie na publikacje :P.

Tak, możesz tutaj odpisać. To znaczy, że oba zdjęcia są Twojego autorstwa? Jeśli tak, to kliknij w nie, przejdź na stronę opisu, weź wandalizuj i dopisz im odpowiednią licencję {{self}} zgodnie z tym, co masz niżej w dyskusji. Szoferka 21:27, 18 sie 2006 (UTC)
Zrobione. Chyba dobrze ;].
Tak, jest w porządku. Szoferka 21:41, 18 sie 2006 (UTC)

Licencje grafik[edytuj]

Ładujesz do Nonsensopedii grafiki, których licencja nie została podana. Nieuzupełnienie licencji może skutkować trwałym usunięciem grafiki lub grafik z serwerów Nonsensopedii.

Uwaga: ten szablon może się zmieniać, co zaskutkuje jego zmianą na Twojej stronie dyskusji.
Wszystkie licencje: Nonsensopedia:Kategorie grafik

Jeżeli ładowane grafiki są Twoje autorstwa, udostępnij je na jednej z poniższych licencji, opisując je jako {{self|szablon}}, a w miejsce "szablonu" wstaw:

  • {{GFDL}} – Licencja Wolnej Dokumentacji GNU – udostępniasz grafiki na licencji identycznej do tej, na której są publikowane wszystkie teksty w Nonsensopedii;
  • {{PD}} – Public Domain (własność publiczna) – udostępniasz grafiki jako własność publiczną, zrzekając się jednoczenie praw autorskich;
  • {{cc-by-sa}} – Creative Commons (wiele wersji) – niektóre prawa zastrzeżone; zobacz więcej w kategoriach grafik i w artykule na Wikipedii dotyczącym licencji Creative Commons. Tylko się tam nie zasiedź, wracaj do nas!

Jeżeli ładujesz grafiki z wolnych źródeł (Wikipedia, Wikimedia Commons, Ourmedia, Wikia), zapoznaj się z szablon pochodzenie-link, aby dokładnie określić ich pochodzenie i jednocześnie dodaj licencję identyczną do tej, jaka znajduje się w miejscu, z którego pochodzi grafika. Jeśli nie znajdujesz dokładnie takie licencji, wgraj – jeśli potrafisz – odpowiadający jej szablon samodzielnie lub poproś o to jakiegoś admina (najlepiej tego). Uwaga: większość grafik w Uncyclopedii nie posiada określonej licencji i ładowania stamtąd grafik nie jest zalecane.

Jeżeli grafiki są screenshotami z telewizji lub programów, dodaj im szablon:screenshot. Takie grafiki mogą być w przyszłości skasowane. Podobnie jest z grafikami, które uznajesz za fairuse. Im również dodaj szablon.

Jeżeli grafiki pochodzą z innych stron, na których można odnaleźć informację Wszystkie prawa zastrzeżone lub All rights reserved, oznacza to, że grafiki nie mogą być ładowane do Nonsensopedii, ponieważ ich użycie jest zbyt restrykcyjne. Poinformuj o tym admina, aby ten skasował załadowaną przez Ciebie grafikę (podaj powód) i poszukaj podobnej grafiki w jednym z wolnych źródeł (Commons, Wikipedia angielskojęzyczna, polska Wikipedia, http://www.ourmedia.org/, Wikia).

Jeżeli nie znasz licencji wgrywanej przez siebie grafiki, najlepiej będzie, jeśli dodasz link do miejsca, z którego ją ładujesz. Jeśli okaże się, że użycie grafiki jest zbyt restrykcyjne, grafika może zostać skasowana.

Podpis osoby, która zauważyła, że ładujesz grafiki bez licencji: Szoferka 21:13, 18 sie 2006 (UTC)

Grafika na medal[edytuj]

Zgłosiłam jedną z Twoich grafik do medalu. Szoferka 23:41, 19 sie 2006 (UTC)

Lol! Wypas :D

Grafiki i Google[edytuj]

Nie no, grafiki w Google zazwyczaj są copyright. Mordka.png ᒦᓂᐊ 15:51, 8 wrz 2006 (UTC)

To jest grafika z google? A może chodzi o zgodę osób na zdjeciu? A gdybym zamazał twarze wszystkim osobom niepublicznym to byście przyjęli? ;)
Nie no, nie grafika Google, tylko grafika znaleziona w Google (mój błąd). Chodzi o to, że samo zdjęcie ma zastrzeżone prawa autorskie i nie można go rozpowszechniać. Nawet trochę zmienionego. ᒦᓂᐊ 17:00, 8 wrz 2006 (UTC)
Chodzi Ci o tą fotke z Giertychem i jego gorylami po bokach (bo ta fotka jest ciągle usuwana a nie jest z google bo ja ją wziąłem z www.giertych-stop.kom.pl) czy o tą fotke z dzieckiem, która jest zassana z google?
Ta pierwsza ma zastrzeżone prawa autorskie, a ta druga jest z Google i nie wiadomo jakie są do niej prawa. ᒦᓂᐊ 17:50, 8 wrz 2006 (UTC)