Dyskusja użytkownika:ZelDelet/archiwum3

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
° Drogi użytkowniku, witaj na podstronie mojej dyskusji. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, zostaw wiadomość poniżej (nie zapomnij się podpisać!). Odpowiem jak najszybciej. °
Jednocześnie informuję, że wszelkie wpisy wulgarne lub/i uznawane za atak osobisty zostaną natychmiast usunięte a ich autor poniesie konsekwencje! = °ZelDelet ° =

W polskiej wersji (uruchomionej 17 września 2005) jest około 18 360 haseł. To stanowczo za mało, więc utwórz noweSpis treści

Twoja strona użytkownika[edytuj]

Dodałam kategorie chociaż, bo w historiach edycji stron i w rejestrach był nieładny redlink. A, no i na OZ pokazywało, że jest trzech administratorów, a to przecież nieprawda. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 17:19, kwi 11, 2015 (UTC)

Przepraszam. No, ale przynajmniej kategorie już będą. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 17:29, kwi 11, 2015 (UTC)
Hah, a myślałam, że się obrazisz za to grzebanie na Twoim userpage. :D Alvgjerd (dyskusja) 18:51, kwi 11, 2015 (UTC)
No, nie chciałabym. Swoją drogą, czemu nie włazisz na IRC-a? >:( Alvgjerd (dyskusja) 19:38, kwi 11, 2015 (UTC)
I pssst, Specjalna:E-mail jest wyłączone. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 19:56, kwi 11, 2015 (UTC)
Czasami na #s się coś dzieje. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 08:19, kwi 12, 2015 (UTC)

Powrót[edytuj]

Niestety póki co obowiązki nie pozwalają na zbyt wiele (i nie zanosi się na razie na poprawę), ale prawdopodobnie będę pojawiał się częściej, choć do poziomu sprzed miesiąca będzie daleko, o tym, co robiłem rok temu nie wspominając. Pozdrawiam, Józef Piłsudski Signature.svgNu? 20:01, kwi 12, 2015 (UTC)

Odpowiedź[edytuj]

Nie, nie posiadałem tu wcześniej konta PixelGGamer (dyskusja) 15:22, kwi 13, 2015 (UTC)

Przeprosiny[edytuj]

Bardzo przepraszam za przypadkowy wandalizm. Było to wykonane niechcący. Miałem twój profil otwarty, i mi się karty pomyliły. Poklikałem Anuluj w stronie Wkładu. Naprawdę, przypadkowe to było. Mam nadzieję że wybaczysz ;_; PixelGGamer (dyskusja) 15:33, kwi 13, 2015 (UTC)

Dzięki[edytuj]

Dzięki za podpowiedzi. Dzięki tobie i kilku innych użytkownikom już troche ogarniam te sprawy. Pozdro. ↗xmcm 19:12, kwi 13, 2015 (UTC)

Hasło[edytuj]

Ja na szybko: ma je każdy admin z mojej kadencji, ja nie mam czasu, żeby za tobą biegać z nim, popytaj. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 16:54, kwi 15, 2015 (CEST)

Dwa tygodnie myślałeś nad tą odpowiedzią? Swoją drogą, słyszałem, że Trysia dawała ci te hasło 3 razy, trzeba było je sobie lepiej zanotować. I nie wiem na jaką współpracę liczysz, skoro ja, ku twojej uciesze, tu nie edytuję. Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 15:36, kwi 26, 2015 (CEST)

Re:Casting na Bałwanka[edytuj]

Już jest piętnasty kwietnia. Zgłosiłem się i poproszę linka do obiecanych wyników na mojej dyskusji. Z góry dziękuję, Puchalke.png Puchałkę (Dyskusja | Wkład) 15:12, kwi 15, 2015 (UTC)

Źródła i licencje[edytuj]

1 i 2. Lepiej Ty to załatw, ja nie chcę płoszyć młodych. Amoniak (dyskusja) 20:49, kwi 15, 2015 (UTC)

Licencje[edytuj]

Zaraz się tym zajmę! Edit: Gotowe I btw nie zamierzałem tego zostawiać ze statusem nolic PixelGGamer 15:53, kwi 16, 2015 (UTC)

Prywaty[edytuj]

Hej,

Ostatnio usunąłeś stronę MagdalenaMariaMonika

Z powodu "prywata". Nie czytałem zawartości artykułu, ale sądzę że może mówić o tym kanale Jest to wg mnie osoba publiczna. Artykuł pewnie opublikował jej fan... PixelGGamer 19:26, kwi 18, 2015 (UTC)

Masz zamiar odpowiedzieć? ;_; PixelGGamer.jpg PixelGGamer(Maj Diskuszyn) 18:12, kwi 20, 2015 (UTC)

Artykuł[edytuj]

Siemka! czy mógłbyś zajrzeć na mój artykuł, który pisze. Znajduje się w mojim brudnopisie. Poprawił byś tam to co jest źle i wogule. Dzięki z góry za pomoc, pozdro. ↗xmcm 09:54, kwi 21, 2015 (UTC)

Dzięki z pomoc, no i jak mówiłeś troche pokombinuje nad tym jescz. Pozdro ↗xmcm 12:58, kwi 21, 2015 (UTC)

Disklajmer[edytuj]

Wnoszę o dodanie do MediaWiki:Uploadtext informacji, że jeżeli wgrywający jest autorem grafiki i nie nada plikowi licencji, zgadza się na nadanie grafice licencji cc-by-sa-3.0. Amoniak (dyskusja) 10:42, kwi 25, 2015 (UTC)

Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie wniosku. Mam jednak dwa małe ale. Pierwsze primo: Jeżeli jesteś autorem grafiki, którą wgrywasz,, a drugie primo, miło byłoby napisać pełną nazwę z linkiem, tj. Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported. A tak jeszcze co do komunikatów MediaWiki. Ten jest niebywale irytujący. Może by tak zmienić na klasyczne: Nonsensopedia to polska encyklopedia humoru, którą każdy może redagować? Amoniak (dyskusja) 11:02, kwi 27, 2015 (UTC)

Co Ty na to?[edytuj]

Bo ja na to jak na lato. Amoniak (dyskusja) 04:09, kwi 27, 2015 (UTC)

Re: ech...[edytuj]

Wcale nie. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 12:37, kwi 28, 2015 (UTC)

Ehehej[edytuj]

Tęsknić coś musisz, skoro tyle do mnie piszesz ostatnio i to w zasadzie bez powodu.

 • Przed wrzuceniem jakiegokolwiek copyrightu, sprawdzam źródła wolnych grafik, jakby były, to bym dawał, zresztą, dzięki współdzieleniu dawanie plików z Commons jest łatwiejsze niż wgrywanie, więc wygodniej mi jest nawet dawać stamtąd.
 • Nie ma żadnego przepisu, mówiącego, że wrzucanie copyrightów, czy nadmierne wrzucanie copyrightów jest zakazane, więc radzę przeczytać Kanciapę, zanim do mnie z czymś wyskoczysz. Ja wolę dbać o jakość analiz i o ich wartość humorystyczną niż o wyimaginowane przepisy.
 • Nie wrzucam sporo copyrightów, do około 10 miesięcznie, a że gdy daję je hurtem po kilka i źle to wygląda na OZ, czy co wam tam przeszkadza, to nie moja wina i nie moja sprawa.

Podsumowując: daj se spokój i zamiast szukać haków, wypowiedz się w sprawie nowych szablonów do grafik, zaktualizuj główną, albo zajmnij się jeszcze czymś innym. Z mojej strony EOT, Szklarz (dyskusja | edycje | kontakt ) 17:15, kwi 28, 2015 (CEST)

Re: Archiwizacja statystyk na zamknięcie pierwszej dekady istnienia Nonsy[edytuj]

Można by je zarchiwizować, ale – po co? Są od początku istnienia strony, to po co nowe? Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 17:13, kwi 29, 2015 (UTC)

Przynajmniej nie jest (i pewnie nie będzie) taka długa jak np. Noob. Alvgjerd (dyskusja) 17:19, kwi 29, 2015 (UTC)

Re:Polityka wolnych grafik[edytuj]

Post o tej samej treści został zamieszczony w dyskusji Szklarza.

Na wstępie chciałbym wszystkich do siebie zrazić, stwierdzając, że jesteście bardziej przewidywalni niż wynik meczu między drużynami baskijskimi. A teraz przejdźmy do opieprzu wszystkiego dookoła... Sprawa jest zawiła i wielowątkowa, dlatego wytłumaczę po kolei.

 1. Moja działalność redukcyjna. Staram jak doprowadzić do jak największego obcięcia zbiorów grafik niewolnych. Wychodzę z założenia, że grafika nie jest fundamentalną i nieodłączną częścią artykułu. Redukcja może przybierać trzy formy. Po pierwsze – kasacja. Niewolną grafikę nominuję do usunięcia, jeżeli stanowi nadmiar w stosunku do tekstu, tj. albo znajduje się w galerii, gdzie jest już i tak spora liczba grafik, albo jest ustawiona po prawej stronie, ale wysokość samych grafik przekracza wysokość tekstu (np. 3 grafiki po 250px w jednoakapitowym artykule). Po drugie – uproszczenie. Podstawiam grafiką mniej zmienioną, bardziej oryginalną, pozbawioną naniesionych na nią napisów, komentarzy, czasem tłumaczeń. Wynika to z tego, że Nonsensopedia ma mechanizm pozwalający na naniesienie podpisu pod grafikę, nie musi więc znajdować się on na grafice. Autorstwo takich derywatów jak memy czy demotywatory jest z reguły trudne do ustalenia, łatwiej opisać oryginał. Trzeci typ to substytucja, uwolnienie, czy jak to zwał. Robię to wtedy, kiedy znajduję odpowiednik przedstawiający to samo, co grafika niewolna. Czasem ujęcie może być gorsze (czasem lepsze), ale rzecz dotyczy zazwyczaj grafik samych w sobie nieśmiesznych. To tyle o, legendarnie zwanych, powodach działań.
 2. Polityka względem grafik. Dawno już przestałem wierzyć, że istnieje coś takiego jak oficjalna polityka Nonsensopedii. Jak powiedziała kiedyś pewna osoba, o Nonsensopedii nie decyduje ten, kto ma prawa, tylko ten, co najwięcej robi. Ten cytat każdy admin powinien sobie ustawić jako wygaszacz czy tapetę. Moja polityka, jak już wspomniałem, nie traktuje grafiki jako elementu artykułu, a jako dodatek, ładny, fajny, ale nie konieczny. Niektórzy mieli zdanie odmienne, np. Risen, i nie mam im to za złe, każdemu wolno mieć głupie poglądy. Artykuł powinien być atrakcyjny, ale powinien być przed wszystkim wolny. To to, co nas wyróżnia. Nonsensopedia (wg mnie) nie jest portalem pokroju kwejka, 9gaga, Jeji.pl czy innych tego typu, jak to nazywam, kibli, które gromadzą, co się da. Ewentualnie byłbym skłonny uznać Nonsensopedię za zbiornik wolnych grafik, póki co postawię na to, że mięsem, które serwuje Nonsensopedia, jest tekst. Grafiki to tylko zieleninka.
 3. Zjawisko nowych tworów. Jest taki dowcip: siedzi rumuńskie małżeństwo patrząc na liczną gromadkę swoich dzieci – umorusanych, głodnych, brudnych, nędznych. Mąż tak patrzy na te dzieci i pyta się żony: Myjemy czy robimy nowe? Nonsensopedia od kilku lat przypomina mi to rumuńskie małżeństwo. Ankiety, Coś Kreatywnego, hermetyczne memy z budyniem i słoniem w roli głównej, NonAnalizy – to jakieś nowe twory, zupełnie obce charakterowi encyklopedii. Akcje z pisarzami miały potencjał, ale zrobił się z tego kult jednostki, więc wyszło jak zawsze. Do wszelkich takich inicjatyw odnoszę się negatywnie z definicji. We włoskiej knajpie nie zaserwujesz barszczu, bez względu na to, jak dobry by on nie był. Po prostu nie.
 4. Konteksty historyczny. Problem powyższy nie jest zjawiskiem nowym, jednak dopiero teraz jest problemem. Czy mieliśmy dawniej do czynienia z inicjatywamy, które a) były współtworzone przez ludzi z Nonsensopedii? b) miały charakter humorystyczny? c) były świetne i treściowo związane z Nonsensopedią? d) nie mieściły się w formie encyklopedii? Tak. ArturVonFornal i Hani.md prowadzili swego czasu popularny w polskim internecie komiks Laminator, którego pojedyncze odcinki można jeszcze dorwać na Nonsensopedii. Nezumi zaś ekranizował we flashu swoje Wsioki Górne. Inicjatywy te miały jednak swoje miejsce poza Nonsensopedią. Wtedy było dla wszystkich oczywiste, że ani komiks, ani animacja nie ma prawa bytu na encyklopedii (nawet humoru), tak samo jak nie ma na niej miejsca dla ankiet czy blogów, bo jako blog NonAnalizę trzeba traktować. Nonsensopedia zapewniała im oczywiście wsparcie w postaci wpisania do Przyjaciół i artykułu o nich (artykuł o stronach humorystycznych jest ency). To dużo (przynajmniej wtedy było). I wszyscy byli zadowoleni.
 5. Osobiste podejście do NonAnaliz. NonAnalizy zdają się mieć swoje grono czytelników, jednak ogólna oglądalność jest nikła, chyba że statystyki pod gwiazdkami kłamią. Nie zajmowałem się grafikami tam zawartymi z niezwykle pragmatycznej przyczyny – wróżę im śmierć. Nie teraz, pewno za rok, półtora, jak minie to pokolenie. Większość z tych grafik jest użytych tylko w NonAnalizach i kiedy NonAnalizy zostaną skasowane na SDU, to grafiki też pójdą się paść. A taki los wróżę NonAnalizom. To projekt zamknięty, kiedy Szaszłyk i Pangia przestaną go prowadzić, przestanie się rozwijać. Przyjdzie paru młodych z parciem na szkło i przegłosują we trzech, takie rzeczy już się działy. Treść sama w sobie nie jest zła, może sobie nawet poczytam więcej, jak znajdę czas. Ale z pewnością nie będę tego poprawiał (tak samo jak nigdy nie tykałem Gry). Poza tym, z pobieżnego oglądu, żadna z grafik tam zawartych nie spełnia wymogu redukcji, które podałem w pierwszym punkcie.

Ostateczne rozwiązanie kwestii NonAnaliz: Proponuję przeniesienie NonAnaliz na założonego bloga/stronę internetową. Nonsensopedia uzna tę stronę za Przyjaciela na stałe (albo dopóki strona nie spadnie), na pierwsze dwa miesiące proponuję także wstawić notkę do Anonnotice oraz napisać artykuł w przestrzeni głównej. Zaletą takiego rozwiązania jest załatwienie kwestii grafik (niech się hoster przejmuje). Sądzę, że istnienie takiego Przyjaciela mogłoby wpłynąć pozytywnie zarówno na Nonsę jak i na Analizy: z jednej strony świeżość, z drugiej strony klasyka. No i ZelDelet i Szklarz mieliby jeden temat wspólny mniej. Wadą tego rozwiązania jest oczywiście to, że każdy musi trochę ustąpić, więc nikt (oprócz mnie) nie byłby z tego zadowolony. Ale w historii Nonsensopedii tylko jedna osoba umiała odpuścić swoje stanowisko na rzecz dobra ogółu.

Przy okazji proszę mnie nie wciągać w żadne personalne niesnaski. Doświadczenie nauczyło mnie, że należy mieć swoją, autonomiczną wizję Nonsensopedii i w żadne sojusze nie wchodzić, bo tylko pracą da się coś przeforsować, nie gadankami na IRC-u. Ostatnie komentarze ZelDeleta, z perspektywy osoby trzeciej, są czepialskie i złośliwe w stosunku do Szklarza, a formalny i uprzejmy styl im nie pomoże. Chociaż w konflikcie związanym z banem dla Zela stanąłbym po stronie ZelDeleta, bo to co zrobił Szklarz to wstyd, hańba, degrengolada i w ogóle, to teraz sytuacja robi się parszywie symetryczna (a przynajmniej tak wygląda dla kogoś, kto ma wgląd tylko do działań na Nonsensopedii). Trzymajcie się. Amoniak (dyskusja) 20:50, kwi 29, 2015 (UTC)

coś[edytuj]

usunąłem kilka czerwonych linków pozdrawiam Michsar (dyskusja) 19:08, maj 3, 2015 (UTC)

dobra zastosuje się Michsar (dyskusja) 19:14, maj 3, 2015 (UTC)

Re: 1-st![edytuj]

Tak. Alvgjerd (dyskusja) 19:33, maj 3, 2015 (UTC)

Re: Przypomnienie[edytuj]

Tak, pamiętam, właśnie się biorę za te obie rzeczy. Alvgjerd (dyskusja) 12:09, maj 5, 2015 (UTC)

Wybierz sobie gotkę...![edytuj]

...z tych oto propozycyj: [1], [2], [3] bądź poszukaj innej goth girl na Flikerze tudzież Commons i wstaw zamiast zdjęcia Any Lynn Lee, którego źródła nie mogę ustalić. PS Człowiek uczy się przez całe życie. Tak, piję do Uploadtextu. Amoniak (dyskusja) 17:08, maj 5, 2015 (UTC)

Re:Mój brudnopis[edytuj]

Notkę skierowałem do Ciebie, licząc, że podzielisz się nią z innymi administratorami, toteż nie oczekiwałem odpowiedzi konkretnie od Ciebie. W kwestii formalnych zwracam się do po prostu do czynnego (i obecnie jedynego) biurokraty, żeby nic nie robić za plecami. Jak będę dalej chciał coś grzebać w grafikach (w zamyśle mam zrobić szablony do kadrów), to też najpierw Tobie zostawię notkę. Co do nonsensopedystów – zwyczajowo nauczyłem się pisać Nonsensopedyści (może dlatego, że kiedyś pisało się w ilościach niepojętych [[Kategoria:Nonsensopedyści]], chociaż wersja od małej litery zdaje się być tą poprawną (tak samo jak wikipedyści). W nowym szablonie zostanie zastosowana pewno wersja małoliterowa (jeżeli wejdą w życie, jeszcze kilka innych kwestii pewno zostanie dopracowanych, ale to już technicznych). Ale nie ma co tego gdzie indziej ręcznie naprawiać, funkcjonalności to nie poprawi (a nawet obniży, bo OZ będzie zaświnione), a niedługo powinien pojawić się Korwin ze swoim botem (o ile utrzyma interwały aktywności) – bot to zrobi w mig, a człowiek może się zając bardziej pożytecznymi rzeczami. Amoniak (dyskusja) 22:50, maj 5, 2015 (UTC)

Re: Moderacja[edytuj]

E, ale przecież tutaj NPOV nie obowiązuje. Alvgjerd (dyskusja) 16:42, maj 9, 2015 (UTC)

No, na Nonsensopedii. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 16:46, maj 9, 2015 (UTC)
A Ty nie możesz? ;_; To pierwsze właśnie poprawiam, to drugie jest tak długie, że aż się odechciewa. :/ Alvgjerd (dyskusja) 19:13, maj 9, 2015 (UTC)
Mówiłam, to drugie zbyt długie, że chyba nie poprawię. A to trzecie to już tak, krótsze, można poprawić. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 19:40, maj 9, 2015 (UTC)
No, już wszystko zrobione. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 12:12, maj 10, 2015 (UTC)

Re: Chał chał! :p[edytuj]

Nie, działa, co zresztą widać na moim userpage. Alvgjerd (dyskusja) 15:56, maj 11, 2015 (UTC)

Działa, tylko na początku szablonu w tym artykule było jakieś dziwne 1=. Alvgjerd (dyskusja) 16:24, maj 11, 2015 (UTC)

ANM-Y[edytuj]

Ostatnie głososnie ANM zakończyło się wygraną artykułu Szkoła i remisem NzCN ale oba nie nadają się na ANM więc co mamy zrobić? Michsar (dyskusja) 21:22, maj 11, 2015 (UTC) Ps. Wpadnij czasem może na irca

Re: hm...[edytuj]

Nie, wszystko jest dobrze. Alvgjerd (dyskusja) 15:09, maj 12, 2015 (UTC)

Jest tak, jak być powinno. Alvgjerd (dyskusja) 15:53, maj 12, 2015 (UTC)

Re: Przekierowania stron Gry[edytuj]

Nie, tak średnio, chciałam je usunąć zaraz po utworzeniu, ale zostawiłam, by ktoś inny zdecydował, czy są ok. Alvgjerd (dyskusja) 19:11, maj 12, 2015 (UTC)

No, np. jakiś inny administrator, np. Ty. A na kanale nic ciekawego się nie dzieje, log to w większości quity/joiny. Alvgjerd (dyskusja) 19:26, maj 12, 2015 (UTC)

Re: GratX[edytuj]

E, nawet nie zauważyłam. Szatan jest wszędzie. :D Alvgjerd (dyskusja) 14:52, maj 14, 2015 (UTC)

Re: Artykuł o Ukrainie[edytuj]

Okazało się, że w szablonie {{Państwo infobox}} nie ma takiego parametru jak głowa państwa i szef rządu, dlatego to tam nie działało. Alvgjerd (dyskusja) 15:15, maj 14, 2015 (UTC)

Re: Szablon[edytuj]

Hmm… Nie wiem co z tym szablonem, ale ostatnia działająca wersja jest z 26 marca. Może by tak ją przywrócić czy coś? Alvgjerd (dyskusja) 19:50, maj 16, 2015 (UTC)

A, dobra, już wiem. To w szablonie {{navtable}} jest coś nie tak, bo jest tylko do 21 pozycji, dalej już nie. :/ Alvgjerd (dyskusja) 19:53, maj 16, 2015 (UTC)
No bo tam zamiast tych wszystkich pozostałych krajów, które teraz są osobno, tam są w pozycji Inne kraje. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 19:57, maj 16, 2015 (UTC)
Nie wiem, co się stało, ale jak próbowałam naprawić, to jeszcze tylko zrobiłam gorzej, niż było. ;_; Alvgjerd (dyskusja) 20:32, maj 16, 2015 (UTC)

Re: Ręce opadają[edytuj]

Co, hahaha. Myślałam, że większej głupoty zrobić nie można, no ale jednak. Alvgjerd (dyskusja) 20:28, maj 16, 2015 (UTC)

coś v2[edytuj]

A co miałbym tam zrobić ? Hm? Michsar (dyskusja) 21:42, maj 16, 2015 (UTC)

Tagi[edytuj]

Czy administracji coś wiadomo o niedziałających tagach takich jak <iframe>, <youtube> czy <hiero>? Czy to może coś z moją przeglądarką? Amoniak (dyskusja) 02:43, cze 1, 2015 (UTC)

Niebałwankiem[edytuj]

Proszę o odbałwanienie. Od dawna nie ozetuję i, jak na razie, nie zanosi się na zmianę… Pozdrawiam, Janko Dyskutant 15:45, cze 6, 2015 (UTC)

Plik do arta[edytuj]

Czołem. Jak będziesz miał chwilę, to odtwórz proszę Plik:Żołnierze.jpg, przywróciłem starą nienadpsutą wersję artykułu, gdzie był umieszczony.

Pozdro JohnAvery (dyskusja) 09:33, cze 10, 2015 (UTC)

Nazwa[edytuj]

Cześć, stworzyłem artykuł o Piotrze Ikonowiczu, ale w nazwie napisałem jego nazwisko z małej litery. Można to zmienić? DTNS — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika DTNS (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

pytanie[edytuj]

Co trzeba zrobić żeby zostać pomocnikiem? Chciałbym kiedyś być pomocnikiem lub chociaż dostać więcej uprawnień.Apakhahamqgaty.png Dyskusja 22:30, cze 21, 2015 (UTC

500 zł[edytuj]

Mogę wiedzieć, dlaczego wycofałeś moją edycję? Informacja o wprowadzeniu do obiegu banknotu 500 zł została potwierdzona przez NBP (link znajduje się w edycji). Artykuł więc ulega dezaktualizacji i należałoby to w jakiś sposób na Nonsensopedii (najlepiej w typowy dla niej sposób) uwzględnić. Pozdrawiam, --185.18.176.86 (dyskusja) 15:58, cze 23, 2015 (UTC)

Strony userów, a szablony - Odpowiedź[edytuj]

No dobra, ale nie musiałeś usuwać wszystkich szablonów, bo niektóre były przeznaczone do artykułów i do userów. Rpiegus, 15:43, 6 lip 2015 (CEST)

Re: Wstyd i hańba normalnie…[edytuj]

Hm… faktycznie nie ma o nim artykułu i trzeba coś z tym zrobić. Proponuję umieszczenie linka do nieistniejącego artykułu o nim w haśle na dziś, może ktoś coś napisze, ktoś rozwinie i tak dalej. A jak nie, to trudno. Mordka.png Alvgjerd (dyskusja) 10:20, lip 13, 2015 (CEST)

W sumie, teraz można by było zmienić, bo artykuł o Ryszardzie Petru już trochę sobie wisi, a i tak nikt go już nie rozwija. Alvgjerd (dyskusja) 11:30, lip 13, 2015 (CEST)

Strona użytkownika[edytuj]

Czy jest jakaś reguła, która zabrania posiadania na stronie użytkownika przekierowania na dyskusję? Alkione (dyskusja) 19:37, lip 30, 2015 (UTC)

IMO lepiej przekierowanie, niż jakieś wieże... Poza tym przy tworzeniu pisze "Rób, co chcesz.", a przecież nie łamię żadnych zasad. Alkione (dyskusja) 19:56, lip 30, 2015 (UTC)

Kolor tła[edytuj]

Witam. Chciałbym sobie zmienić kolor tła na mojej stronie. Użyłem kodu stąd i wpisałem kolory hex w odpowiednie miejsca. Kiedy wkleiłem na moją stronę i zapisałem, kolory się nie zmieniły. Proszę o pomoc. BiszkoptCraft (dyskusja) 17:04, sie 23, 2015 (UTC) Aha, dodam jeszcze, że ten kod umieściłem w tzw. „nawiasach blankujących”, czyli ich nie widać, bo jak były bez „nawiasów” to był jakiś bug że po lewej stronie nie było linków. Ale i tak ten kod nie działa. BiszkoptCraft (dyskusja) 17:41, sie 25, 2015 (UTC)

Rewert[edytuj]

Panie Zeldelet, tak się składa że ten tekst o Flo Ridzie jest szczerą prawdą, zachęcam do posłuchania paru piosenek.

Pozdrawiam

(Dyskusja) 18:43, wrz 24, 2015 (UTC)

Cóż, to nawet nie była moja edycja :P

(Dyskusja) 18:54, wrz 24, 2015 (UTC)

Podpis[edytuj]

Problem taki, że mimo że podpis znajduje się w szablonie, to wyświetla na czysto zamiast {{PixelGGamer}} nie mam pojęcia czemu

(Dyskusja) 18:59, wrz 24, 2015 (UTC)

Re: Grafika[edytuj]

Witam, zapewne mnie nie poznajesz przez zmianę nicku, ale to ja, Puchałkę. Dodałem źródło, autora i inne dane do Plik:MAO HARDROCK.jpg. Z góry dziękuję. S z p r o t 17:04, paź 21, 2015 (UTC)

Podziękowania za znawstwo[edytuj]

To miło, że przywróciłeś wersję, która poprawiła błąd ortograficzny, błąd interpunkcyjny oraz złe kodowanie, a nie ślepo zlekceważyłeś ipka. Bardzo się cieszę i jednocześnie mianuję cię Wielkim Znawcą Mowy Polskiej.

— Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 45.63.107.248 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Ale Pleśniaczek ma wiele racji. Kilka miesięcy temu poprawiłem rozmiar grafiki we własnym artykule, bo było po prostu nierówno, a mnie wylogowało i zorientowałem się potem. Żeby przywrócić normalną wersję, musiałem się z powrotem zalogować, bo zostałem z miejsca bezmyślnie zrewertowany przez Runouw. Moim zdaniem powinieneś sprawdzać jej edycje, bo potrafi cofnąć bezmyślnie i niezgodnie z zasadami. Odpowiedzieć w dyskusji na normalne pytanie też nie chce.

— Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 45.63.107.248 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Poczet Wielkich Znafców[edytuj]

Uważam, że jestem niesprawiedliwie banowanym za prawdę pleśniaczkiem. Dlatego zwracam się do Ciebie w tej dyskusji, gdyż widzę, że zostałeś mianowany Wielkim Znawcą Mowy Polskiej, co podziwiam. Rzuty służą do wypisywania ważnych dla portalu rzeczy, jak na przykład Poczet Wielkich Znafców. Skoro znajdują się tam przedszkola, czy rodziny, dlaczego by nie uwzględnić tak ważnego ugrupowania jak Znafcy? Co ważniejsze, dzięki swoim patrolom i pilnowaniu ortografii niczym prawdziwy strażnik sam zaliczasz się do tej grupy, więc pragnę Cię w niej serdecznie powitać i odznaczyć Orderem Znawcy starannie wykonanym z gruszki. Pleśniaczek2 (dyskusja) 20:57, paź 21, 2015 (UTC)

Plik:Putin3.JPG[edytuj]

Witam.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o usunięcie podanego w tytule sekcji pliku. Został on przesłany, gdy byłem jeszcze nieświadomym praw autorskich dzieckiem; proszę więc o jego usunięcie z Nonsensopedii. Z góry dziękuję i proszę o zrozumienie.

Pozdrawiam

Dymitr (dyskusja) 19:11, paź 23, 2015 (UTC)

W takim razie niech plik pozostanie.

Dymitr (dyskusja) 08:01, paź 24, 2015 (UTC)

Re: Fanpage[edytuj]

No brawo! Zaledwie 9 miesięcy zajęło spostrzeżenie, że nie masz tam uprawnień, pomimo zaglądania tam i obserwowania aktywności strony? No dobra, niech będzie Smile.svg I tak lepiej wypadłeś od Barta, który nawet komentował (!) pod jednym z postów i i tak kolejny miesiąc zajęło mu odkrycie faktu, że nie ma tam guzików.
Będę miał dłuższą chwilę wolną (szybkość działania Facebooka na moim komputerze jest wręcz absurdalna), to oddam uprawnienia z niekłamaną przyjemnością, bo już mi nieco zbrzydła ta patologiczna sytuacja, gdzie użytkownik od dawna nieaktywny na portalu wciąż utrzymuje jedno z jego okien na świat otwarte. Skoro wiesz już, że to ja mam uprawnienia, to wiesz też zapewne, że już komuś je chciałem dać – ale ten ktoś wymówił się brakiem czasu i niechęcią do zajmowania się FB Nonsy. Palcem nie będę pokazywał, logów czytał nie będę, sami między sobą to omówcie. Pangia.JPG 10:31, paź 24, 2015 (UTC)

Gdybyś wiedział, z jakich powodów to ciągnąłem, to byś się osrał ze śmiechu. Ale zostawmy to, a na Nonsę nie widzę póki co parcia na powrót. Może kiedyś tam mi się zachce coś napisać, ale nic poza tym. No, to bajo. Pangia.JPG 21:29, paź 24, 2015 (UTC)

Prośba[edytuj]

Mógłbyś przenieść Dodge Al Bundy'ego, tak żeby nie miał literówki w nazwie? Bardzo o to proszę i z góry dziękuję. Pozdrawiam Al Bundy.JPG No Maam.svg

Re:Ip tajemniczego użytkownika[edytuj]

Hej, widzę tylko tyle, że w projekcie się minęliśmy. Nie widzę sensu logowania się na dawne konto. Tam, gdzie chcę edytować, widzę błędy albo zrewertowane prawidłowe edycje, wystarczy mi to co mam. Na koncie przydałbym się dokładnie tak samo, jak w roli ipka. Tzw. polityki nie wypada mi w świetle mojej długiej nieobecności komentować. Nie mam też tyle czasu, aby edytować regularnie. To, czy zrobię coś dobrze, czy zepsuję nijak nie zależy od wpisania hasła. Pozdrawiam.

195.154.126.106 (dyskusja) 09:08, paź 25, 2015 (UTC)

IRC[edytuj]

Hej Zel, mam do ciebie prośbę. Przejrzyj sobie dzisiejsze logi, i zauważysz że Runouw ni z gruszki ni z pietruszki mnie zbanowała z IRC–a. Chciałbym cię poprosić abyś się zalogował, zdjął mi bana i wytłumaczył Runouw że dla przyjemności się nie banuję. Szprot 11:00, paź 25, 2015 (UTC)

Zgadzam się ze Szprotem. Za swoje, eufemistycznie mówiąc, złe zachowanie, powinna sama dostać bana (i to dosyć długiego, bo adminowi tym bardziej nie przystoi się tak zachowywać), a nie banować userów, którzy raz czy dwa się wygłupili. Pozdrawiam, Expert 3222 11:09, paź 25, 2015 (UTC)
Chciałabym zauważyć, że ostrzegałam wielokrotnie kickami, które widocznie nie działały, więc postanowiłam zastosować bardziej radykalne środki, i nie, to nie był raz czy dwa, proszę się nie wypowiadać, jeżeli nie ma się pojęcia o danej sprawie. Druga rzecz, że nie zrobiłam to z powodu własnego kaprysu czy też dla przyjemności. W powodzie kicka dokładnie wyjaśniłam, za co go dałam, najwyraźniej komuś brakuje bardzo ważnej umiejętności, którą nabywa się już we wczesnych latach edukacji, jaką jest czytanie ze zrozumieniem. Chciałam to zrobić już dawno, więc to nie było tak ni z gruszki, ni z pietruszki. Pozdrawiam, Alvgjerd (dyskusja) 14:00, paź 25, 2015 (CEST)

Cały opis[edytuj]

Jeżeli go przeczytasz, ujrzysz: Some rights reserved. Co znaczy, że niektóre, a nie wszystkie prawa zastrzeżone. Jeżeli zaś klikniesz w ten napis ujrzysz {{Cc-by-nc-2.0}}. Teraz robisz to, co trzeba, czyli podajesz, źródło, autora oraz linki do zdjęcia/albumu autora (to drugie jest niepraktyczne) i już po sprawie.

Emdeggergadajka 10:02, lis 1, 2015 (UTC)

Co do licencji – cc-by mają różne warunki używalności, niektóre np. nie mogą być wykorzystane komercyjnie, ale Nonsy to nie dotyczy. Warunkiem uczciwości i przesłania tego wszystkiego bez narażania się na nieprzyjemności jest podanie autora, bo tego wymaga człon „by”. Jeżeli tak jest, masz uźródłowiony link, wszystko gra.
Co do artykułu: jasne, grafika o nowym rozmiarze może spowodować zmiany w samym wyglądzie artykułów i stron, gdzie była poprzedniczka. Zawsze po procesie podmiany trzeba się udać do artykułu i poprawić, jeżeli trzeba.
Pewnie wejdę, jak skończę :).
Emdeggergadajka 10:18, lis 1, 2015 (UTC)

Nowy typ gry[edytuj]

Towarzyszu Współnonsensopedysto! Mam taki pomysł: Gra wtłoczona w ramy urzędów (do wyboru będzie kilka). Prototypowa strona jest tu. Pytam się, bo dobrze znać zdanie paru użytkowników. Co ty na to? (to nie spam)

Pozdrawiam SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 21:29, lis 1, 2015 (UTC)

Kategorie grafik[edytuj]

Hej, jak zapewne zauważyłeś na ozetach, zacząłem dodawać kategorie do grafik, które ich nie posiadają. Robić tak dalej czy się nie opłaca? Expert 3222 01:00, lis 7, 2015 (UTC)

Wylogowywanie[edytuj]

Hej, na Uncyclopedii dowiedziałem się, jak rozwiązać problem z wylogowywaniem. Mianowicie trzeba się zalogować przez Community Central. Proponuję dać to do sitenotice/ogłoszeń lokalnych, dopóki problemy występują. Co Ty na to? Expert 3222 19:42, lis 9, 2015 (UTC)

Problem w tym, że sitenotice to komunikat MediaWiki i jest zabezpieczony przed edycją :P Expert 3222 19:51, lis 9, 2015 (UTC)
Aha, jak coś, to ta porada została udzielona przez pracowników Wikii, więc raczej nie ma się czego obawiać. Expert 3222 19:54, lis 9, 2015 (UTC)

Re: Hej (z Wikipedii)[edytuj]

Hej! --95.50.216.201 (dyskusja) 11:30, lis 13, 2015 (UTC) (Ouro z en.wiki).

Odpowiadanie[edytuj]

Ach.. no tak, czyli już będę robić dobrze ;p —Michał56 (dyskusja) 14:21, lis 15, 2015 (UTC)

Ban[edytuj]

Runouw zdjęła mi mana na ##n? Bo mi nie chodził laptop, i teraz naprawiłem (tzw. wróciłem). Szprot 21:57, lis 23, 2015 (UTC)

Re: Przyciski gadżetu[edytuj]

Oczywiście, że się da. Wystarczy, że na początku skryptu, w wierszu, gdzie znajduje się 'label': '...', zamiast tekstu wstawisz kod HTML z dołączonym stylem, np. 'label': '<span style="color: red;">SPAM</span>'. Możesz użyć jakichkolwiek stylów (przeglądnij sobie poradnik). DWSZEWEK 11:11, lis 28, 2015 (CET)

Odtworzony wpis, (Treść bez większych zmian)[edytuj]

CZEMU USUWASZ MÓJ ARTYKUŁ?

Pamiętaj, że to nie problem i ja mogę usunąć Twój. Nie zaglądaj nikomu do dupy, trzymaj się własnej.— Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika MaryKatyPaulla (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Żegnam[edytuj]

Może kiedyś jeszcze wrócę, ale jest to wątpliwe, przez jedną taką co chciała ukraść księżyc. Ale na razie mówię bye bye, arrivederci roma, adios, au revior, i pa pa. Na pewno kiedyś jeszcze odwiedzę magiczną krainę czystego nonsensu, prywat, IP–ków, sysopów i bałwanków. A propos bałwanków, będę dalej patrolował ozety raz na jakiś czas, w końcu po to jestem bałwankiem. Nie będę za to tworzyć, odpisywać na tematy w dyskusji, ani brał udział w żadnych dyskusjach na IRC. Może i mam mocne nerwy, według niektórych nawet „jak stal”, ale to co zrobiła pewna pani zagotowało na zawsze wodę w moim garze. Do widzenia, i możliwe że też do zobaczenia, ale to tylko teoria, tak więc zbytnio się mną nie interesuj. Szprot 20:11, lis 29, 2015 (UTC)

Ciemnowidz[edytuj]

Wiem, że jest nieaktywny. To po prostu dla etyki. Pozdrawiam SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 22:00, lis 30, 2015 (UTC)

A tak z innej beczki: Czy od 100 kreatywnych nie należą mi się uprawnienia Bałwanka? Pozdrawiam SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 22:15, lis 30, 2015 (UTC)
Dobry tok myślenia. Staram się walczyć z antysemityzmem i innymi przejawami zacofania na Nonsie. Satyra ma być dla wszystkich, a ja chcę tu widzieć satyrę nie hejt. SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 19:51, gru 3, 2015 (UTC)

Projekt[edytuj]

Tak, oczywiście, że możemy. Tylko na to czekałem. Pozdr. Expert 3222 13:01, gru 1, 2015 (UTC)

Redlinki[edytuj]

Hej. Jeśli będziesz mógł, to pousuwaj stąd redlinki. Ja nie mogę, bo strona jest zabezpieczona. Pozdrawiam, Expert 3222 07:23, gru 3, 2015 (UTC)

SDU-głosowanie[edytuj]

Hej. Właśnie zorientowałem się, że ten szablon działał jak powinien. Jeśli się dobrze przyjrzeć tej edycji, można zauważyć, że Bubelstein wstawił swój komentarz całkowicie poza szablonem (tj. po }}) i to było przyczyną nieprawidłowego działania. Jeśli możesz, to sprawdź tę edycję, czy czegoś nie zepsułem (chciałem zrobić tak, żeby jeśli jest dyskusja, to się wyświetlała w szablonie i oprócz tego żeby można było bezpośrednio w nim pisać). Pozdrawiam, Expert 3222 00:06, gru 5, 2015 (UTC)

Moja dyskusja[edytuj]

Hej, dlaczego odbezpieczyłeś ją bez mojej zgody? Prosiłbym uprzejmie o przywrócenie poprzedniego stanu, czyli autoconf na edycje, sysop do przenoszenia. Pozdrawiam.

Emdeggergadajka 14:53, gru 5, 2015 (UTC)

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png

Michał56 (dyskusja)

Re: Bałwanek[edytuj]

Bardzo dziękuje :D
a tak swoją drogą, bywaj częściej na irc bo tęsknimy ;p
Pozdro — Michał56 (dyskusja)

Bałwanek[edytuj]

Co musiałbym zrobić, aby dostać bałwanka?Al Bundy.JPG No Maam.svg 17:40, gru 6, 2015 (UTC)

Dzięki za informację, o tym jaK mogę zostać bałwankiem;) Jak zapoznam się ze wszystkim to może (ale nie na pewno) poproszę Cię o awans. PozdrawiamAl Bundy.JPG No Maam.svg 20:45, gru 6, 2015 (UTC)

Witajki[edytuj]

O w mordę! Nie miał dyskusji i uznałem go za nowego. Machinalnie. Noobostwo ponad normą. SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 19:52, gru 7, 2015 (UTC)

Rewert[edytuj]

Hej. Mógłbym prosić o wyjaśnienie powodu tego rewertu? Pozdr. Expert 3222 10:13, gru 8, 2015 (UTC)

Może dlatego, żebym w przyszłości nie popełnił podobnego błędu…? Dziękuję mimo to za wyjaśnienie. Expert 3222 11:16, gru 8, 2015 (UTC)

Re: Hm…[edytuj]

Tak, na serio. Jego edycje nie są takie złe (po małych poprawkach) Artykuł wprawdzie jest jednozdaniowy, ale pomyślałem, że dobrze będzie, jak zobaczy, że dajemy mu wskazówki i pozwalamy dopracowywać. Uważam, że pora skończyć z zamykaniem Nonsy na nowych userów i zacząć więcej ich informować, jakie błędy popełniają. Expert 3222 13:05, gru 11, 2015 (UTC)

Twarzoksiążka[edytuj]

Hej, oto obiecana lista artów które możesz popromować na Facebooku:

Możesz także podać jakieś informacje o mnie i że ostatnio dużo piszę czy coś tam. Mordka.png Z góry dziękuję, Szprot 16:55, gru 13, 2015 (UTC)

Inkubator[edytuj]

Hej. Mógłbyś odtworzyć tę stronę i zrewertować i tą zmianę? Bardzo mi to przeszkadza, a Wielkiej Adminki Runouw oczywiście nie można cofnąć, co z tego, że w swoim własnym projekcie. Expert 3222 19:17, gru 17, 2015 (UTC)

Bardzo nie podoba mi się skarżenie. W ogóle, własny projekt? To załóż własną wiki. A kolorowe strony meta i tabbery zamiast sekcji? Przesada, dodaj tam jeszcze tęczę, brokat i kilka animacji. Zresztą, nie po to są te kategorie, by teraz te inkubatory były wpisywane w jakąś tabelkę, ale co ja tam wiem, przecież jestem tylko jedna. Alvgjerd (dyskusja) 20:41, gru 17, 2015 (CET)

Brudnopis[edytuj]

Rzeczywiście masz rację, nie czytałem tego dokładnie. To co z tym zrobić? Usuwamy? Expert 3222 11:30, gru 19, 2015 (UTC)

Patrzę i nie wierzę[edytuj]

Przyszedłem sobie powspominać dawne czasy i zawędrowałem w tym celu aż na Nonsę. Niestety coś mnie podkusiło, żeby wejść także na OZ i moim oczom ukazała się wojna admina z bałwankiem. Co gorsza admin ewidentnie nie ma racji w tym, co robi, przywracając z jakiegoś powodu zdublowane linkowanie. Takie działania wymagają niestety interwencji biurokraty. Co więcej za moich czasów interwencja biurokraty zakończyłaby się natychmiastową degradacją admina co najmniej do roli bałwanka jako działającego na szkodę społeczności. Tymczasem jak widzę w logach kanału, działania biurokraty skończyły się na pogrożeniu palcem. W imieniu swoim jak i innych dawnych użytkowników domagam się, jako człowiek, który włożył wiele czasu w rozwój Nonsensopedii, ukarania administratorki Runouw z całą stanowczością. Inne działania będą jawnym zaprzeczeniem idei Nonsensopedii jako wolnej encyklopedii, którą każdy może przecież edytować. To nie jest i nie może być przedszkole administratorki Runouw. 213.251.182.110 (dyskusja) 17:14, gru 19, 2015 (UTC)

Aha, wszystkich dociekliwych z kanału pozdrawiam, niemniej moja tożsamość nie jest dla rozwiązania zaistniałej sytuacji istotna. Co się zaś tyczy jej bezpośrednio, proszę prześledzić rozwiązanie sprawy w postaci kłótni administratorów Cerbera i Ptoka Bentonicznego, gdzie za zachowanie nieprzystające do funkcji wylecieli obaj. A kłótnia była znacznie delikatniejsza niż uzurpacja Nonsensopedii przez administratorkę Runouw. Przepraszam za robienie bałaganu w dyskusji, ale gdzieś muszę się do tego odnieść. Ahmed (dyskusja) 17:54, gru 19, 2015 (UTC)
I znowu przeczytałem logi i muszę przyznać dwie rzeczy:
 1. Od sprawy z Cerberem i Ptokiem minęło wiele lat i faktycznie pomyliłem się co do ich uprawnień. Kolejny przykład na to, że ludzka pamięć jest zawodna, a rejestry nie kłamią.
 2. Druga sprawa to kwestia mojego korzystania z proxy. Powód jest doprawdy prozaiczny. Mój pracodawca nie przepada za tym, aby pracownicy udzielali się w internecie na popularnych stronach, dlatego jestem zmuszony stosować takie metody. W innym przypadku wikia zachowa mój adres IP (który na moje nieszczęście jest stały), a w wypadku zalogowania się jest jeszcze gorzej. Wtedy w źródle strony można odczytać nie tylko IP, ale i adres e-mail podany przy rejestracji. 213.251.182.110 (dyskusja) 13:30, gru 20, 2015 (UTC)
Sprawdź maila Nonsy. Mam nadzieję, że nie jest powszechnie dostępny, bo wtedy... 213.251.182.110 (dyskusja) 19:36, gru 20, 2015 (UTC)

Myślałem, że możemy uznać ten wątek za zakończony, niemniej podczas lektury wczorajszych logów przekonałem się jak bardzo się pomyliłem, stąd ponowny mój wpis w Twojej dyskusji. Otóż zauważyłem wczoraj, że administratorka Runouw nie tylko nie dostała od Ciebie nawet upomnienia, to jeszcze powtarza swoje, urągające admińskiej godności, wyczyny. Nie wiem, co stało się na kanale #kancelaria, ale faktem jest, że według logów nie było podstaw do banowania użytkownika Szprota. On tylko wyraził swoje zdanie na temat poczynań Runouw na kanale #karuzela, nie używając wcale słów bardziej dosadnych niż dopuszczalne w podobnej sytuacji. O tym, że administratorka Runouw ukarała użytkownika Szprota za poczynania na #karuzela nie chcę nawet myśleć, bo to złamanie elementarnej zasady zarządzania Nonsensopedią i kanałem, które zakładają rozdzielność spraw prywatnych i uprzedzeń osobistych od poczynań bezpośrednio związanych z encyklopedią. Zresztą w korporacjach, do których przecież Wikia należy, jest tak, że w sytuacji, gdy pracownik jest firmie przydatny, tj. w wyżej niż przeciętnym stopniu sfokusowany na wyrabianiu targetów, a do takich należy użytkownik Szprot (tak, przeglądałem edycje), pozwala się mu na więcej. To jest elementarna zasada, którą powinien znać każdy project manager. Trzeba bowiem przyznać ze smutkiem, że wina za obecną sytuację obciąża głównie Ciebie jako jedynego biurokratę. Ja wiem, że biurokrata odpowiedzialny jest w zasadzie tylko przed Bogiem i historią, ale smutno by mi było żyć ze świadomością, że jeden z pierwszych biurokratów, człowiek, od którego zależało przetrwanie Nonsy, ostoja sprawiedliwości i bezstronności, miałby kierować się kolesiostwem i własnymi sympatiami i antypatiami. Na Twoim miejscu nie chciałbym zostać zapamiętany w ten sposób, dlatego jeszcze raz apeluję o powzięcie działań wobec administratorki Runouw. 213.251.182.110 (dyskusja) 14:29, gru 23, 2015 (UTC)

Jeśli o to chodzi, tak byłem na kanale #kancelaria, ale nie popieram tego, co się tam dzieje. Niemniej dostrzegam pewne problemy w funkcjonowaniu Nonsensopedii, dlatego to piszę. 213.251.182.110 (dyskusja) 14:48, gru 23, 2015 (UTC)
To nie są rzeczy, które nadają się na publiczne forum. Może napiszę Ci jakiegoś maila w tej sprawie, ale najpierw musicie usunąć nieprawidłowości ze swojej strony. Bo póki co i wy i oni macie sporo za uszami. 213.251.182.110 (dyskusja) 14:54, gru 23, 2015 (UTC)
Biorąc pod uwagę, że są to głownie oskarżenia pod Twoim adresem, nie sądzę, żebyś chciał to czytać. Zresztą taki hejt-kanał Nonsy nie jest niczym nowym. I nie wiem dlaczego łączysz sprawę Runouw i #kancelarii. Te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego. 213.251.182.110 (dyskusja) 15:41, gru 23, 2015 (UTC)
Hej, skąd ten zrezygnowany ton? Na portalu jest wielu zdolnych użytkowników, którzy z pewnością nadają się do pełnienia obowiązków lepiej niż administratorka Runouw i nie hejcą bez powodu. Niestety jednak muszę ponaglić decyzję w sprawie Runouw, gdyż znowu wykazała się nadgorliwością, a ta jak wiadomo jest gorsza od faszyzmu. Chodzi o ban dla Nesta1098. To nowy, dziś zarejestrowany użytkownik. Owszem, 5 razy wycofał (moim zdaniem w sposób uzasadniony) edycję Michała56 w artykule Żelatyna, ale podjął chęć dialogu, jedynie pech chciał, że Michał nie zdążył mu odpisać. Gdyby nie interwencja Runouw Nest i Michał doszliby do porozumienia i wszystko rozeszłoby się po kościach. 213.251.182.110 (dyskusja) 21:38, gru 25, 2015 (UTC)

Re[edytuj]

Spokojnie, dopiszę. Czemu nie wstawiłeś przy okazji tego newsa? Expert 3222 14:57, gru 21, 2015 (UTC)

IRC ping

Lewitujący nieprzyspawany moździerz.jpg Wal na IRC-a, mości Panie! IRC cover.png

Szprot 16:04, gru 21, 2015 (UTC)

Czyszczenie wersji[edytuj]

Skoro już tak czyścisz niepotrzebne/błędne wersje plików, to może zainteresuje Cię ten cosik. Pozdr. Expert 3222 00:27

Ok, już nie trzeba, Runouw usunęła. Expert 3222 13:23, gru 22, 2015 (UTC)

Bot[edytuj]

Okej, skończyłem bocić, możesz odebrać uprawnienia bota :)
Pozdro — Michał56 (dyskusja)

Raport grafik thumb|right[edytuj]

W przedziale od N do Ż pozostało ponad 1300 artykułów do poprawienia. Poniżej masz statystyki podzielone na poszczególne litery.

 • N – 93 stron
 • O – 64 strony
 • P – 259 stron
 • Q – 1 strona
 • R – 124 strony
 • S – 290 stron
 • Ś – 32 strony
 • T – 151 stron
 • U – 30 stron
 • V – 17 stron
 • W – 164 strony
 • X – 9 stron
 • Y – 8 stron
 • Z – > 50 stron (przez Zeszyt ćwiczeń nie udało się obliczyć)
 • Ż – 16 stron

Trzeba zrobić porządek w tych stronach, żeby nikt nie myślał, że wymagany jest right do wstawiania miniatur. Wiem, że te zmiany niewiele zrobią, ale trzeba pokazać dobry przykład wstawiania grafik. DWSZEWEK 09:25, gru 23, 2015 (CET)

Re: Masowe wstawianie szablonu[edytuj]

Okej, rozumiem, więc zgłoszę się :) — Michał56 (dyskusja)

No dobrze, zgłaszam się Mordka.pngMichał56 (dyskusja) 14:25, gru 26, 2015 (UTC)

Re[edytuj]

Postaram się być aktywny tak jak wcześniej i poprawiać na bieżąco wszystkie rzeczy. Co do tamtego rewertu, rzeczywiście zapomniałem, ale zajmę się tym jutro, bo dzisiaj nie mam siły. Pozdr. Expert 3222 19:41, gru 23, 2015 (UTC)

Hm?[edytuj]

ZelDelet (dyskusja • edycje) usunął stronę Dyskusja:Jerzy Waszyngton Carver (Wymagać to ty sobie możesz od swojej rodziny a nie od nas. Chyba że ręce ujebało... Strona usuniętego artykułu)

Skąd nagle ten ból dupy? Bo poprosiłem o cofnięcie usunięcia artykułu? Oversensitive much? Flaga serbii.gifSerbuśGovoriti 15:30, gru 25, 2015 (UTC)

Awans[edytuj]

Witaj, Po raz kolejny przybywam z tą samą sprawą – awansem na bałwanka. Od czasu mojej ostatniej prośby o awans często siedzę na ozecie (częściej niż na klozecie). Nonsie dałem dużo i chcę dać jeszcze więcej. Pozdrawiam z Ambasady Polski w IV RP SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 11:57, gru 29, 2015 (UTC)


Zeropedia[edytuj]

Ktoś podrabia waszą wiki! zobacz sobie: [4] — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika JestemFajny :D‎ (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Awans na bałwanka[edytuj]

Witam,
kontaktuję się z Tobą, gdyż proszę o awans na tzw. Bałwanka. Dopowiem, że ten oto Expert pochwalił i polecił mi, abym do Ciebie napisał w tej sprawie. Jeżeli nie piszę artykułu lub strony do Gry, to spędzam czas na OZecie.
Czy będzie taka możliwość?
Serdecznie pozdrawiam :-) Nnvist Miejsce pogawędek 21:45, gru 30, 2015 (UTC)

A więc tak:
 • Staż – 2 miesiące spokojnie;:* Liczba edycji – co najmniej 100 kreatywnych, hmm... 74 wystarczą?
 • Cechy osobowości – zapał do pracy - tak, cierpliwość - jak najbardziej, kultura osobista - zdecydowanie, chęć pomagania innym użytkownikom - sam potrzebuję trochę pomocy, bycie zawsze gotowym do pomocy w realizacji zadań zleconych przez administrację - no, powiedzmy. :)
 • Kompetencje – Kanciapę jako-tako znam, zapoznałem się również z zasadami używania rewertu;
 • Dyspozycyjność – staram się być aktywny.
Od razu informuję również, że zwykle nie mam za dużo czasu, aby siedzieć na Nonsensopedii. Czy to wystarczy? Pozdrawiam Nnvist Miejsce pogawędek 17:25, gru 31, 2015 (UTC

Ban na IRC[edytuj]

Nie wiem co zrobiła Redwoman, ale dlaczego to ja mam bana? Mogę udowodnić, że GrandmasterB to ja, Dr Drakulovsky. A konta nie mam, bo nie umiem założyć. Na Irca wchodzę przez Webchata z wersją z zabezpieczeniem i po prostu wpisuję nick i rozwiązuję test, aby udowodnić, że nie jestem robotem. Z tego wynika, że ban należy się Redwoman za podszywanie się pode mnie.Al Bundy.JPG No Maam.svg 21:59, sty 5, 2016 (UTC)

Dla wszystkich zainteresowanych: sprawa została wyjaśniona na kanale. Expert 3222 23:26, sty 5, 2016 (UTC)

Usunięcie konta[edytuj]

Straszna rzecz, ale po latach nieaktywności (tak jakby to była kiedykolwiek szczególna aktywność) chcę usunąć swoje konto na nonsensopedii. Próbowałem skasować całą zawartość strony użytkownika, lecz powstrzymało mnie zabezpieczenie przeciw wandalom (jednocześnie sugerując kontakt z adminami, więc tu piszę). Użyj proszę ciemnych mocy administratorów w mej intencji. Pozdrawiam Doa1996 (dyskusja) 02:49, sty 6, 2016 (UTC)

Prośba[edytuj]

Chciałbym przypomnieć o swojej starej prośbie, bo potem sam zapomnę :P. Mam na myśli drobną, ale istotną edycję w allmessages. Chodziło mi o podmianę linków zewnętrznych, bo w obecnej formie są one nieużyteczne. Tam, gdzie masz Tłumaczenia przestrzeni MediaWiki, prosiłem o dokonanie zamiany linku na ten URL, zaś tam, gdzie widzisz translatewiki.net, prosiłem o zastąpienie obecnego linku tym. Możesz oczywiście preferować własne ustawienia filtra. Miłego dnia. Emdeggergadajka 11:32, sty 10, 2016 (UTC)

Automatyczny rewert[edytuj]

Przepraszam, że prześladuję, ale powtórzę swoją prośbę po raz trzeci. Uprzejmie proszę o automatyczny rewert z uwagi na to, że znacznie uprości mi to edycję. Pozdrawiam, Rüstem Tartışma 16:47, sty 12, 2016 (UTC)

Noob stycznia[edytuj]

Ekhem… noobizmy mają to do siebie, że pojawiają się i od razu znikają, dlatego stwierdzenie „już jest dobrze” nie jest powodem do usunięcia kandydatury. Proszę, przemyśl to sobie, bo wystawienie jej nie było jakimkolwiek aktem ataku osobistego z mojej strony. Pozdrawiam i czekam na wytłumaczenie oraz przeprosiny, trollDominiol 17:14, sty 13, 2016 (UTC)

Lustro[edytuj]

Dzięki za wpis w lustrze. Jednak potrafisz pisać krótko i zrozumiale dla ludzi mojego pokroju Cwaniak.gif. Pozdrawiam Al Bundy.JPG No Maam.svg 17:56, sty 13, 2016 (UTC) PS. Ten najpotężniejszy to mam nadzieję On?

Sitenotice[edytuj]

Hej, mogę znać powód tej zmiany? Moim zdaniem skoro czytelnicy/ipki nie kwapią się korzystać z inkubatora/brudnopisu miesiąca, to tym bardziej nie pomogą w promocji. Stworzy to tylko wrażenie, że jesteśmy słabsi i musimy prosić o pomoc wszystkich, a mimo to i tak źle idzie. Pozdr. Expert 3222 19:56, sty 15, 2016 (UTC)

Czywiesz[edytuj]

Mam takie pytanie. Czy jest szansa, żeby któryś z moich artykułów trafił do czywiesza? Nie pytam o promowane, bo tam na pewno się nie nadają. Pozdrawiam Al Bundy.JPG No Maam.svg 14:29, sty 16, 2016 (UTC) Ponawiam pytanie. Jeśli uważasz, że moje artykuły nie nadają się do czywiesza, odpisz proszę mojej dyskusji. Jeśli jednak się nadają, zrób proszę to samo. Pozdrawiam Al Bundy.JPG No Maam.svg 22:01, sty 18, 2016 (UTC) Dzięki za odpowiedź Smile.svg. Wiem, że artykuły o Bundych są średnie. Moją propozycją do czywiesza powinna być Szkoła, bo ma nieco ponad 1 kilobajt. Widziałem jednak, że ten artykuł trafił do czywiesza mimo, iż miał znacznie mniej niż 10000 bajtów. Z racji tego moja propozycja poszerza się do następujących artykułów: Piraci z Karaibów, Avada Kedavra, Cruciatus, Imperius, Morsmorde, Jedynym wyjściem jest śmierć , Komnata Tajemnic, Insygnia Śmierci, Doktor Jekyll i Mr. Hyde (osoba) i może jeszcze Zemsta. Zastanawiałem się jeszcze nad Rota i Rozmarynem, ale raczej się nie nadają. Pozdrawiam Al Bundy.JPG No Maam.svg 14:41, sty 19, 2016 (UTC)

Specjalna:Linkujące/Katar[edytuj]

Zrobione, wszystko było dobrze i nie musiałem nic przelinkowywać :) Pozdro. — Michał56 (dyskusja) 20:26, sty 18, 2016 (UTC)

Re[edytuj]

Ależ przekierowywałem, to ignorowali i nie edytowali w ogóle na Nonsie… Problem w tym też, że za każdym razem trzeba wymyślać, jak przedstawić zalety inkubatora nieumiejącym nic userom. Sugeruję stworzenie jakiegoś w miarę uniwersalnego komunikatu odnośnie wyboru między inkubatorem a brudnopisem (niekoniecznie jako szablon, chodzi o to, żeby można było ten tekst skopiować, a potem dostosować o indywidualnego przypadku). Problemem jest też fakt, że inkubatora nikt nie rozwija poza aktywnymi userami (no, jak jednemu ipkowi przeniesiono artykuł do inkubatora, to rozwijał, ale to raczej wyjątek niż reguła). Expert 3222 11:21, sty 24, 2016 (UTC)

A co do zasad SDU, to są one dosyć pogmatwane. Jak to jest – każdy głosujący za zostawieniem musi wyrazić chęć do przeniesienia artykułu do inkubatora czy tylok jeden z nich/autor głosowania? Kiedy artykuł jest zostawiany, a kiedy przenoszony? Dobrze by było doprecyzować. Expert 3222 11:28, sty 24, 2016 (UTC)

Nadal nie jest to w 100% jasne - wystarczą 2 osoby/jakiś procent czy ma być głosowanie w głosowaniu? Poza tym trzeba to uściślić w zasadach sdu.
Poza tym nie sądzę, żeby wycofywanie wypowiedzi Rustema z porum to był dobry pomysł. Owszem, to pacynka, ale wtedy moja odpowiedź traci sens, poza tym trochę dziwne jest usuwanie wypowiedzi z starego porum. Może lepiej jakoś zaznaczyć, że to wypowiedź pacynki, zamiast całkowicie usuwać? Expert 3222 08:17, sty 28, 2016 (UTC)

PS: Przypominam, że dzisiaj trzeba wstawić coś na FB. Expert 3222 19:50, sty 28, 2016 (UTC)

Ponownie przypominam o fejsie, już 5 dni od ostatniego wstawionego arta. Expert 3222 00:02, sty 30, 2016 (UTC)

Urlop[edytuj]

Szkoda, że odchodzisz na urlop, będzie nam gorzej bez Ciebie. Zostały jednak jeszcze trzy drobne sprawy, które dobrze by było zrobić zanim przestaniesz wchodzić na Nonsę.

 • Pierwsza – odebranie uprawnień bota pacynce Wzywacz Szoguna. Nie wiem czemu Runouw je dała, ale nawet nie pofatygowała się zdjąć po tym, jak się okazało, że jednak nie będą potrzebne.
 • Druga – powinieneś znaleźć kogoś, kto będzie doglądał FB, bo szkoda jednak by było zaprzestać wstawiania tam artykułów.
 • Trzecia – czemu w TL nie ma żadnego wpisu na temat wcześniejszego zachowania Runouw? Przecież jej zachowanie destabilizowało sytuację na Nonsie i doprowadziło do wielu konfliktów, w wyniku których praca na Nonsensopedii była utrudniona. Skoro jest informacja o wandalizmach, to ta też powinna być ku przestrodze. Pozdr. Expert 3222 22:20, lut 2, 2016 (UTC)

FB[edytuj]

Przypominam o wstawieniu czegoś na FB. Expert 3222 13:39, lut 12, 2016 (UTC)

Irc[edytuj]

co z tym ircem ? Michsar (dyskusja) 16:06, lut 12, 2016 (UTC)

Mail[edytuj]

Sprawdź skrzynkę, wasza Zelowość Mordka.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 13:34, lut 13, 2016 (UTC)

Doszło? SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png SuchareqNazwa.png 19:21, lut 13, 2016 (UTC)

Teletubisie[edytuj]

Jeśli mogę zapytać, to dlaczego usunąłeś tę stronę? To była jedna lepszych stron humorystycznych i nie było tam na pewno nic co by się kwalifikowało do usunięcia przynajmniej wg zasad nonsensopedii, a jakie są twoje zasady? Powiedz, to będzie łatwiej cię zrozumieć. Pozdrawiam Degus (dyskusja) 16:42, lut 16, 2016 (UTC)

SDU[edytuj]

Hej. Zauważyłem nieścisłość w zasadach SDU dotyczących inkubatora. Mianowicie chodzi o to, że żeby przenieść artykuł, musi być przewaga głosów przeciw jego skasowaniu. Co zrobić w sytuacji, kiedy wszyscy/większość głosujących za zostawieniem chce do inkubatora, ale jest ich mniej niż głosujących za usunięciem, jednak nadal wystarczająco dużo, aby zasady nie pozwoliły na normalne usunięcie artykułu? Pozdr. Expert 3222 14:15, lut 17, 2016 (UTC)

Ale no właśnie byłoby za mało głosujących za usunięciem, czyli usunięcie byłoby niezgodne z zasadami. Expert 3222 18:01, lut 17, 2016 (UTC)
I to jest najbardziej logiczne, ale nadal pozostaje problem taki, że niektórzy głosujący za inkubatorem mogą chcieć albo inkubator albo usunięcie, bo art jest za słaby na główną. Expert 3222 18:28, lut 17, 2016 (UTC)
Nie wiem co się tak uczepiliście tego śmietnika, przecież wiadomo, ze do inkubatora trafią arty mające niewykorzystany potencjał, które szkoda byłoby usuwać. Brudnopisy miesiąca mają się o wiele gorzej. Postuluję natomiast o uproszczenie tych zasad, bo w chwili obecnej jest to jakiś żart, że o wszystko trzeba się dopytywać. Expert 3222 18:47, lut 17, 2016 (UTC)
PS: Przypominam o wstawieniu arta na FB, być może jeden z tych, które przed chwilą przeniosłem w inkubatora w przestrzeń główną. Expert 3222 18:50, lut 17, 2016 (UTC)

Re: Komunikaty MW[edytuj]

Racja, nie pomyślałem o tym. Ogólnie coraz gorzej na tej Wikii, ozety się psują, magiczne słowa się psują, poblokowali wszystko... Expert 3222 14:02, lut 18, 2016 (UTC)

Nowy tryb Gry[edytuj]

Hej, jak pewnie zauważyłeś, Bartuss123 zamierza stworzyć nowy tryb Gry. W takim wypadku trzeba też będzie ustanowić sposób kategoryzacji jego stron. Co powiesz na [[Kategoria:Gra|Przygodówka/nazwastrony]], np. [[Kategoria:Gra|Przygodówka/Strona 0.326]]? Pozdr. Expert 3222 19:35, lut 18, 2016 (UTC)