Elżbieta Bieńkowska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiej urzędniczki i polityk. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
A pan widział „Misia”? Bo ja 78 razy.
Ela się chwali, że zna film „Miś”.
Pasażerom to można tylko powiedzieć: Sorry, mamy taki klimat. No niestety…
Ela o stanie PKP
Dajcie jej mówić!
Adam Hofman o walce z cenzurą Bieńkowskiej po opinii o PKP

Elżbieta Ewa Bieńkowska (ur. 4 lutego 1964 w Katowicach) – osoba od wszystkiego w rządzie Donalda Tuska. Początkowo zajmowała się tylko rozwojem regionalnym, ale z czasem dostała funkcję wicepremiera i ministra infrastruktury. Dorabia sobie jako pogodynka Kancelarii Premiera. Obecnie jedna z admirałów Gwiezdnej Floty.

Biografia

W 1982 roku ukończyła liceum w Sosnowcu. Jako, że Sosnowiec obok Radomia i Łodzi ma dużą liczbę dziwnych ludzi, to Ela znalazła się wśród swoich. W 1988 roku ukończyła orientalistykę. Jako, że po tak głupim kierunku pozostaje tylko wizyta w PUP-ie, poszła na kolejnie studia. Cały czas chwaliła Unię Europejską oraz walkę z biurokracją[1]. 16 listopada 2007 roku została ministrem rozwoju regionalnego.

Kolej

Jak na ministra infrastruktury, Elżbieta Bieńkowska dba o dobry stan polskiej kolei. Co prawda, klimat nie pozwala na punktualność w kolei, ale na pocieszenie Ela zapewnia, że bogatsze Zjednoczone Emiraty Arabskie żadnej kolei nie mają. Dzięki niej nowe pociągi (oprócz Pendolino, bo to zepsuło się z mrozu w magazynie) mają klimatyzację. W razie wysokiej temperatury, nieszczelne okna przepuszczają śnieg i lód do wnętrza pociągu, dając ulgę pasażerom.

Ciekawostki

  • Elżbieta Bieńkowska, podobnie jak paru innych polityków z platfusem została nagrana podczas zakrapianej imprezy w restauracji Sowa & Przyjaciele.
  • Ela nie może pojąć, jak można być takim idiotą, żeby tyrać za 6000 .


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Przypisy

  1. Też nie wiemy, jak to można połączyć.