Elektrownia wiatrowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przydomowa elektrownia wiatrowa 10 kW do zasilania domku jednorodzinnego w Żninie
Elektrownie wiatrowe przerabiają ptaki na kotlety!
Specjalista o elektrowniach wiatrowych

Elektrownia wiatrowa – dumnie stojący słup wysokiego napięcia, tylko bez kabli. Zamiast nich są drewniane, stalowe lub ołowiane belki. Jeśli zacznie wiać wiatr, zaczną się poruszać, ale naukowcy nie zbadali jeszcze po co.

Odpowiedź i lek ekologów na każde zło i kryzys. 90% energii w kraju o kiepskich warunkach wiatrowych produkowane jest w elektrowniach węglowych – stawiać wiatraki; powódź nawiedziła kraj – stawiać wiatraki; pandy wielkie nie chcą się rozmnażać – przykuć się do drzewa i postawić wiatraki. Co? Że wiatr za słaby i nie ma miejsca na cały las wiatraków, które trzeba postawić aby mówić o jakiejkolwiek efektywności? Ty zabijający delfiny i inne urocze zwierzęta faszysto, jak śmiesz kwestionować wyższość elektrowni wiatrowej!

Skupiska elektrowni wiatrowych

Elektrownie wiatrowe, to bardzo towarzyski gatunek, więc zazwyczaj stawiane są w grupach. Najwyraźniej po to żeby przy silnym wietrze, pojawił się piękny efekt domina.


Crystal Clear app cervisia.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli nie spadają na ciebie cegły w drewnianym kościele – rozbuduj go.