Emmanuel Macron

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy prezydenta Francji. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Macron cieszy się po ogłoszeniu jego wygranej
Emmanuel Makaron na swoim zaprzysiężeniu
Makaron gotujemy przez 10 minut na wolnym ogniu
Kucharz o Emmanuelu Macronie
Wybory we Francji były nudne – mieliśmy wybór między makaronem a długopisem
Francuzi o wyborach w ich kraju

Emmanuel Jean-Michel Frédéric Makaron Macron (ur. 21 grudnia 1977 w Amiens) – francuski polityk, urzędnik państwowy i bankowiec, od 14 maja 2017 25. prezydent Kalifatu Francuskiego oraz współksiążę Andory po zaciętej walce z Marynarzem Le Długopis.

W latach 2014–2016 minister gospodarki, przemysłu i cyfryzacji. Zwolennik francuskiej „wolności słowa”, islamizacji Europy, agent Państwa Islamskiego[1], komunista i socjalista, którego równie komunistyczne media takie jak TVN przedstawiają jako niegroźnego centrystę – oraz nekrofil gerontofil z ponad sześćdziesięcioletnią żoną.

Makaron jest przewodniczącym centrycznej lewicowej partii politycznej En Marche! (pol. Marszem!), która po jego wyborze na prezydenta zdobyła duże poparcie i konkurencję dla innych francuskich partii politycznych, ponieważ popierała podczas kampanii Makarona napływ niewinnych uchodźców i Unię Jewropejską.

Po swoim zaprzysiężeniu w maju 2017, został także najmłodszym dotychczasowym prezydentem Francji, mając całe 39 lat, podczas gdy – ironicznie – jego żona miała 64, czyniąc różnicę wiekową dwudziestopięcioletnią – i była w dzieciństwie jego nauczycielką, mającą w tej samej klasie córkę i jej przyszłego męża – możliwe że ożenił się z nią aby dostać po niej spadek[2].

Przypisy

  1. Oczywiście ukryty
  2. Lub odszkodowanie po złamanym na schodach biodrze


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.