Farmaceuta

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Farmaceuta – farma o nazwie własnej Ceuta, na której uprawia się wiele roślin, które są przydatne medycznie i pozamedycznie dzięki swemu działaniu na organizm człowieka.

Historia

Ceuta zasłynęła przede wszystkim dzięki hrabiemu Julianowi, któremu córkę uwiódł król Roderyk, za co tamten (znaczy się – Julian) powiódł na Roderyka Maurów i w ten sposób islam dostał się do Europy.

Dziś w Ceucie, na wspomnianej farmie, uprawiane są wszelkie rośliny lecznicze.

Najpopularniejsze rośliny uprawiane w Ceucie

  • aspirinus popularis (dojrzałe tabletki zbiera się z krzaczków pod koniec sierpnia);
  • dendrus tussipectus (nacina się korę drzewa i zbiera spływający sok – doskonały syrop na kaszel);
  • scorbolamidum nagrippum (małe, delikatne krzaczki obsypane tabletkami);
  • antibioticum penicilinum (płyn leczniczy gromadzi się w korzeniach, skąd jest pobierany).

W ściśle strzeżonym miejscu uprawiana jest roślina: viagrus potentiae, której kwiaty zwijają się na przełomie lipca i sierpnia w znane wszystkim pastylki. Poza obrębem farmy znajdują się nielegalne pola konopi indyjskich i maku, które, jak zapewnia WHO – niedługo zostaną zlikwidowane.

Transplantacje roślin z Ceuty w inne rejony świata

W latach dziewięćdziesiątych XX w. Polska próbowała wprowadzić na swoim terenie uprawę niektórych roślin leczniczych. Niestety – żadna nie przyjęła się. Jedynie tzw. drzewo strzykawkowe przez jakiś czas owocowało w Gdańsku na tzw. Fortach, ale ze względów estetyczno-wychowawczych zostało ścięte, ku nieopisanemu żalowi wszystkich botaników świata.