Fiat Seicento

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Policja wie co dobre
Seicento atakuje
Uważaj, Fiaty Seicento są zagrożeniem
Beata Szydło ostrzega pracownika BOR-u przed fiatem
A nie mówiłam
Beata Szydło do pracownika BOR-u po wypadku spowodowanego przez fiata
Czasem taki mały wyurany więcej może zdziałać niż taki dzik skoksowany
Walo o Fiacie Seicento

Fiat Seicento – włoski cud techniczny, samochód niezniszczalny oraz następca legendarnych Maluchów oraz Cinquecento. Od 2005 auto nazywa się Fiat 600. Morderca pancernych limuzyn, dostawczaków i ciężarówek. Auto znienawidzone przez premier Beatę Szydło.

Historia Auta

W drugiej połowie lat 90. Fiat zamierzał zaprojektować nowy samochód jako następcę Fiata Cinqucento. Produkcje rozpoczęto w Tychach[1] w 1997 roku. W tym samym roku odbył się crash test tego samochodu. Niestety Seicento dostało tylko półtorej gwiazdki i zostało uznane za samochód niebezpieczny. Dlatego konstruktorzy Fiata postanowili zbudować karoserię z telefonu Nokia 3310, żeby dało się przeżyć zderzenie czołowe z chociaż TIRem gołębiem. Włoscy inżynierowie osiągnęli wielki sukces. W 2010 roku zaprzestano produkcji tego samochodu, ponieważ musiał ustąpić swojemu następcy, modelowi 500. 10 lutego 2017 w wypadku między pancernym Audi A8, a Fiatem Seicento, to Audi zostało całkowicie zniszczone, a Fiacikowi nic się nie stało.

Ciekawostki

  • To auto miało grać w Szybkich i Wściekłych, ale gdy Paul Walker dowiedział się o jego osiągach i jego niezniszczalności to zastąpił go Toyotą Suprą. Fiat posłużył w scenach kaskaderskich
  • Polacy kupili ponad 250 tysięcy takich aut.
  • Najtańsze auto na Allegro.pl, Olx i Otomoto. Można go kupić już za 300 zł.
  • W tym aucie nie da się zgrzeszyć[2].

Przypisy

  1. A gdzie indziej
  2. Tylko temu co potrącił Beatkę to się nie udało