Forum:PUNSUM II, czyli kolejna prowokacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 448 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.


Zgodnie z informacjami, które udało mi się pozyskać dosłownie z dnia na dzień, jeszcze na świeżo, zamieszczam niżej informacje „z pierwszej ręki”. Wybrałem forum, bo sprawa jest na tyle poważna, by każdy zainteresowany mógł mieć do niej dostęp.

Zacznijmy od początku. Jak zapewne pamiętacie, Grzesiek i ZentroXenon zdali uprawnienia 17 września tego roku, w urodziny. Niestety, to było nieprzypadkowe, co poświadcza ten oto log z kanału #mkm. Przebieg całej akcji został zaplanowany zdecydowanie wcześniej, przy czynnym udziale Skrzypa, który rozmawiał o tym z ZentroXenonem 21 sierpnia na query (logi pozwoliłem sobie pociąć głównie dla informacji prywatnych, tj. takich, które nie powinny zostać przekazane dalej, o tym niżej). Głównie przyda się zaprezentować logi z 19 i 20 września, których fragmenty kluczowe są tutaj i tutaj, które doskonale obrazują, kim tak naprawdę są osoby tam przebywające. Sam charakter kanału wyrazić można tą wklejką. Nie muszę chyba wspominać o sabotowaniu naszego fanpage'a na Facebooku, którego dopuszczał się Faller. Marginalizacja swoich własnych zasad kanału, dostępnych na tej stronie.

Jako, że sytuacja to jawna kpina i farsa, skierowana bezpośrednio w kierunku Nonsensopedii i jej użytkowników, niekiedy w sposób wręcz skandaliczny, co poświadczają ww. wklejki, jestem zmuszony dokonać ostrej kontry. W całej tej akcji uczestniczyły osoby o nieposzlakowanej dotychczas opinii, co jeszcze bardziej mnie zaskakuje, próbując zakłócić porządek panujący na Nonsensopedii z przyczyn niejasnych. Z tego miejsca pytam całą społeczność: czy osoby znajdujące się w logach, a dokładniej mówiąc Grzeeesiek, Metallhead, Ciemnowidz i Skrzyp powinni zostać wykluczeni raz na zawsze w postaci blokady do dnia sądnego?

Prócz tego chciałbym, by ZentroXenon, jako administrator obecnie urzędujący tutaj, ustosunkował się do tego, co podałem wyżej, dorzucając jeszcze to i przede wszystkim odpowiedział na pytanie, czy takim wzorem do naśladowania powinien być sysop.

Logi uzyskałem w wyniku wycieków publicznego katalogu Skrzypa, który jest dostępny w Internecie, zatem pozwoliłem sobie na wycinanie fragmentów prywatnych, niezwiązanych ze sprawą. Moim zdaniem ta prowokacja nie powinna mieć miejsca ponownie po wrażeniach podobnych do tych z 2010, a wobec samych prowokatorów winno się wyciągnąć konsekwencje. Artur21 18:42, gru 8, 2012 (UTC)

Od dziś nie jestem żaden Sierściuch, tylko Stirlitz, hehehe... Osobiście wyciągnąłem wczoraj od Zenka parę informacji, oto log. Uprzedzam, że o niczym wtedy nie wiedziałem. Przyznaję, że ciekawy okres rządów Miśka mnie ominął, więc nie wiem, co jest siłą napędową tego spisku (nie moje słowo, jakby co). Skrzyp, zdaje się, wykluczony już jest i to samo bym zrobił z resztą wyżej wymienionych. Zenek, nawet jeśli ma cokolwiek do powiedzenia, to nie wydaje mi się, żeby to było istotne (Breivik też nie powinien mieć tej możliwości, w ten sposób rozumuję). Skrzypuś, jak ty komu, tak on tobie. Serscull 18:56, gru 8, 2012 (UTC)
Moim zdaniem należy zbanować zdrajców do dnia sądnego. Bo co mogłoby się stać, gdyby wrócili na Nonsę, a my byśmy zapomnieli? Skoro np. Amoniak czy Diabelko zostali zbanowani 2 lata temu, to i oni powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. wowJurekedycji tak dużo 18:58, gru 8, 2012 (UTC)
Zdrajców należy odstosunkować ze społeczeństwa. Na słowach nie skończę... smarujcie więc dupska... — Dominiol 19:05, gru 8, 2012 (UTC)
Kiedy widzę takie nieumiejętne próby załatwienia sobie broni, robię typowy dla ludzi wschodu facepalm. Niech się szykują na 22 cm w pewnej części ciała, bo to smutne, nawet nie umieją zrobić porządnego przewrotu ani rewolucji. Wszystko wychodzi na jaw. CZOKORZAL -.- hollyblues napierdalasz, synu. 19:12, gru 8, 2012 (UTC)
HollyBlue: <rzuwig> 208.174.57.186 (dyskusja) 19:24, gru 8, 2012 (UTC)
Generalnie rzecz biorąc JESZCZE nic nie zrobili, poza nieudolnym spiskowaniem. A samo nieudolne spiskowanie niczym złym nie jest. Ot, po prostu grupa osób chce sobie pomarzyć o władzy. Nie można jednak banować za marzenia. Trzeba poczekać aż coś zrobią, coś, co bezpośrednio zagrozi Nonsie.I wtedy ukarać z całą surowością. Do tego czasu wstrzymałbym się z wyrokami, natomiast informacje zapamiętałbym sobie głęboko, na wszelki wypadek. Nie należy banować prewencyjnie, takie jest moje zdanie.
Inną nie niej istotną kwestią jest to, że ataki skierowane są głownie na ciebie, Arturze. Obawiam się, że to sprawia, że do całej sprawy podchodzisz zbyt emocjonalnie, czemu się zresztą nie dziwię. W konsekwencji łatwo możesz podjąć niewłaściwą decyzję, dlatego przestrzegam cię, zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz. I tak samo wy, wypowiadający się tutaj.
Jakby nie patrzeć na MKM wypowiadają się ludzie, którzy władzę tutaj już mieli i odeszli. Skoro mieli już władzę po co mieliby teraz robić przewrót? Wystarczyło nie zrzekać się uprawnień. Poza tym pojawia się pytanie dlaczego odeszli? Czy nie przez osobę Artura właśnie? Nic dziwnego więc, że psioczą na niego. Ale może za jakiś cza im zwyczajnie przejdzie, może nawet wrócą do edytowania Nonsy. A to w większości zdolni edytorzy, których nam ostatnio tak bardzo brakuje, dlatego nie możemy skreślać ich lekką ręką. Pozdrawiam, Józef Piłsudski Signature.svgNu? 19:28, gru 8, 2012 (UTC)
Sprawa dotyczy Nonsensopedii, okolice 20:40. Takie akcje nie powinny mieć miejsca na kanale, a słowa wypowiedziane na #mkm nie powinny być tam wypowiedziane. Artur21 19:39, gru 8, 2012 (UTC)
Jeden ogarnięty. osiemdziesiąt trzy kropka dwadzieścia pięć kropka osiemdziesiąt osiem kropka siedemnaście. 20:09, gru 8, 2012 (UTC)
Należy jak najszybciej dać permabany każdemu uczestnikowi spisku z osobna, a Zenonowi conajmniej odebrać uprawnienia właśnie za spiskowanie. I mam nadzieję, że tak się właśnie stanie. Andrzej 1 9 19:45, gru 8, 2012 (UTC)
Hm, kary formalne? Pewnie tak, tylko że pragnę zauważyć, iż inkryminowani mają raczej już gdzieś edytowanie na Nonsensopedii i pragną raczej jej upadku, Poc Vocemie, z całym szacunkiem jesteś bardzo naiwny. Ale takie prawo osoby stojącej z boku, wilka stepowego. Tak więc mocniej postawiłbym na ostracyzm.
Smuci postawa Grześka i Zenka, bo nie było w nich kiedyś żadnych kombinatorów, tylko po prostu fajni ludzie. Czekam z niecierpliwością, jak Zentro ustosunkuje się do tego, co tu padło. Aczkolwiek treścią logów nie jestem specjalnie, zaskoczony i już 17 września zasugerowałem (w rozmowach prywatnych z innymi także), że cała akcja jest dęta i szyta grubymi nićmi z wdziękiem sióstr Grycanek topless. O ile po Grześku czy Zenku takich rzeczy kiedyś się nie spodziewałem, to postawa innych, pominę te nicki milczeniem nie zaskakuje mnie w świetle faktu, że prezentują umysłową sadzawkę i lubią zwiedzać nie tylko ją, ale także szambo, żeby sobie zrobić przysiady z otwartymi ustami :)
Decyzje niech podejmą administratorzy, ale ciężar prewencyjny przerzuciłbym na przyszłe działania i... tropienie pacynek, bo wiem, że tacy frustraci często robia fejkowe konta i różne akcje sabotujące (vide Deutsche Freundschaft u Sovqa). Wierzę w rozsądek adminów, tyle ode mnie. Emdeggergadajka 20:10, gru 8, 2012 (UTC)
Ja chciałam tylko pogratulować udanego spisku. Myślałam, że macie ciekawsze rzeczy do roboty. dyń 21:03, gru 8, 2012 (UTC)
Wybaczyłbym im, jeśli przyniosą ciastka. Jak nie, to niech spierdalają :<  niestety  21:21, gru 8, 2012 (UTC)
Panikowanie i strzelanie na oślep, bez ustalenia realnej szkodliwości zaistniałych sytuacji, nie jest niczym mądrym. Sądzę także, że więcej tu prywaty dotyczącej osoby Artura niż szkodliwości dla całej Nonsensopedii. Niechże ludzie się z tą kwestią prześpią i wypowiedzą później. = °ZelDelet ° = 21:32, gru 8, 2012 (UTC)
Dobra, spontan i histeria zawsze spoko... = °ZelDelet ° = 08:18, gru 9, 2012 (UTC)

Użytkownicy Ciemnowidz, Grzeeesiek, Metallhead, Trojanin i Qubexxx zostali zablokowani ad infinitum, kadet Trojanin natomiast otrzymuje dodatkowo nagrodę w wysokości trzeciej recydywy, czyli nici z jego powrotu na przyszłość. Artur21 22:10, gru 8, 2012 (UTC)

Popieram to rozwiązanie. Smarujcie dupska, koledzy... i tak dostaniecie 22cm w kupę.Dominiol 07:52, gru 9, 2012 (UTC)
Fuj, myślałem że jesteś hetero... 禅.氮. 08:42, gru 9, 2012 (UTC)
Nie wypowiadaj się nawet na ten temat. — Dominiol 08:54, gru 9, 2012 (UTC)