Frampol

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tatarski herb miasta Frampol

Frampol – miasto i gmina w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim. Siedziba powiatu i gminy Frampol. Mają herb pochodzący od tatarskich najeźdźców i dumnie się tym szczycą.

Historia

Początki Frampola, w wyniku braku źródeł, nie są do końca wyjaśnione. Prawdopodobnie został założony przez bimbrowników, którzy udawali farmerów, aby mieć przykrywkę. Każdy dumny i szanujący mieszkaniec Frampola chwali się skalą bombardowań w czasie II wojny światowej. Niemieccy lotnicy wybrali sobie Frampol do bombardowania, bo znaleźli polski skład bimbru rynek wyglądał jak tarcza.

Topografia

Rynek, który wygląda jak kwadratowa tarcza, został zbudowany specjalnie, aby sprawdzać celność lotników. Reszta Frampola to jedna, prosta ulica.

Rozrywka

Jedyną tutejszą atrakcją jest opcja wyjazdu z tego nudnego wspaniałego miasta.

Oświata

Pałac miejscowego gubernatora

Poza najbardziej patologiczną szkołą w całym województwie, we Frampolu nie ma więcej placówek edukacyjnych. Każda matka wysyłająca swoje dziecko do szkoły podstawowej wsadza mu do plecaka e-papierosa i pałkę teleskopową. Znaną i cenioną opcją wśród starszaków jest także nóż kuchenny. Idealny do grożenia nauczycielom na przyrce, gdy nie chcą postawić ci trójeczki. Uczniowie biorący udział w konkursach organizowanych przez kuratorium, w szczególności historycznych, znani są ze ściągania. Jest to jedyny sposób dla nich na wydostanie się z tego bagna do szkoły w bardziej prestiżowym miejscu, jak Biłgoraj. W tym samym budynku mieści się zoo, do którego uczęszczają uczniowie gimnazjum. To oni rozprowadzają wszystkie podejrzane substancje takie jak sacharozę, czy wirusy ospy wietrznej.