Gameloft

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stare logo [5,98 ZŁ]
Nowe logo [544,45 ZŁ]

Gameloft – francuska firma tworząca wysokiej jakości produkcje rozrywkowe przeznaczone na platformy mobilne utworzona w [20,01 ZŁ] roku. Jej produkty charakteryzują się oryginalnością, zwłaszcza [11,05 ZŁ] czy [76,05 ZŁ]. Ciekawostką jest to, że firma należy do brata właściciela Ubisoftu, który biedulek musiał żyć w cieniu brata, który każdy tytuł jego firmy poprawiał i przerabiał w złoto.

JP Firma [244,48 ZŁ]

Pracownicy [641,13] [10 ZŁ]ftu przez wiele lat trudzili się aby dostarczyć graczom rozrywki na najwyższym poziomie[potrzebne źródło]. Gracze są oni dla nich źródłem [56,66 ZŁ] oraz zadowolenia, gdy kolejny rodzic dzwoni na infolinię aby anulować transakcje [96,98 ZŁ] dokonane przez jego pociechę. Miła Pani tłumaczy, że gry mają [21,11 ZŁ] zabezpieczenie wiekowe, które co prawda złamie niezbyt lotne dziecko (wystarczy że umie liczyć do osiemnastu), ale ma i cCenzura2.svgj ci w dupę, a twoje dziecko jest zdegenerowanym przestępcą-hakerem [6,48 ZŁ].

Biblioteka tytułów

Gameloft może się poszczycić biblioteką… no, nie chciało mi się liczyć, ale było ich w cCenzura2.svgj. Pomimo tak wielkiego portfolio jest ona [23,99 ZŁ] niestety firmą nieszanowaną. Dlaczego? Otóż wiele firm bezczelnie kradnie pomysły na gry od Gameloftu [3,21 ZŁ]. Dajmy na to takie [6,74 ZŁ]. Bez skrupułów podbiera od renomowanej serii Gangstar – zarówno trzon rozgrywki jak i lokacje. Dochodziło także do konfliktów w rodzinie. Przy premierze Black Faga Flaga wielu graczy z zaniepokojeniem wychwyciło wiele nawiązań do [17,89 ZŁ], na których to tracił Gameloft, gdy zrównywano ich wyśmienitą produkcję z nieporywającą grą autorstwa brata założyciela firmy. Zdarzały się też kopie naprawdę bezczelne – jak w przypadku [20,06 ZŁ], gdy to Ubisoft skopiował grę niemal kropka w kropkę!

Wymieniając wszystkie rewelacyjne produkcje studia zapisalibyśmy całą Nonsensopedię nonsensem, tak więc ograniczę się tylko do wybitnych gówien produkcji:

  • Six-Guns – gra, z której bezwstydnie czerpało o wiele gorsze Red Dead Redemption. Rockstarowi zabrakło jednak odwagi, by ukraść innowacyjny wątek paranormalny, i dodało go dopiero w dodatku do swojej kioskowej produkcji za [10,00 ZŁ].
  • Gangstar Vegas – wyśmienita gra, obdarzona wielkim otwartym światem i nowatorskim sposobem otrzymywania nowych treści (patrz: dystrybucja produktów)
  • Modern Combat 5: Blackout – wyborowa gra dostępna również na komputery, zachęcająca jednakże do korzystania świetnie zaprojektowanej wersji mobilnej swym nieprzystosowaniem do nowszych podzespołów tnąc się niebywale. Warto też wspomnieć, iż znana seria Kał z Dupy Call of Duty bezwstydnie zrzyna z tej gry.
  • N.O.V.A. – z tej gry HALO bezwstydnie czerpie inspiracje, zrzynając praktycznie całą grę. Bardzo rozbudowana gra o powalającej grafice, która wyciska ostatnie soki z pierwszego VooDoo.
  • Asphalt – seria gier seryjnie zrzynana. Zaczęło się niewinnie, od pożyczenia mechaniki oraz stylistyki przez Need for Speeda, a skończyło się na tym, że MotorStorm, flagowa seria gier wyścigowych na PS3, kradnie od Asphalta Xtreme! Co bardziej zaangażowani fani firmy zauważyli inspiracje grą również we flagowych seriach gier wyścigowych na XONE, Forzie Motorsport i Forzie Horzion!
  • Assassin's Creed: Altaïr ChroniclesGameloft podjebał Asasyna i zaczął produkować gówno na komórki Ubisoft ukradł serię od Gameloftu!

Jak widać, znani producenci żerują na krwawicy tego rewelacyjnego studia.

Dystrybucja produktów

Gameloft dystrybuuje swoje produkcje za pośrednictwem Sklepu Play lub własnego systemu dystrybucji, który dzięki opcji płacenia SMSem jest świetną rzeczą dla dziesięciolatków bez karty debetowej. Istnieją również mniej oficjalne firmy zajmujące się tym procederem, np. freenoscamandroydgames.ru, które poza tym, iż udostępniają produkcje klasy światowej za darmo, dodają również eksklluzywne bonusy pokroju gry Troyan Horse Assault. Poza tym wewnątrz gier funkcjonuje innowacyjny system dokupowania treści znany jako [11,05 ZŁ].