Gorgoroth

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
SATAN!!!
Jedyne słowo zrozumiałe dla przeciętnego człowieka z utworów Gorgoroth
Staruszki też lubią Gorgoroth

Gorgoroth – wesoły zespół, którego twórczość została zainspirowana Muminkami. Chłopcy w najeżonych ćwiekami wdziankach śpiewają True norwegian black metal i są idolami nastolatek (zaraz obok Tokio Hotel, Dody i Żółwi Ninja).

Historia

W czasach gdy żłówie chodziły po Ziemi (1992) Infernus założył zespół, którego nazwa wzięła się od krainy wykreowanej przez Jaśka Tolkiena, w której rodzi się wszelkie zło, czy innej Nibylandii. Poszedł taki pod sklep i po postawieniu komu trzeba browara sklecił jakiś „mjuzyk bend”. Nasi przyjaciele zaczęli muzykować i ukazało się (nakładem 1/4 egzemplarza) demo pt. „A Sorcery Written In Blood”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Nasz przyszły wokalista zostanie gejem”. Co za niesamowity zbieg okoliczności!

Zespół rozwijał się szybko. W 1994 wyszła pierwsza płyta studyjna o jakże wyszukanej i egzotycznej nazwie „Pentagram”.

1998 rok zapamięta każdy fan Gorgorothu. W tym czasie do zespołu dołączył Gaahl – ikona black metalu i (nieświadomy jeszcze tego) homoseksualista. Była to mądra bestyja, tak więc zespół zaczął głosić satanizm jako nurt filozoficzny i zerżnął jakieś 5 i pół poglądu od Nietzschego.

Gaahl przed/po porannej toalecie (niepotrzebne skreślić)

Gorgoroth w Polsce

Pewnego słonecznego poranka 2004 roku Gorgoroth zawitał i do Polski, gdzie (z uwagi na sielskie klimaty) postanowił nagrać swe DVD zatytułowane „Black Mass Cracow 2004” („Ciemna Masa z Krakowa 2004”). Niestety, Polacy jak Polacy: chcieli się dorobić. Biedni operatorzy kamer, którym dziwnym trafem przeszkadzała scenografia złożona ze szczątek zwierząt i polanych sztuczną krwią nagich ludzi na krzyżach, złożyli pozew o obrazę uczuć religijnych. Dostali dychę w kieszeń i siedzą cicho.

Rozłam

Okazało się, że śmieszny Gorgoroth zarobił jakieś pieniądze! Serio! Podczas trasy po Europie (Norwegia–Norwegia-Norwegia-Pekin) Gaahl i basista grupy (King ov Hell) uznali, że chcą trasę kontynuować. Infernus, któremu skończyły się papierosy stwierdził jednak, że chce wracać do mamy. King i Geejhl zmówili się zatem by wywalić Infa z zespołu i kontynuować trasę z jakimś przydrożnym żulem (najlepiej ubranym w jego fatałaszki). Infernus się obraził i musiał skapitulować, bo prawa do nazwy mieli tylko jego byli kumple. Założył więc „The Force Gorgoroth” (czy to nie aluzja do dawnego zespołu?!) i grał na weselach. 28-30 stycznia 2009 okazało się, że jednak Infuś może mieć zespolik o nazwie Gorgoroth, więc czym prędzej stworzył takowy.

Obecni muzycy

Płyty studyjne

  • Pentagram (1994)
  • Antichrist (1996)
  • Under the Sign of Hell (1997)
  • Destroyer (1998)
  • Incipit Satan (2000)
  • Twilight of the Idols (In Conspiracy with Satan) (2003)
  • Ad Majorem Sathanas Gloriam (2006)
  • Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt (2009)
  • Under The Sign Of Hell (2011)
  • Instinctus Bestialis (2015)