Grzejnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grzejnik
NonNews

Grzejnik (w ingliszu Radiator, co bardziej oddaje schemat działania polegający na reakcjach radioaktywnych), inaczej karofylel... kafolyrel... karoryfel... no niech będzie już ten grzejnik) – magiczne urządzenie, które w reakcji jąder wodoru wytwarza energię, która następnie zostaje skonwertowana w energię cieplną, czyli to takie fajne uczucie jak jest zimno i się przy takim grzejniczku stanie.

Wygląd

W grzejniku występuje obwód zamknięty, wodór dostarczany jest w postaci cząsteczki wody. Woda krąży w obwodzie aż zostanie rozbita w desyntezatorze cząstek, wtedy na niewiarygodnie krótką chwilę cząsteczka wody rozpada się na dwa atomy H i jeden O. Atomy wodoru przyśpieszają i zderzają się z innymi atomami wodoru, wytwarzając przy tym energię, która przechodząc przez ekrany zbudowane z odpowiedniego izotopu, wytrącając z niego elektrony, energia uzyskana z tego zderzenia zostaje zatrzymana na pokrywającej grzejnik, wierzchniej warstwie zbudowanej z jakiegoś metalu (najczęściej aluminium). Atomy wodoru po wytrąceniu elektronu z izotopu odbijają się i znów łącząc z tlenem tworząc cząsteczkę wody, dzięki czemu w obiegu nie brakuje paliwa. Wszystko to dzieje się w ułamkach sekund w oparciu w wykres funkcji machometrycznej.

Moc i historia

W zależności od mocy grzewczej grzejnika stosuje się w nim inne izotopy. Najczęściej uranu lub plutonu. Trwają eksperymentalne próby przy użyciu pierwiastka moscovium; obecnie badania przeprowadzane są w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i fundowane są z amerykańskiego budżetu przeznaczonego na różnego rodzaju „czarne projekty”. Wytężone prace prowadzone są w 260-osobowej grupie, której przewodzi Ralph M. Parsons. Mimo wielu lat badań, nadal użycie tego pierwiastka nastręcza trudności.

Grzejnik to jeden z tych wynalazków, o których każdy wie, ale nikt nie wie, kto go wymyślił (podobnie jest z naleśnikami). Jednakże pierwsze projekty grzejnika powstały podczas II wojny światowej, niestety prototyp był bardzo niestabilny i silnie wybuchowy. Pod koniec wojny plany grzejnika przechwyciło USA i w próbach ulepszenia go stworzyło przez pomyłkę bombę atomową.

Zastosowanie

Grzejniki mają też zastosowanie w mieszkaniach. Dla potrzeb budownictwa wielorodzinnego produkuje się trzy główne modele:

  • zimne,
  • zapowietrzone,
  • kapiące.

Wersje de Luxe łączą powyższe funkcje w jednym grzejniku.