Hansi Kürsch

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obciął się

Hansi Kürsch (ur.10 sierpnia 1966 w Lank-Latum, gdziekolwiek by to nie było) – wokalista Blind Guardian. Uwielbia barwę własnego głosu, więc nagrywa go kilkukrotnie, zamiast wykorzystać normalne chórki


Życiorys[edytuj]

Hansi rozpoczął karierę w typowym thrashowym zespole Lucifer's Heritage, który za radą Hansena przekształcił w powermetalowego Blind Guardiana. Odmieniony zespół przyniósł Hansiemu wiele kasy, ale jemu wciąż było mało, dlatego związał się w 2000 z Jonem Schafferem z Iced Earth w projekcie Demons & Wizards. Oprócz tego Hansi jest rozchwytywany przez różne Hanseny i Sammety do gościnnych występów na albumach.

Plotki głoszą, że we wczesnej młodości grał też na basie, ale człowiek, który miał potwierdzić tę hipotezę, zginął pożarty przez smoka.

Wpływy[edytuj]

Hansi utrzymuje, że jego główną wokalną inspiracją jest Freddie Mercury. Łatwo to jednak podać w wątpliwość, gdyż Hansi nie jest gejem[1], nie nosi wąsów ani, co najważniejsze, nie ma czterooktawowej skali głosu. Według samego Hansiego istnieje jednak pewien dowód tej inspiracji. Mianowicie to właśnie od Mercury'ego Kürsch miał ściągnąć pomysł na zwielokrotnianie głosu, zamiast tworzyć normalne chórki. Jak się nad tym zastanowić, to w Queen chórki tworzył też Brian May, co obala i tą tezę, niemniej skoro Hansi wie lepiej...

Teksty[edytuj]

Hansi jest wielkim miłośnikiem fantastyki. Dlatego większość wszystkie jego teksty oscylują wokół różnego rodzaju tekstów. „Oscylują” to bardzo dobre słowo na ich określenie. Zazwyczaj bowiem nie można się domyślić, której konkretnie książki dotyczy dana piosenka. Niemniej po bardzo wymagającej interpretacji udało się ustalić, że dostało się między innymi Władcy Pierścieni[2], Conanowi czy twórczości Stephena Kinga.

Przypisy

  1. Pardon, biseksualistą
  2. Tutaj była to nawet cała płyta