Harry Potter i Książę Półkrwi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Początki[edytuj]

Harry Potter ma już szesnaście lat. Czeka na Dumby'ego, który obiecał mu w liście ze go zabierze od Dursley'ów, co w końcu uczynił. Stary Dumb zabrał go na wycieczkę do niejakiego Horacego „Szluga” Slughorna, namawia go do ponownego podjęcia pracy w Hogwarcie, aby uczył gotować trucizny oraz zupę ogórkową. Szlug zażądał wyższej pensji, i wyrzucił gości z domu. Następnie, Dumb zostawia Harry'ego u Weasley'ów. Mamusia Rona odprawia mhroczne rytuały (gotowanie zupy cebulowej), oraz puszcza metalowe kawałki. Po nieudanym otruciu Harry'ego zupą, kładzie go młotkiem spać. Rano Harry'ego budzą przyjaciele i wciągają w mhroczną opowieść o Wujku Voldku. Po śniadaniu zastają w kuchni Fleur „Flegma” Delacour, mamusię Rona i wyniki z SUMów (Standardowe Umiejętności Manualne). Wszyscy zdali egzaminy i wpieprzyli cała kiełbasę. Nadchodzą urodziny Harry'ego. Rodzice Rona robią niezłą bibę, niestety zostaje przerwana przez makabryczne wieści Remusa Lupina.

Powrót do Hogwartu[edytuj]

Harry i przyjaciele wsiadają do pociągu na peronie 9 i trzy czwarte. Podczas podróży, Harry dostaje zaproszenie od Szluga na kolacje. Tam spotykają innych miłych kolegów, w tym Ginny – siostrę Rona. Wszyscy zajadają kolacje (jeden idiota udławił się bażantem) oraz opowiadają historyjki o swoich rodzicach. Po kolacyjce, Harry ukrywa się w przedziale Dracona Malfoya, i podsłuchuje ich rozmowę. Zostaje nakryty, i koledzy Malfoya spuścili mu wpierdol. Nieprzytomnego Harry'ego znajduje (w filmie) Luna Lovegood, (w książce) Nimfa Tonks. Docierają do szkoły i wbijają na ucztę. Snape dostał awans – został nauczycielem OPCM (Obrona Przed Czarną Magią)

Wspaniały pobyt w szkole[edytuj]

Harry dostaje popisany podręcznik (Ron dostał obrzygany), i warzy truciznę na lekcji. Otrzymał nagrodę – 99% vódka Feliks Felicis. Przez kilka miesięcy jest mistrzem eliksirów, kapitanem kłiktycia, Wybrańcem, i nie wiadomo jeszcze kim.

Zamach na Malfoya[edytuj]

Harry nie wytrzymał napięcia i umówił się na solówę w Draconem Malfoyem w kiblu. Harry wygrał, gdyż rzucił granatem Sectumseprę i pociachało Malfoya na kawałki. Snape ukarał Harry'ego za to kilku miesięcznym szlabanem - miał za zadanie przepisywać kartoteki wykroczeń dla policji w Hogwarcie.

Lekcje u Dumbledore'a[edytuj]

Stary Dumb pokazuje Harry'emu swoje wspomnienia na temat Voldka. Harry poznaje jego historię i dowiaduje się o Horkruksach (takie badziewia za 3 zł).

Wyprawa po medalik[edytuj]

Dumb odkrywa miejsce, gdzie Voldi ukrył swój naszyjnik. Zabiera tam Harry'ego. Dumby skaleczył się o ścianę, znalazł łódkę i dopłynęli do misy pełnej zupy cebulowej Pani Weasley. Legenda głosi że naszyjnik jest na samym dnie. Dumb otruł się zupą, zabrali medal i uciekli przed Buką, pedobearem, kaszkiem, Królewną Śnieżką i zombie. Teleportują się do zamku, gdzie śmierciożercy robią zadymę. Harry i osłabiony Dumb lecą na mopach na wieżę Astronomiczną. Napadają na nich Śmierciożercy oraz Snape. Snape trafił Dumby'ego Avadą i dyro spadł z wieży.

Zakończenie[edytuj]

Wszystko zakończyło się pogrzebem Dumbledore'a oraz oświadczeniem Harry'ego, że olewa szkołę i idzie dać w pysk horkruksom.