Harry S. Truman

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Harry Truman)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Didn't read, lol
Bombowy gość!
Japończycy o Harry'm S. Trumanie
Kiedykolwiek spotykamy sprawny rząd, jest to dyktatura
Harry S. Truman o trudnej sytuacji politycznej na Madagaskarze

Harry S. Truman – trzydziesty trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych, zapalony grzybiarz. Prawdopodobnie także jedyny na świecie człowiek o imieniu S.

Lata młodości

Harry S. Truman urodził się 8 maja 1884 w Lamar. Poza tym że nazywał się S.[1] nie zwracał niczyjej szczególnej uwagi. Przez 21 lat szedł niezauważalnie dla świata przez życie, aż do roku 1905 kiedy to zasłynął wielkim szwindlem obnażającym słaby punkt poborowych armii amerykańskiej – zamiast jak człowiek oblać testy przez to że nie widział dalej niż 5 cm przed siebie, wkuł na pamięć tablice testowe. Generałowie, chcąc go ukarać za oszustwo, wysłali go na główną linię frontu podczas I Wojny Światowej. Truman jednak, zamiast zginąć, odparł atak Niemców wydając jedynie rozkazy na k, w, ch, s itp.

Kariera polityczna

W roku 1934 Harry Truman został senatorem z ramienia Partii Demokratycznej. Już od początku swojej kariery stał się znany jako „polityk którego nie traktują poważnie”. W swoich wywiadach przestrzegał przed skorumpowanymi biznesmenami – nikt go nie słuchał. Wypowiadał się o machlojkach na Wall Street – żadnego posłuchu. W czasie II Wojny Światowej stworzył komisję oszczędnościową – nikt w niego nie wierzył, chciano ją rozwiązać. Jednak gdy „komisja Trumana” uzbierała 15 mld dolarów ówczesny prezydent Franklin Delano Roosevelt postanowił jednak mieć na oku niedocenianego senatora. Mianował go wiceprezydentem, jednak i wtedy nie uważał go za nikogo godnego uwagi – nie informowano go o wielu ważnych sprawach, jak na przykład o Projekcie Manhattan.

Harry S. Truman w doborowym towarzystwie

Prezydentura

Okres prezydentury Trumana zaczął się tuż po śmierci Roosevelta od wielkiego wydarzenia, spotkania dwóch wielkich przywódców – tego z wąsami i tego z cygarem. Postanowili oni, że czas zakończyć te krwawe MMO. Truman, zapalony grzybiarz, zaoferował użycie nowego wynalazku amerykańskich naukowcówbomby atomowej. Harry S. wysłał swojego Little Boya 6 sierpnia 1945 do Hiroszimy, aby już 9 sierpnia spuścić jego ojca, Fat Mana, na Nagasaki[2]. Tym samym działania Trumana doprowadziły do zakończenia II Wojny, jednak przez swoje przyszłe decyzje doprowadził do wojny zimnej[3] oraz koreańskiej[4]. Żeby choć trochę ocieplić swój wizerunek stworzył ONZ. Rządził dwie kadencje, z trzeciej go wyjCenzura2.svgli.

Oficjalna biografia Trumana

Życie po prezydenturze

Po odejściu na emeryturę Truman klepał biedę, a bieda klepała jego. Jako że nie miał oszczędności[5], a ze skromnej oficerskiej pensji ciężko mu było wyżyć, w 1955 wydał swoje wspomnienia w formie książkowej, które okazały się niemałym sukcesem, prawdopodobnie dzięki wątkowi science-fiction oraz opisanemu atakowi kosmitów na Albanię.

Chcę się z nim spotkać!

Chciałbyś podyskutować z Harry'm S. Trumanem? Przedyskutować najnowsze techniki zbierania grzybów atomowych? Pogadać o Korei? Poukładać z nim puzzle? Wypić herbatę? Proszę bardzo.
Harry S. Truman przyjmuje prywatne audiencje niezmiennie, od 26 grudnia 1972 w tym samym miejscu, w mauzoleum w Harry S. Truman Library & Museum w Indepedence w Missouri. Codziennie, 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, za wyjątkiem Bożego Narodzenia i Sylwestra.


Przypisy

  1. Po jednym, lub nawet dwóch, z dziadków
  2. Otrzymał za to tytuł człowieka roku!
  3. Doktryną Trumana
  4. A tu to bez powodu
  5. Pieniądze wydawał na byle pierdoły