Hathor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hathor – w mitologii egipskiej bogini mleka i ogórków, krowa, która zainspirowała dzisiejszych cukierników. Druga jaźń cierpiącej na rozszczepienie osobowości Sachmet. A także patronka kwiatków, radości i demokracji.

Historia[edytuj]

Najpierw Hathor była kocią boginią Sechmet, lecz na pewnej popijawie przegięła pałę i przybrała swoja obecną postać. Re grzecznie złożył jej wypowiedzenie i wyprosił z mieszkania. Żyła sobie dalej, bez większych imprez. U swojego byłego pracodawcy miała już przeje… przechlapane, a za swoją następczynią też nie przepadała. Z resztą bogów nie dogadywała się najlepiej, choć miała romans z bogiem papieru toaletowego – Anubisem, który rzucił ją, bo miała za małe wymiona. Przeżywając załamanie nerwowe, zaczęła otaczać troską kobiety, dzieci oraz górników. Wieczorami czytała książki, a okazyjnie wpadała na uroczystości, gdzie usypiała zebranych swoimi opowieściami.


FSM Logo.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny religii. Jeśli sprawy transcendencji nie są Ci obce – rozbuduj go.