Hazard

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy rzeczy przyziemnych. Zobacz też Zakład Pascala.
Tak właśnie wygląda automat, z inteligencją blondynki

Hazard – często spotykany wśród uczniów, studentów lub dorosłych grających w karty, chińczyka lub jakąkolwiek inną grę. Stawką może być wszystko zaczynając od kamieni i kończąc na pieniądzach. Zdarzają się przypadki, że uczniowie szkół podstawowych grają na tzw. niewolnika. Ofiara, która przegra musi służyć swojemu panu co często prowadzi do komicznych sytuacji.

Rodzaje Hazardu

Hazard na niewolnika – całość polega na wykorzystaniu i wzbogaceniu się pana, którego niewolnicy (grupa szóstoklasistów) zapierniczają po dzienniki szkolne, dokumenty i inną makulaturę. Po ograbieniu całej wioski wracają do władcy i oddają mu łupy, przez co zdobywa nielegalny (według prawników) szmal.

Crystal Clear app Volume Manager.png Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie – rozwiń ją.

Rodzaje hazardzistów

  • Mafia pijaków – Warto zagrać, aby poczuć dreszcz emocji i popić trochę darmowego denaturatu. Jednak 99% osób grających z takimi osobnikami kończy swój żywot gdy:
    • Wygrywa rozgrywkę i zdobywa łupy, lecz pijacy nie chcą go puścić bez obalenia jego wygranej. Taki osobnik najczęściej zostaję upity denaturatem, co powoduje jego zgon lub częściowe uszkodzenie mózgu. Korzystając z okazji pijacy ograbiają go i zostawiają na miejskich śmietnikach.
    • Przegrywa rozgrywkę i musi oddać całą część, którą przegrał. Na dodatek zawsze znajdzie się pijak, który się upomni o wypity denaturat i liczy jego cenę dziesięciokrotnie. Jeżeli masz dużo forsy w portfelu pijącym otworzą się oczy i obmyślą plan, jakim mogliby zdobyć więcej pieniędzy na napój. Dobre wychowanie nie pozwoli im zostawić cię w takim stanie (przecież przegrałeś dużo pieniędzy). Częstują cię kilkoma butelkami denaturatu po czym ograbiają w twojej nieświadomości. Ponieważ że chamsko nie oddałeś portfela, traktują cię kopami do utraty przytomności, a po całej akcji lądujesz na śmietniku.
  • Doktor strzykawa – Zaczyna prawić opowiadanie o swoim wyjeździe na kongres naukowców. Jest tak nudna, że zaczynasz zasypiać. Wyjmuje strzykawkę z bocznej kieszeni i wstrzykuje ci sporą ilość środków nasennych do żył. Przy okazji ograbia cię z wszystkiego, zostawiając w kieszeni kilka tabletek Etopiryny na ból głowy dla ulżenia sobie po przebudzeniu.
  • Szkolny prymus – Zaczyna z tobą grę, która idzie nawet ciekawie. Gdy przegrywa woła swoich kolegów, od których pojawiają ci się fioletowe rumieńce na twarzy. Twierdzi, że nie warto grać z takim matołem i opuszcza stół gry. Gdy dochodzisz do siebie zorientowałeś się, że zniknął ci portfel.
  • Blondynka – Nie zna zasad żadnej gry. Wygrywasz po kilku minutach gry od razu i do tego zgarniasz darmową kasę.
  • Moher – Jedna z osób, z która da się normalnie pograć w pokera Piotrusia, lecz gdy zaczniesz oszukiwać babcia natychmiast zacznie wypluwać miętowe dropsy w twoją stronę i może ci się oberwać z rózgi lub beretu.