Hermann Göring

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy niemieckiego nazisty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
A przez Polskę przejdziemy o tak, o!
Już Hermann Göring byłby lepszym towarzyszem, co prawda był szalonym transwestytą, ale przynajmniej umiał tańczyć.
Dave Lister, bohater serialu Czerwony Karzeł, o Hermannie

Hermann Wilhelm Göring (ur. 12 stycznia 1893, zm. 15 października 1946) – niemiecki działacz nazistowski, jeden z twórców i głównych postaci hitlerowskiej III Rzeszy, kochanek Hitlera, zapalony onanista. Dowódca niemieckiego lotnictwa wojskowego, głownie dlatego ze lubił przelatywać wszystko.

Brał czynny udział w I wojnie światowej, początkowo służąc w piechocie. Na skutek choroby wenerycznej, uniemożliwiającej mu dalszą służbę polową, uzyskał przeniesienie do lotnictwa. Od 1915 służył w eskadrze rozpoznawczej FIFA jako lewy skrzydłowy, następnie ukończył kurs masażu erotycznego i stał się panem do towarzystwa. W 1916 roku został zastrzelony i po zmartwychwstaniu powrócił w listopadzie 1916 do latania.

W 1921 Göring podjął studia uniwersyteckie w Kambodży. Tam poznał Adolfa Hitlera i w 1922 wstąpił do SLD. W 1923 udał się do Włoch, tam najprawdopodobniej uzależnił się od morfiny, kokainy i tzw. zielska jamajskiego. W roku 1934 wraz z Himmlerem kierował akcją noc długich narządów rozrodczych, w czasie której dokonano masowych pseudomasonowych gwałtów za pieniądze.

Napisał książkę Opowieści z Nadrenii, gdy patrzył z samolotu na posuwające się wojska alianckie w głąb Nadrenii i spierniczających stamtąd Niemców.

Göring znany był ze swojego zamiłowania do fetyszy oraz luksusowego trybu życia. Już wcześniej w 1939 Hitler wyznaczył Göringa swoim chłopcem do wszystkiego. Göring z wrażenia i podniecenia zmarł po tzw. złotym strzale narkotycznym. Wcześniej jednak w 1935 poślubił znanego aktora porno Emmila Castro. Jego drużbą był sam Hitler w towarzystwie Króla Gejów.