Hideto Matsumoto

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
W celu uniknięcia zbędnych pytań, to mężczyzna

Hideto „hide” Matsumoto (ur. 13 grudnia 1964 r. w Yokosuce (Japonia), zm. 2 maja 1998 roku) – japoński muzyk rockowy, gitarzysta. Na portalach społecznościowych można znaleźć komentarze dotyczącego jego pięknej tapety na buzi od przedstawicieli innej orientacji płci przeciwnej.

Biografia[edytuj]

Urodził się mały pulchny z piegami, zawsze marzył o założeniu grupy rockowej. Babcia za pieniądze z emerytury kupiła mu gitarę elektryczną, kosztowała niecałe 12 000 PLN, (po tym fakcie co niektórzy księża Polskiego pochodzenia wyjechali do Japonii na tymczasowy zarobek rzekome nawracanie ludu potępionego). W 11 klasie założył zespół, niestety z kompleksem Boga daleko nie zajechał. Zapuścił długie włosy, przefarbował się na różowo i wstąpił do zespołu X Japan. W pewnym momencie zespół trochę się popsuł i hide został znowu bez roboty. Sklecił więc sobie jakąś taką grupę, która brzmiała w zasadzie w ogóle nie brzmiała, a tragedii dopełnił fakt, że sam postanowił zostać głównym wokalistą. No, ale Japończycy to kupili.

Śmierć[edytuj]

2 maja 1998 roku po libacji alkoholowej powiesił się na ręczniku w apartamencie, znaleziono go uduszonego nad ranem, kiedy to wymiociny w tronie były jaśniejsze od jego koloru skóry. Fani uważają, że próbował drastycznej sceny samobójstwa, którą miał przedstawić na scenie tydzień po fakcie.

Kariera po śmierci[edytuj]

Można zaryzykować twierdzenie, że opłacało mu się umrzeć. Po śmierci jego solowy album pokrył się platynką (rzecz jasna tylko w Japonii). Stał się też obiektem kultu dla całej masy wielbicieli wielbicielek. I tak od 2007 roku powrócił (!) wraz z X Japan. Na koncertach przedstawiany jest jako obecny członek zespołu, a partie jego gitary (i czasem też wokalu) lecą z taśmy. I pomyśleć, że Japończycy powinni wiedzieć, jak się takie zabawy z trupem mogą skończyć. Nie tak dawno temu nieco kontrowersji wzbudziła też aplikacja na smartfony „Pogadaj z hide" – ale psychopatyczni fani znów pokonali zdrowy rozsądek.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.