Hillel Slovak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy muzyka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym nazwisku.
HillelSlovak1983.jpg

Hillel Slovak (właśc. הלל סלובק, ur. 13 kwietnia 1962, zm. 25 czerwca 1988) – izraelski Amerykanin, pradawny wioślarz Red Hot Chili Peppers, poeta. Wytrawny kucharz, który przez całe swoje życie mieszał gęstą funk-rockową zupę.

Biografia[edytuj]

Zasadniczo spłodziła go polska Żydówka żyjąca w ciągłym biegu. Raz pobiegła na Bałkany, gdzie poznała swojego partnera. W 1967 małżeństwo wraz z owocem związku uciekło do USA. Jak sami stwierdzili, nie wiedzieli przed czym.

Młodego wysłali do szkoły, przypadkowo tej samej, w której uczył się Flea. Slovak, jak przystało na gitarzystę, uczył Flea grać na basie, Flea, jak przystało na basistę, kształcił gitarzystę Slovaka. Hillel wielokrotnie podkreślał, że nie jest całkowicie sprawny, swoją pierwszą kapelę podwórkową nazwał Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem.

Stwierdził, że Ameryka jest fajna dopiero po pierwszym korku heroiny. Gdy idąc za tropem chciał zrobić z niej krainę marzeń – przedawkował. Został zastąpiony przez Frusciante, który brzdękał podkłady pod kilka trenów na jego cześć.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.