Irlandia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Irlandia
Stolica Dublin
Hymn Kocham Cię jak Irlandię Kobranocki
Ludność Polacy! I troszkę Irlandczyków, co nami zarządzają
Język urzędowy język polski
Ustrój taki sam jak w Polsce, czyli parodia demokracji
Religia katolicyzm
Waluta euro
 
Obejrzyj ten film na YouTubie
Pędzą Polacy przez Irlandię…
Obiecuję drugą Irlandię!
Tusk o swoich magicznych zdolnościach Irlandii

Irlandia (inaczej Ajrland) – najludniejsze województwo polski znajdujące się gdzieś na morzu. Cała Irlandia to głęboka prowincja. Dzisiejsza gospodarka Irlandii składa się głównie z Polaków, którzy tłumnie przyjeżdżają i myją gary w pubach oraz koszą trawniki. Można ich również spotkać w sklepach TESCO, gdzie stanowią zarówno obsługę, jak i większość klienteli.

Symbolem Irlandii jest kolor ajriszowy.

Historia

Napitek

Mieszkańcy Irlandii generalnie nie mieli dużo szczęścia w historii. Na początku, jakieś 1200 lat temu, ciągle najeżdżali ich Wikingowie, a potem toczyli wojny z leprechaunami. Później bezczelnie najechali ich Anglicy z Anglii, którzy rządzili się w Irlandii przez ponad 800 lat. W końcu Irlandczycy się wkurzyli, zrobili rewolucję i wypędzili Anglików, zakładając swoje państwo. Niestety, popełnili straszny błąd, włączając się do Unii Europejskiej. W 1960 i 1961, przyszli na świat najbardziej wpływowi ludzie wśród ajriszów. Właściwie rdzenni ajrisze są tylko z nich znani, choć część z nich urodziła się w Anglii, co wywołało niepokoje społeczne, takie jak Sunday Bloody Sunday. W 2004 całkiem legalnie zaczęli ich najeżdżać Polacy. W 2007 nasz najlepszy władca Irlandia stała się oficjalnie polskim departamentem zamorskim.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że Walijczycy to część Irlandczyków, którzy w czasie wielkiej ucieczki z Anglii zostali na wyspie, bo nie umieli pływać.

Tusk chciał zrobić z Polski drugą Irlandię, jednak zrobił z Irlandii drugą Polskę deportując emigrantów oraz patenty ekonomiczne jak wieczne staże zwanej tutaj "Job Bridge"

Język

Język irlandzki? Ktoś kiedyś powiedział, że ktoś słyszał, jak ktoś opowiadał, że ktoś mówił po irlandzku. I chyba ktoś mówi, ale… głównie używa się tam polskiego. Ponoć można się też dogadać po angielsku.

Najczęściej używane słowa przez ludność angielskojęzyczną:

  • Łorsoł
  • Biftałn (dla normalnych Wołomin)
  • Sawycz
  • Klass
  • Slancza
  • Fak ju
  • Aj noł som połlisz pipul

Najświeższe referendum

Do you think, the Polish immigrants are a big problem for Ireland?

  • 23% Yes, I think the Polish immigrants are a big problem.
  • 45% Absolutnie, kurwa, żaden.
  • 32% Eee… A na polski przetłumaczysz?

Irlandia jest ponadto krajem, gdzie Unia Europejska introdukowała system powtarzania referendów do skutku, czyli tak długo, aż referendum wyjdzie Unii po myśli.

Galeria