Józef Cyrankiewicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Czemu Cyrankiewicz śpi w przezroczystej piżamie? Żeby partia wiedziała, jakiego ma członka!
Dowcip o Józefie Cyrankiewiczu
Co najlepiej wypadło Cyrankiewiczowi? Włosy
Anonim o największym dokonaniu Towarzysza Józefa

Józef Cyrankiewicz (ur. 23 kwietnia 1911 w Tarnowie, zm. 20 stycznia 1989 w Warszawie) – polski (?) premier, działacz PZPR, komuch.

Dzieciństwo i młodość[edytuj]

Ojciec Józia był endekiem i geodetą, więc Mały Józio na złość ojcu poszedł na studia dziennikarskie, których nie ukończył i zapisał się do PPS. Ojciec się na niego obraził za to, co miało wpływ na poczynania naszego bohatera do końca życia.

Wojna[edytuj]

Józek Józef (bo to już dorosły mężczyzna był) brał udział w drugiej wojnie światowej, niestety dla niego po polskiej stronie. Został złapany przez Gestapo i udał się na finansowaną z budżetu Niemiec wycieczkę do obozu koncentracyjnego, którą (na szczęście dla siebie, niestety dla Polaków) przeżył.

Po wojnie[edytuj]

W 1947 roku, po „wygranych” przez komunę wyborach Józef został premierem rządu PRL i pełnił ten urząd aż do roku 1952, kiedy to Bolesław Bierut powiedział mu:

Dziękuję ci, Józek, za grzanie mi fotela, a teraz spadaj
Bolesław Bierut do Józia w 1952 roku

Józio się obraził i zajął stanowisko wicepremiera, jednak nie przyszło mu na nim długo siedzieć, gdyż dwa lata później Bierut uznał, że fotel I sekretarza KC PZPR jest jednak wygodniejszy i oddał Józkowi urząd Prezesa Rady Ministrów. Życiowe marzenie Cyrankiewicza spełniło się, wreszcie mógł zasiąść przy swoim ukochanym stołku.

Józio premier[edytuj]

W okresie premierowania Józef uczestniczył w wielu zabawach. Należały do nich m.in. polowanie (na księży), zabawy ze strzelbą (takie jak strzelanie do robotników) i opowiadanie ludziom bajek (jak to pięknie będzie w socjalizmie) czy horrorów (Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie). Kiedy jednak nieco przeholował ze strzelaniem do robotników, usunięto go ze stanowiska.

Józio prywatnie[edytuj]

Ponoć Józek cieszył się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej, miał aż trzy żony i jeszcze więcej (co najmniej dwa razy tyle) kochanek. Liczba dzieci nieznana.

Ciekawostki o Józiu[edytuj]

  • Ponoć jako jedyna szycha partyjna nie używał nowomowy, lecz języka polskiego.
  • Jego powodzenie u kobiet było spowodowane męską łysiną.
  • Ta łysina nie była naturalna, Józio po prostu starannie golił czachę.