Jajecznica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jajecznica jest, zaraz obok kanapek z serem żółtym, jednym z podstawowych pokarmów samotnego mężczyzny. Gdyby nie wynalezienie jajecznicy, męska populacja na Ziemi drastycznie by spadła z powodu wielkiej klęski głodu.

Wynalezienie jajecznicy

Jajecznica została wynaleziona we wczesnej erze kamienia łupanego przez Freda Flinstone'a. Pierwsza jajecznica w historii powstała gdy Fred wracający ze sklepu z jajkami brontozaura potknął się, wtedy jajka wypadły mu z torby i roztrzaskały się na rozgrzanym od słońca kamieniu. Jakież było zdziwienie Freda gdy jajko pod wpływem ciepła zaczęło zmieniać konsystencję, przerażony już Flinstone chwycił za jakiś patyk i próbował odratować jajko z kamienia. Mimo usilnych prób, Fred tylko wymieszał ścięte już lekko jajko, wtedy też poczuł woń jajecznicy, nie mógł się jej oprzeć i wbrew zdrowemu rozsądkowi spróbował tego czegoś.

Fred nie wiedział jeszcze jak wielkiego odkrycia dokonał, w dalszym ciągu eksperymentował z jajkami chcąc stworzyć przepis na idealną jajecznicę.

Jajecznica dzisiaj

Do dzisiejszego dnia ludzie eksperymentują z różnymi składnikami aby stworzyć tę perfekcyjną jajecznicę. Do pracy nad tym zagadnieniem zostały zaprzęgnięte największe superkomputery tego świata, jak na razie, wiemy że w składzie jajecznicy muszą być zawarte jajka.

Uwaga! Nie mogą to być jajka ssaków, po zrobieniu takiej jajecznicy prędzej puścimy pawia niż dociekniemy tajemnicy idealnej jajecznicy.

Inne fakty

Wielu naukowców podejrzewa, że mitycznym pokarmem bogów – ambrozją, była właśnie jajecznica z odpowiednio dobranymi składnikami.
Wielkim odkryciem jest także to, że jajecznica niweluje skutki kaca, naukowcy nie wiedzą nadal dlaczego ale badania trwają.