Jak poznałem waszą matkę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
W KUPIE SIŁA!!!!
Nasze komentarze dały im do myslenia i nasz serial WRACA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jakiś maniak na ComedyCentral.pl o Jak poznałem waszą matkę
I'm awesome. High five!
Typowy tekst serialowego Barneya
Barney i Marshall udają pedałków...

Jak poznałem waszą starą (org. How I Met Your Mother), HIMYM – amerykański serial komediowy, w Polsce najczęściej spotykane na Comedy Central. Właściwie to podróba Przyjaciół.

Fabuła[edytuj]

Ted tuż przed „jazdą trójkołowcem” (trójkącik)

Całość dzieje się w przyszłości, w roku 2030, gdy istnieją już lasery i teleportacja. Jeden z bohaterów, Ted, opowiada swoim dzieciom jak poznał ich mamę. Historię rozpoczyna od roku 2005 i opowiada ją bez przerwy do dziś. Dzieci w tym czasie starzeją się i w niezbadany sposób zmieniają ubrania. Najprawdopodobniej Ted nie pozwala im na wyjście do toalety podczas opowiadania swojej historii. Od 7 lat rodzina ta również nie myła się. Nie zostało ukazane w jaki sposób się odżywiają. Prawdopodobna wersja zakłada, że w przyszłości będzie możliwe, aby jeść tylko 1 posiłek na 10 lat. Historia Teda rozpoczyna się, gdy mieszkał wraz ze swoimi przyjaciółmi: Marshallem i Lilly, którzy byli parą już 9 lat (czyli mniej więcej tyle, ile Ted zamęcza swoje dzieciaki). Marshall oświadcza się Lily, a Ted nagle zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak małżeństwo i że bardzo, ale to bardzo mu się to podoba. Postanawia zatem się chajtnąć. Poza Lily i Marshallem Ted kumpluje się z Barney'em, którego zapoznał w kiblu. Już pierwszego dnia poszukiwań żony Ted napotyka miłość życia za którą będzie się uganiał przez kolejne lata. I stukał ją na przemian z Barney'em.

Bohaterowie[edytuj]

Barney zanim dowiedział się czym jest garnitur
Robin w latach '80, które dotarły do jej kraju w 1993
Marshall na wakacjach; w tle czekają na niego dwie dziewczyny, z czego jedna to facet
 • Ted – Z początku zwyczajny gość chcący się ustatkować, później kompletna ciapa, którą w końcu wszyscy zaczynają uznawać za geja. Bardzo łatwowierny, często nabiera się na kłamstwa swoich przyjaciół, takie jak choćby 'W końcu znajdziesz tę jedyną'.
 • Barney – Blondyn w garniturze, podrywacz, najbardziej czadowa postać serialu i jedyny powód jego wysokiej oglądalności. Przybija piątki, mówi 'Wait for it', 'Legendary' i 'Suit up' i nikt go nigdy nie słucha.
 • Lilly – Pokręcona, psychopatyczna przedszkolanka i sekretna lesbijka. Jej hobby to seks i psucie ludziom życia. Żona Marshalla.
 • Marshall – Przyjacielski gość. Jedyną potrawą, którą potrafi przyrządzić jest ser gouda. Był bliski śmierci w samotności w wieku 30 lat, gdy zostawiła go jego jedyna dziewczyna.
 • Robin – Kanadyjka, która miała być facetem. Wszyscy główni bohaterowie serialu poza Marshallem mają ochotę się z nią przespać lub już to zrobili. Udaje mądrą, ale nie wie, że istnieje coś takiego jak biegun północny.

Postacie drugoplanowe[edytuj]

 • James – jest bratem Barneya, ale w przeciwieństwie do niego jest murzynem i gejem.
 • Stella – zostawiła Teda przed ołtarzem dla swojego byłego narzeczonego Toniego.
 • Victoria – pierwszy raz rozstała się z Tedem z powodu wyjazdu do Niemiec, a drugi przez zazdrość o Robin.
 • Cindy – chodziła z Tedem krótko a rozstała się z nim przez swoją współlokatorkę.
 • Quinn – striptizerka,była narzeczona Barneya, zerwali ze sobą przez brak zaufania w ich związku.
 • Nora – dziewczyna Barneya. Zostawił ją dla Robin.

Wątki trwające przez dłuższą ilość czasu[edytuj]

Lilly wyglądająca jak Robin

Trójkołowiec[edytuj]

Barney i Ted zrobili zawody. Kto pierwszy z nich przejedzie się trójkołowcem (tzn. zaliczy dwie dziewczyny naraz, w wersji gejowskiej dwóch facetów, w wersji biseksualnej faceta i dziewczynę, a w wersji urozmaiconej dziewczynę i ser cheddar (coś dla Marshalla)), ten dostanie złoty pas, który Barney kupił w promocji na eBayu.

Stinson był już bardzo blisko, jednak zestresował się tuż przed wsiadką (prawdopodobnie pas go pogrubiał). Przypadkiem wylał wino i zrobił awanturę, że będzie plama na dywanie. Jego dziewczyny czuj to bolało, bo dywan nie był nowy tylko wyprany w nowym Perwollu, ale on i tak wytarł to szmatą (tzn. ścierką, a nie jedną z tych dziewczyn) i uciekł, cały w stresie, do domu. Ale i tak pachniał świetnie.

Jazda Teda nie została wyjaśniona. Wszak siedział on w domu z dwoma dziewczynami (na wypadek, gdyby jedna uciekła w lodówce miał ser cheddar), ale na pytanie Barneya o to, czy się przejechał, czy nie, odpowiedział milczeniem. Nikt prócz niego (dziewczyn oraz sera) nie zna prawdy.

Uderzenia[edytuj]

Marshall z Barneyem zawarli zakład, który ten drugi przegrał. W nagrodę Marshall może uderzyć w twarz Barneya 5 razy kiedy chce, bez żadnego ostrzeżenia. Na dobry początek walnął mu raz. Drugi raz zrobił to podczas przedstawienia, gdy Barney zaprosił przyjaciół na celowo nudną sztukę wystawianą przez niego samego. Zakład czuj strzelił i prawa Marshalla zmniejszyły się do 3 liści w mordę. Trochę czasu później, Marshall podesłał Barneyowi linka do specjalnej strony internetowej z zegarem, na którym widnieje czas pozostały do wymierzenia ostatniego klapsa. Akurat przypadało to w święto dziękczynienia (które Marshall nazwał „świętem uderzenia”). Lilly zawiesiła zakład z okazji państwowej uroczystości. Barney tak się ujarał, że podczas dziękczynnej kolacji wyciągnął laptopa i pokazał Marshallowi zegar z finałowym odliczaniem. Gdy zostało poniżej 10 sekund do końca, Lilly udzieliła Marshallowi prawa uderzenia z powrotem, co przyniosło chwilę potem ból Barneya. Następnie Marshall zagrał na pianinie piosenkę, którą napisał specjalnie na tę okazję.

Kodeks Braterski[edytuj]

Kodeks Braterski (The Bro Code) to spis wszystkich zasad, wg których powinni postępować swoi skrzydłowi. Został spisany przez Barnabę Stinsona – przodka Barneya.

W jednym z odcinków Barney łamie jeden z paragrafów mówiący o „przespaniu się z byłą dziewczyną brachola bez pozwolenia”. Postanawia więc wynająć Marshalla jako swojego adwokata, który stwierdził, że kodeks jest perfekcyjny i nie ma żadnych kruczków, przez co Barney musiał własnoustnie przeprosić Teda i dać mu się obrazić na siebie.

Ciekawostka o „The Bro Code”: można go faktycznie kupić (!), jednak wydawnictwo sfałszowało autora i napisali, że to księga by Barney Stinson (który pewnie przespał się z dyrektorką wydawcy, co dało mu spore wpływy).

Stałe fragmenty serialu[edytuj]

 • Przybijanie piątek – wszyscy bohaterowie to maniacy tej czynności, nieraz przybijają se przez telefon, a Marshall nawet miał prawo przybić Barneyowi parę piątek na ryj.
 • Awesome – tekst najczęściej używany przez Barneya, w zdaniu I'm awesome!.
 • Wait for it – po polsku czekaj, chwila, uwaga, nadchodzi, albo co tam chcesz. Wstawiane w środku wyrazu w zdaniu o czymś istotnym, lub pseudoistotnym (np. Barney się chwali, że wyrwał laskę z biustem F).
 • Legendary – określenie jakichś wydarzeń, często przerywane waitforitem (przykład: it's gonna be legen-wait for it-dary!).
 • Haaaave you met Ted? – Barney, jako skrzydłowy Teda, pyta się przypadkowej dziewczyny czy poznała już Teda (chociaż wie, że nie). Ona odpowiada negatywnie i pstryk! Ted ma nową znajomą.
 • Dude.
 • Totally.
 • Siedzenie w barze.
 • Wyśmiewanie się z narodowości Robin.
 • Seks.

Zobacz też[edytuj]