Jan Szyszko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego ministra. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Szyszko i biskup Dydycz jako Shrek i Fiona dobrej zmiany. Nawet kareta się zgadza
Kiedy miałeś iść na ryby, ale Prezes kazał przedstawić ustawę
A na drzewach zamiast liści
Mieli wisieć komuniści
Lecz to wszystko to jest blef
Bo przez Szyszkę nie ma drzew
Adam Mickiewicz o Szyszce

Jan Feliks Szyszko (ur. 19 kwietnia 1944 w Starej Miłośnie) – polski leśnik, polityk, minister ochrony środowiska w latach 1997-1999, potem po prostu minister środowiska w rządach Marcinkiewicza, Kaczyńskiego oraz Beaty Szydło. Pan piła, ekspert od smogu, wykładowca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, aniołek ojca Rydzyka. W 50% Stefan Niesiołowski Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie jak platformowy rottweiler zbiera owady. Najbogatszy Polak, który może pochwalić się 1,67 mln ha ziemi.

Leśnik od 1966 roku. Specjalizował się w rozpoznawaniu drzew na podstawie wiórów. Doktorat dostał dzięki pracy pod tytułem „Jaki dopasować odpowiednią piłę pod leśne drzewa”. Za zasługi otrzymał tytuł naukowy profesora w 2001 roku. W PiSie od 2001 roku. W tym samym roku bez sukcesu kandydował do Sejmu z okręgu Piła[1]. W działalności naukowej zajmuje się dynamiką liczebności populacji regeneracją systemów leśnych. O tym, na czym polega jego działalność Polska dowiedziała się w 2006 roku, kiedy uznał, że dolina Rospudy to nie jest las tylko polana, na której ładnie wyglądałaby droga. Wkrótce okrzyknięto go augustowskim Kazimierzem Wielkim – zastał Augustów drewniany, zostawił zamurowany.

Jan Szyszko jako pierwszy polityk w Polsce zdecydował się poprzeć program Sadzić, palić, zalegalizować. Według ministra, należy sadzić nowe drzewa, palić wycięte drzewa oraz zalegalizować wycinkę drzew na całego. Nowa ustawa miała zmniejszyć problem smogu poprzez palenie drewna, a nie plastiku.

Ciekawostki

  • W przeciwieństwie do polowania na kaczki Szyszko preferuje strzelać w bażanty.

Przypisy

  1. Odpowiedni człowiek w odpowiednim mieście