Janosik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy górala prosto z Podhala. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Noncytaty

Janosik (ew. Towarzysz Janosik) – drugi obok oscypka przedmiot sporu polsko-słowackiego. Słowacy twierdzą, że Janosik był Słowakiem, kiedy Słowacji jeszcze nie było, a Polacy twierdzą, że był Polakiem i naprawdę nazywał się Marek Perepeczko.

Fakty

Janosik siedział w górach, palił fajkę, jedząc baraninę. Od czasu do czasu coś ukradł, kogoś posmyrał ciupagą po głowie, po czym upijał się okowitą. Niestety, nie płacił podatków, więc zainteresował się nim Urząd skarbowy. Wtedy Janosik zawarł szereg fikcyjnych umów darowizny sporych kwot pieniężnych z członkami biznesklubu „Biedni&Uciskani”.

W wolnych chwilach konsumował kochankę o imieniu Maryna. Była większa od niego o głowę (kobieca mądrość), brzydka (kobieca przewrotność), a gdy kichnęła, nastawał halny (kobieca delikatność). Mimo to kochał ją, co pozwala mieć wątpliwości co do jego poczytalności.

Był komunistą – napadał na bogatych i sprzyjał biednym.

Analiza faktów

Przeczytawszy powyższe, nasuwa się następująca konkluzja: po cholerę mieć takiego bohatera?

Janosik współcześnie

  • O Janosiku nakręcono serial, który jest pokazywany w telewizji zawsze, kiedy akurat nie można wyświetlić „M jak miłość”. Opowiada on o komuniście, który kradł odbierał bogatym i rozdawał biednym ludowi.
  • W Bukowinie Tatrzańskiej jest dyskoteka o nazwie „Janosik”, co świadczy już samo przez siebie o jej klienteli.
  • Nie wyprodukowano jeszcze jabola o nazwie „Janosik” – wszystko przez cholernych biednych, których i tak nie byłoby na niego stać. Nieroby!