Jasło

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
JCenzura1.svg jaśloki...
Krośnianie o mieszkańcach tejże metropolii

Jasłometropolia położona w województwie podkarpackim słynąca ze świetnego wina Bieszczady, produkowanego przez zakład Pektowin. Miasto położone jest w niecce, zwanej swojsko Lejem po bombie.

Atrakcje

Jedyne atrakcje turystyczne w miejscowości to Rondo Hitlera, nowo utworzona Galeria Jasło, Toi Toi obok kościoła Farnego, nowoczesne chodniki, wielkie drzewo na rynku i fontanna, która działa najwyżej tydzień, park. Miasto jest także znane z bardzo dużego stosunku ilości rond do ilości mieszkańców. Ostatnio wspaniała władza wyposażyła tę metropolię w fantastyczny deptaczek długości kilku łokci, kosztujący kilkaset tysięcy euro. Od niedawna największą atrakcją Jasła jest Michał Szpak oraz Anna Karamon z zespołu Dziewczyny.

W mieście funkcjonuje zasłużony dla polskiej piłki nożnej klub o międzynarodowej renomie, Czarni Jasło bardzo zaprzyjaźniony z kolegami z Krosna. Na placu Żwirki i Wigury istnieje także metro, które prowadzi do parku miejskiego, gdzie kiedyś stał piękny pomnik podarowany przez rosyjskich braci, który obezwładnili pseudo-kibice wyżej wymienionego klubu pseudo-piłkarskiego.

Ekologia

Miasto regularnie podtruwa swoich mieszkańców śmierdzącą i toksyczną niemiecką rafinerią.

Ciekawostki

  • W mieście można napotkać most wybudowany na zakręcie, bardzo możliwe, że skręciło go od tego, że stoi na rzece Ropa. Nawdychał się i zzieleniał.
  • Wpisując w wyszukiwarkę Google słowo Jasło otrzymuje się zapytanie, czy aby nie chodziło o „lej po bombie”.


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.