Joan Jett

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dziewczyny mają jaja, ale one są trochę wyżej.
Joan Jett o dziewczynach

Joan Jett (ur. 22 września 1958) – amerykańska wokalistka punkowa, gitarzystka, basistka, producentka nagrań, autorka tekstów, aktorka, aktualnie odcinająca kupony w Joan Jett and the Blackhearts[1].

Biografia[edytuj]

Urodziła się w Filadelfii. W 1975 założyła z koleżankami zespół – The Runaways. Jako nieliczne z dziewczyn[2] ćpały, chlały i imprezowały. Siedziały w więzieniach dla nieletnich i zwiewały z nich. Potem, jak to dziewczyny – pokłóciły się[3] i kariera się skończyła. Joan ćpała, imprezowała, chlała. Aż do skończenia się zielonych. Zaczęło się odcinanie kuponów. Joasia założyła własny zespół i coverowała The Runaways, ale pomyślała i stworzyła hit Bad Reputation, opowiadający o tym, jak fajnie jest demolować domy i samochody, chlać, ćpać, nie spać całą noc i mieć wszystko w 4 literach. Było jeszcze kolejne takie dzieło I Love Rock n'Roll, który opowiadał o Rock n' Rollu, chłopaku i wiecie co było dalej.

Przypisy

  1. Ależ oryginalnie zresztą
  2. Co za szowinizm!
  3. Zapewne poszło o chłopaka...


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.