Julia (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Julia – żeńskie imię wywodzące się jeszcze ze starożytnego Rzymu od nazwy rodu „Juliusze”. Pierwotna forma imienia brzmiała Juliusz, ale w związku z problemami, które pojawiły się przy obchodzeniu prawa w przypadku związków homoseksualnych oraz protestów ludzi domagających się zmiany płci wprowadzono do użytku imię Julia. W związku z powyższym Julia znana jest ze swojej męskiej natury. W starożytnym Rzymie imię to oznaczało „piękny kwiat”, co oznacza dwie rzeczy:

  • Razem z imieniem Julie dziedziczą również piękno (chyba, że coś pójdzie zdecydowanie nie tak).
  • Każda Julia to „piękny kwiatek”, choć równie dobrze „niezły kwiatek”, „niezłe ziółko”, „dobry krejzol”, „zdrowy nicpoń”, „krnąbrny gamoń” itp.

Charakter i zachowanie[edytuj]

Uwielbia robić sobie zdjęcia, na których figuruje jako osoba z bujnymi wąsami lub nosem przylepionym do szyby na przystanku autobusowym. Jej ulubionym zwierzęciem jest rybka, którą zawsze chętnie głaszcze. Julia jest nieobliczalna i szalona, zawsze lepiej omijać ją szerokim łukiem. Wprost kocha narzucać się innym ludziom, bardzo często mówi od rzeczy, w ogóle nie trzymając się kontekstu rozmowy. Julia także często się wymądrza i rządzi innymi. Był jeden przypadek, że jak kłamała to zamiast długiego nosa wyrosły jej bujne wąsy.