Kal-Online

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kal-Online – gra MMORPG, znana też jako 칼온라인 lub Kał-onlajn, osadzona w świecie fantasy.

Klasy Postaci

W grze mamy do wyboru 4 klasy postaci:

 • Mu-Sa – rycerze, mięso armatnie, wyłącznie mężczyźni. Z racji, że dużo pakują, ich mózgi znacznie się skurczyły. Ich ulubione słowo to „HUA!!!”
 • Goong-Soo – łucznicy, z niewiadomego powodu są nimi tylko kobiety. W unieszkodliwianiu wroga nie przeszkadza im nawet fakt, że nie posiadają strzał.
 • Joo-Sol-Sa – magowie, również są nimi tylko kobiety. Gracze ładują im dużo w punkty inteligencji, co wcale nie czyni ich mądrzejszymi.
 • Baang-Hee – złodziejki, czyli najnowszy eksperyment ryżowych chłopców. Gracze do dziś nie potrafią określić idealnej kombinacji dla tej postaci.

Nazwy w Kal-Online

Nazwy przedmiotów oraz imiona NPC, jakie napotkamy w grze, są dziełem wybitnych tłumaczy Inixsoftu, którym, jako pierwszym w historii, udało się przetłumaczyć koreańskie krzaczki na przypadkowe zlepki liter, co dało im wyrazy nieznanego pochodzenia oraz znaczenia. To właśnie dzięki ich wysiłkom, w grze spotkamy takie postacie jak: „HyuugJoo-SeungGong”, „Jin-Haeryang”, czy znajdziemy takie przedmioty jak: „Maegak Hwandoo Saehyung Big Sword”, „Gang Chul GooGap” itp. Tłumacze, jak sami twierdzą, zawdzięczają swój sukces jedynie sześciu browarom oraz jednej butelce szampana.

Gameplay

Gra w Kal-Online jest bardzo fascynująca, co przyciąga coraz to nowe rzesze fanów. Aby zostać kalowym pr0playerem wystarczy zwinność sparaliżowanego żółwia oraz zdolność koncentracji 6-latka z ADHD. Rozpoczynając naszą przygodę z produkcją bliżej nieznanych koreańskich niewolników (pracujących za miskę ryżu dziennie) tworzymy postać. W zależności od płci gracza najczęściej wybierani są: knight (facet) i archer (kobieta). Nikt nie rozumie dziwaków grających magami. Na samym początku biegamy goli i wesoli z lvl 1 spamując non stop: „FREE GE0NZ PL0XXX”. Na dalszych poziomach doświadczenia gra jest niemniej ciekawa: jedną ręką trzymamy klawisz odpowiedzialny za tzw. medy, natomiast drugą klikamy na naszych przeciwników. Adrenalina osiąga niebezpieczny dla zdrowia poziom. W wolnych chwilach możemy pobiegać po miastach i polansować się przed newbie naszym super-elo grade 50 armorem, który prawie nic nie daje, a jest 30x droższy niż wcześniejszy „grejd”. Po każdym nowym update ktoś robi kasę na bugu, a inni otrzymują figę z makiem, bo żółtki znowu coś wycofają, pozmieniają. Jak wchodzi update to trzeba jak najszybciej nachapać się korzyści póki się da. Generalnie w Kalu rządzi jedna mafia która ma wszystko, a reszta nie ma nic. Nie masz znajomości? Jesteś nikim. Nigdy nie możesz pograć solo tylko latasz przez cały dzień i szukasz party,a w międzyczasie konkurencja robi mega lvl. W tej grze za kase możesz mieć wszystko od itemków, gildii aż po sam lvl. Żeby coś osiągnąć musisz łupać kilka lat po 24/7, w końcu i tak ktoś Cię haknie. Gdy zwracasz się do GMów przepraszają Cię, że nie mogą Ci pomóc.

System kal pointów

Każdy nowy gracz otrzymuje po założeniu konta za darmo 100 kal pointów, na które może sobie popatrzeć. Jeżeli jakimś cudem uda się komuś zdobyć większą ilość, to i tak nic za to nie kupi, bo zanim zdąży wyskoczyć do Żabki za rogiem, to zostanie z nich okradziony. Kolejne kal pointy można zdobyć na dwa sposoby:

 • co roku odbywają się zloty kalo-maniaków, gdzie nooby z całego świata próbują wymawiać na czas najtrudniejsze nazwy itemów. Zwycięzca otrzymuje dyplom oraz kolejne 100 kal pointów;
 • na kal pointy można wymienić też prawdziwe pieniądze w tak zwanym kal shopie.

Zazwyczaj itemki zaraz po kupnie zostaną skradzione przez scamerów. Poszkodowany kontaktuje się z Inixsoftem, a ten uznaje, że gracz chce wyłudzić darmowe kal pointy i banuje mu konto. Wtedy poszkodowany zakłada nowe konto, gdzie widzi 100 darmowych kal pointów, które zachęcają go do kupna większej ilości. Znów kupuje przedmioty i znów jest okradany. W ten sposób zaczyna się błędne koło. Tak właśnie działa Kal Shop.

Uzależnienie

 • Wychodzi z miasta na wieś i szuka „Demon Water Dragon”.
 • Wchodzi do wieżowca i idzie na najwyższe piętro w poszukiwaniu Lorda Doggebi.
 • Zastanawia się jaki GRADE ma jage plastikowy mieczyk.
 • Krzyczy „X”, myśląc, że usiądzie.
 • Wypija Czerwonego Powerade myśląc, że będzie szybciej biegał.
 • Siada na środku miasta i próbuje zawiesić w powietrzu nad sobą napis (np. Sell Bow g50).
 • Gdy widzi człowieka w masce, bije go.