Karteczki samoprzylepne

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stick me!
Przylepiec (ang. Stickyman)
Kochanie, kup: mleko, ser, dziesięć jajek...
Typowa karteczka samoprzylepna o sobie

Karteczki samoprzylepne, stickery – rodzaj kartki z rodziny przylepiastych, nieustannie przyklejające się do różnych obiektów. Z reguły przypomina nam o terminach bądź służy jako ściąga. Dzisiaj niepraktyczne. Nie dotarło to jednak do użytkowników. Wiadomo – biuro bez stickera jest tak kultowe jak metalowiec bez kostki.

Dostępne w różnych rozmiarach (najpopularniejsze: 8,3cm x 8,3cm; 5,1cm x 3,9cm) i kolorach (żółty, mdły żółty, jajeczny żółty, blady żółty, żółty że żółty i okrutnie żółty). Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorystycznemu każda karteczka będzie się wyróżniać w tłumie innych (jest to przemyślana innowacja producentów, pierwowzory były dostępne tylko w kolorze żółtym).

Dzisiaj...

...karteczki sprzedaje się w kostkach, z których w razie potrzeby zrywamy kartkę i przyklejamy gdzie chcemy. Opanowały świat biur oraz ekrany komputerów. Największy ich wróg to tablica korkowa.

...i również dzisiaj, ale wygodniej

System Microsyfowy oferuje w Wiście jako gadżet sticker na pasek boczny. Zabawa w tym przednia; kartek jest . Przy okazji nie trzeba trwonić majątku na te małe, żółte cosie, które łatwo się gubią. Chyba, że zgubisz komputer. Ale kiedy poprzyczepiasz kartki to prędzej sam się pogubisz.