Katawa Shoujo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Katawa Shoujo (jap. Kaleka Dziwka Dziewczynka) – gra stworzona przez rezydentów /a/, /b/ i /v/ pod przykrywką Four Leaf Studios. Celem gry jest zaliczanie niepełnosprawnych licealistek.

Rozgrywka

Gra należy do arcy-wymagającego gatunku Visual Novel. Gatunek jest znany z mordowania myszy komputerowych szybciej niż StarCraft. Lewym przeskakujemy sceny lub dokonujemy arcyważnych wyborów typu czy iść po lekcjach do biblioteki, czy do gabinetu dyry. Prawym otwieramy menu, w którym mamy takie opcje jak Auto Mode(jeżeli ktoś nie umie fapać drugą ręką), Skip Mode żeby przejść do wiadomych scen, czy Save, żeby zrobić sobie zapis przed owymi scenami i móc później od razu załadować. Bez skipów przejście wszystkich możliwych scenariuszy (zwanych ścieżkami) powinno zająć około 25 godzin grania.

Fabuła

Mimo powszechnych opinii, to dzieło MA fabułę. Jesteśmy licealistą imieniem Hisao. Był on normalny, ale pewnego dnia przez dziwkę znaną niektórym jako Iwanako dostaje zawału. Trafia do szpitala, i tam okazuje się, że ma chroniczną arytmię. Rodzice przenoszą go więc do Liceum Yamaku – szkoły z internatem dla niepełnosprawnych fizyczni.


Crystal Clear device joystick.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.