Kingsajz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kingsajz – polska komedia, hybryda bajki o krasnoludkach i Folwarku zwierzęcego. Tytuł filmu wbrew pozorom nie jest zaproszeniem do pornola, choć możemy tak wzdychać do młodej Kasi Figury. Film pełen jest aluzji o podtekście seksualnym, choć według reżysera film to parodia PRL-u i obecnej władzy.

Fabuła[edytuj]

W podziemiach Instytutu Badania Czwartorzędu istnieje kraina nazywana Szuflandią. Mieszkańcy żyją w biedzie oraz w ścisku, a władzę sprawuje dyktator Nadszyszkownik Kilkujadek, który ma głos jak Osioł ze Shreka. Niektórym udało się jednak wykombinować napój nazywany kingsajzem, dzięki któremu zyskują ludzkie wymiary. Sam kingsajz pozwala na dorobienie sobie na dużym świecie oraz na poznawaniu kobiet. Krasnoludki, aby nie stracić swojego ludzkiego wzrostu, piją duże ilości Polo Cockty i dumnie nazywają się Polokoktowcami.

Jednym z Polokoktowców jest Olgierd Jedlina – redaktor pisma „Pasikonik” (kolejna aluzja seksualna). Jedlina pasi się spokojnie wokół lodówki z Polo Cocktą wraz z narzeczoną Ewą. Jego spokój burzy porwanie jego przyjaciela Adasia (pierwowzoru Waltera White'a). Adaś zdążył jednak przekazać flakonik z napojem do Ali.

A potem według Wikipedii udaje się obalić reżim Kilkujadka. Niestety autor sam nie wie czy to prawda, bo całą uwagę skupił na mojej Figurze.

Aluzje do rzeczywistości[edytuj]

Film Polska Ludowa oczami Machulskiego Polska współczesna według PiS Polska współczesna według opozycji
talony na muchy talony na mięso rabaty w Biedronce umowy na 500+
pismo dziecięce „Pasikonik” pismo dziecięce „Świerszczyk” ogólnie „Świerszczyk Nasz Dziennik
szefowa „Pasikonika” Witold Pyrkosz przebrany za kobietę degenerat utalentowana kobieta
Kilkujadek Wojciech Jaruzelski Niemiecka władza ocalały bliźniak
ciasne i biedne szuflady ciasne i biedne domy ciasne i biedne umysły narodu ciasne i biedne umysły narodu
Szuflandia demoludy/Polska kraje w Unii Europejskiej Polska zaściankowa, katolicka
Kingsajz Europa Zachodnia bogaty Watykan Bruksela
Olgierd Jarosz Lech Wałęsa Jarosław Kaczyński Mateusz Kijowski
Polo Cockta Cola Misiewicze nic nie piją Cola

Ciekawostki[edytuj]

  • Olgierd Jarosz jest uzależniony od Polo Cockty. Co ciekawe, w sklepie panicznie chciał kupić ten napój, choć w domu miał cała lodówkę tego napoju.