Klub 27

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Klub 27 – klub artystów, którzy z pewnych względów już nie tworzą.

Geneza powstania

Klub 27 cieszy się swoją sławą już od 17 stycznia 1892 roku. Tworzą go artyści, którzy uznali, że w swojej karierze nie napiszą już żadnej piosenki. A że traf chciał, że przypadkiem wszyscy kończyli karierę w tym samym wieku, zaczęto obwoływać delikwentów Klubem 27.

Członkowie

Oto lista niektórych członków którzy postanowili zwiększyć przychody zespołu dołączyć do Klubu 27:

 • Alexandre Levy – lubił dyrygować ludźmi dookoła. Tutaj znana jest jedynie data zakończenia kariery (17 stycznia 1892), prawdopodobnie w wyniku zadławienia tostem z serem.
 • Dickie Pride – ponoć słynny rockandrollowiec, ale mimo bycia wokalistą, w zespole robił za perkusistę, czyli po prostu włóczył się za zespołem dla towarzystwa i darmowych wstępów do barów. Pewnego dnia od tego chodzenia zachciało mu się spać, a z racji zapominania o śnie przez jakieś 10 dni zasnął snem wieczystym.
 • Brian Jones – wokalista Kamyczków. Znużony życiem, zauważył, że ilość tkanki tłuszczowej powiększyła się, więc postanowił nauczyć się pływać w pobliskim basenie.
 • Linda Jones – artystka R&B. Kiedyś przyśniło jej się, że się zabija. Następnego dnia głosy w jej głowie stwierdziły, że jeśli popełni dwa samobójstwa pod rząd dostanie +10 do szpanu i +100 tyś. dolarów na konto.
 • Peter Ham – lider Złego Palca. Po prostu wyprał się w pralce i postanowił powiesić się do wyschnięcia.
 • Kurt Cobain – strzelił mu do głowy pewien pomysł. Koleś od Nirvany, tłustych włosów i podartych spodni. Grunge'owiec jakich mało, bożyszcze zbuntowanych, gniewnych nastolatek zafascynowanych „Grą o tron”. Krążą pogłoski, że po prostu nie chciało mu się już tracić pieniędzy na szampony.
 • Amy Winehouse – wątroba nie wytrzymała skali jej pięknego skowytu, lecz w lipcu 2011 postanowiła wreszcie zerwać związek z alkoholem i spełnić postanowienie noworoczne.

Jak dołączyć do Klubu 27

 1. Załóż zespół muzyczny.
 2. Grajcie sobie do twoich 27 urodzin.
 3. Po ukończeniu 27 roku życia masz multum możliwości. Możesz na przykład spróbować nauczyć się latać, skacząc z dachu dziesięciopiętrowego wieżowca. Tutaj ważna jest twoja kreatywność.
 4. I pamiętaj: nie wolno ci zwlekać, bo wszystko przepadnie!