Koc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Noncytaty
Zobacz w słowniku:
koc
Nie być zimno teraz
Komentarze jaskiniowców po użyciu protoplasty koca
Daj mi ten koc, ten jeden koc
Bolter o kocu

Koc – przedmiot wykonany z niezidentyfikowanego materiału (dawniej wełny), służący do utrzymywania temperatury ciała na poziomie umożliwiającym podtrzymywanie procesów życiowych.

Geneza[edytuj]

Historia koca sięga epoki lodowcowej. Jaskiniowcom nagle z jakiegoś niewyjaśnionego powodu (może przez ten lód), ich własna skóra przestała starczać za źródło ciepła. W skrajnej desperacji, znaleźli więc chudego mamuta, zatłukli go kawałkami kamienia i wcisnęli mu się pod brzuch. Pierwszy raz zaznali takiego ciepła. Wkrótce cała wioska skupiła się wokół martwego zwierzęcia, i żyliby pewnie tak do dziś, gdyby nie fakt, że martwe zwierzęta szybko się psują, po czym gniją. Dlatego też zostali zmuszeni do pocięcia mamuta na kawałki, i rozpoczęcia szczegółowych badań. Jak się okazało po ekspertyzie rzeczoznawcy, sama sierść z mamuta jest złym przewodnikiem ciepła. Tak było rozpoczęcie ery koców.

Historia najnowsza[edytuj]

Pomimo, iż przez wieki zachowano podstawową funkcję koca, we współczesnych nam czasach koc stał się również niebezpiecznym narzędziem stosowanym do mordowania dzieci przez doprowadzenie ich do hipertermii lub wyślizgnięcie w trakcie noszenia (kazus małej Madzi).


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).