Komnata Tajemnic

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dziedzic Slytherina we własnej osobie
I am Lord Voldemort
Najsłynniejsze zdanie napisane w tym miejscu

Komnata Tajemnic – miejsce w Hogwarcie, gdzie przebywali: uroczy bazyliszek, zabijający każdego wzrokiem, nie do końca żywy, ale i nie do końca martwy Dziedzic Slytherina i spetryfikowana Ginny Weasley [1]

Historia Komnaty Tajemnic[edytuj]

To ten debil brodacz został wrobiony przez Tomka Zagadkę

Kiedy Godryk Gryffindor, Salazar Slytherin, Rowena Ravenclaw i Helga Hufflepuff wynajęli ekipę,która zbudowała Hogwart[2],zaczęły się problemy. Otóż Godryk wkurCenzura2.svg denerwował Slytherina swoją tolerancją dla szlam i półkrwistych. Kiedy Salazar dowiedział się,że chce on zrobić również z nich uczniów Hogwartu, wkurw..., to znaczy zdenerwował się totalnie. Wyzwał go na solo, o bardzo późnej godzinie [3]. Godryk wygrał z Salazarem [4] i wygonił go z Hogwartu. Na szczęście Niestety jego przeciwnik był na tyle chytry,że zbudował w magicznej szkole, Komnatę Tajemnic. Umieścił tam niesamowicie słodkiego, a przy okazji zabijającego kłami i wzrokiem, ogromnego Bazyliszka. Pewnego dnia jego dziewica dziedzic miał otworzyć to miejsce i pozbyć się prawie wszystkich tych, którzy nie byli idealnie czystej krwi wypranej w Perwollu. Prawie wszystkich,bo półkrwistym postanowił dać spokój.

Dziedzic Slytherina[edytuj]

Kiedy Tom Riddle miał szesnaście lat, dowiedział się, że to on jest Dziedzicem Slytherina. Postanowił, więc się zabawić. Dzięki znajomości języka wężów, mógł sterować bazyliszkiem. Na próbę załatwił w damskim kiblu, brzydszą niż można sobie wyobrazić, okularnicę, zamieniając ją w ducha – Jęczącą Martę – postrach babskiego klopa. Żeby jego ukochana szkoła nie została zamknięta, wrobił w to wszystko Hagrida i jego milutkiego, „trochę utytego” pająka Aragoga. Jedynie Albus Dumbledore, będący wtedy nauczycielem transmutacji, nie wierzył mu. Niestety dyrektor Armando Dippet wyrzucił Hagrida z Hogwartu, a jego „pupila” wygonił do Zakazanego Lasu. Na jego szczęście, Albus przekonał swojego szefa,żeby zrobili z byłego ucznia, gejowego gajowego. Tymczasem Riddle postanowił dać sobie spokój z mordowaniem szlam i charłaków, przy pomocy bazyliszka.

Powrót dziewicy Dziedzica Slytherina[edytuj]

Lord Voldemort, któremu Potter zniszczył Kamień Fizjologiczny, postanowił się zemścić. Znalazł swój stary dziennik i dał go Lucjuszowi Malfoyowi, żeby „przypadkiem” włożył go Harry'emu, do którejś z książek. O niebezpieczeństwie dowiedział się jego skrzat domowy Zgredek, który postanowił ostrzec Chłopca, Który Przeżył.

Niestety Harry mu nie uwierzył i uparcie chciał iść do Hogwartu (uciekł nawet z domu latającym samochodem Weasleyów, po tym jak jego wuj zamknął go w pokoju, gdy z listu ostrzegawczego dowiedział się,że nie może czarować poza szkołą). Tymczasem Lucjusz pomylił podręczniki i dziennik otrzymała Ginny, ale o tym później. Harry latającym samochodem dostał się do Hogwartu, gdzie Zgredek, dla „jego dobra”, połamał go na meczu quidditcha. Jednak Potter nadal był cały i zdrowy. Nagle zaczęły się groźby i ataki Dziedzica Slytherina. Jak się okazało, syn Malfoya – Draco nie był nim. Jednak Potter i tak miał problem. Otóż, gdy okazało się,że jest wężousty, podejrzenie padło na niego. Postanowił zbadać to razem z kumplami. Wtedy znalazł wyrzucony do damskiej łazienki dziennik, który, niczym YouTube, pokazał mu filmik z dowodami obciążającymi Hagrida. Gejowy Gajowy, został wysłany do więzienia czarodziejów – Azkabanu Jak się potem okazało, to nie jego pająk był potworem z Komnaty Tajemnic, tylko bazyliszek. Postanowił pójść do tego miejsca i zrobić porządek. Zastał tam Toma Riddle'a. Dowiedział się od niego całej prawdy, o tym,że to on był Dziedzicem pana Salazara, wrobił w to wszystko Hagrida,jest odpowiedzialny za ataki ,dzięki wyżalaniu się Ginny do jego dziennika, wyssał z niej energię oraz o tym,że jest Voldemortem. Harry wkurzony pokonał z pomocą feniksa Dumbledore'a–Fawkesa jego bazyliszka,a samego Tomka, wygonił z Hogwartu, niszcząc mu dziennik, kłem wyżej wymienionego zwierzątka.

Drugi raz w Komnacie[edytuj]

To ona padła ofiarą dziennika

Ron Weasley razem z Hermioną Granger, poszli w ostatnim tomie do Komnaty Tajemnic i za pomocą kła bazyliszka zniszczyli horkruksa (w szóstej części okazało się, że dziennik Voldzia też nim był).

Przypisy

  1. Patrz: Harry Potter i Komnata Tajemnic
  2. Myślałeś,że sami go zbudowali?!
  3. Tyle wiadomo ze źródeł.
  4. Nie wiadomo czy kantował.