Konstantynopolitańczykowianeczka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
...że jak?? konstantynonpolitibialibańczykurwianeczka??
Polak o konstantynopolitańczykowianeczce
What the fCenzura2.svg??
Amerykanin o konstantynopolitańczykowianeczce

Konstantynopolitańczykowianeczka – zajefajne polskie słowo, które nie istnieje oznaczające konstantynopolitańczykowianeczkę, a więc córeczkę tatusia mieszkającego w Konstantynopolu, czyli tzw. konstantynopolitańczyka.

Warto dodać, że konstantynopolitańczykowianeczka (32 litery) nie jest najdłuższym polskim słowem. Słowo dziewięćsetdziewięćdziesiątydziewiąty jest o 5 liter dłuższe, ale jego składowe powinny być pisane osobno, więc nie jest najdłuższe, bo nie istnieje. Za to wyraz ponaddwustudwudziestoczterokilometrowy ma 38 liter i też nie jest najdłuższy, gdyż można sobie wymyślić, na przykład, wyraz ponadtysiącdziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięcioipółkilometrowy, mający 65 liter, który również jest zbudowany zgodnie z regułami polskiej ortografii.

Konstantynopolitańczykowianeczka nie jest więc, niestety, najdłuższym polskim słowem.

Możliwe jest stworzenie dłuższych słów przez deklinację w liczbie mnogiej:

  • Narzędnik – Konstantynopolitańczykowianeczkami,
  • Miejscownik – Konstantynopolitańczykowianeczkach,

jednak wyraz nadal posiada tylko 34 litery.

Różne[edytuj]

  • Warto pamiętać, że Kubuś Puchatek (+18) znał Babę-Jagę o takim imieniu, która to też wytwarzała dla niego jabole, lecz razem ze swymi kumplami dla skrótu nazywał ją – tu zacytuję – chujem.
  • Konstantynopolitańczykowianeczka jest znana również graczom kultowej symulacji The Sims 3. Jak głosi opis płytki o tej dźwięcznej nazwie – zakochasz się w niej szybciej, niż wymówisz jej nazwę.