Kraśnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zamysł na herb był naprawdę świetny…
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy 'miasta w województwie lubelskim'. Zobacz też Kraśnik (ujednoznacznienie).

Kraśnik – miasto i gmina w województwie lubelskim, w powiecie kraśnickim. Siedziba gminy Kraśnik.

Położenie[edytuj]

Leży – jak się patrzy na mapę Polski – to tam po prawej, niżej trochę, ale wyżej, niż góry. Na mapach Google Kraśnik porasta lasem, więc go nie widać. Jest jedynym miastem z zaplanowaną, zaraz po budowie morza obok zalewu, budową oceanu. Oczywiście wszystko nawadniane zasilaną przez oczyszczalnię i mleczarnię Wyżniankę, która od wielu lat dzielnie broni się jako rzeka niskiej czystości.

Komunikacja[edytuj]

Kraśnik ma najnowocześniejsze rozwiązania komunikacyjne, takie jak 7 skrzyżowań ze światłami, z czego 2 w miejscach bez skrzyżowania. Ponadto w dzielnicy fabrycznej zbudowane jest mini rondo, które ze względu na swój ekscentryczny wygląd przez mieszkańców nazywane jest „podpaską” lub „zemstą Czubińskiego”. Ta komunikacja jest obsługiwana w większości przez przewoźników prywatnych jeżdżących tzw. busami, które wcześniej prawdopodobnie w Niemczech woziły kartofle. Ich stan jest coraz ciekawszy, dlatego niedługo zapewne zamiast nich na miasto wyjadą stare, milicyjne nyski. Wszystkie linie (a właściwie jedna ze swoimi mutacjami) kręcą się „wokół komina”, przez co dochodzi do wszelkich nieporozumień. Kierowcy mający dość jazdy w tę i nazad wolą pojechać do domu i nie wykonywać kursów. Rozkładów jazdy na przystankach brak, przewoźnicy zapewne na wzór stawiają sobie komunikację w Indiach.

Religia[edytuj]

Kraśnik to miasto gdzie kościoły rosną jak grzyby po deszczu. Jeden obok drugiego. Jest jedynym miastem w Polsce posiadającym kościół, który jest 3 razy mniejszy od swojej plebanii. Dwustu-osobową willę zamieszkuje obecnie ok. 5 księży. Na dodatek obok tego kościoła, 10 metrów dalej, jest budowany następny kościół.

Walory turystyczne[edytuj]

Unikatowe warunki czynią z Kraśnika nie skażone cywilizacją sielskie centrum turystyki. Odrestaurowany Dworek Modrzewiowy, krystaliczny zalew, piękny rynek Starego Miasta oraz szczególna dbałość o czystość miasta i okolicy zaskarbiły sobie sympatię wszystkich mieszkańców Polski B, którzy przyznali miastu w nagrodę butelkę lubelskiego specyfiku – Perły. Sam Zalew Kraśnicki zasługuje na odrębny artykuł, władze latami zastanawiały się gdzie go umieścić, wszak miasto jest atrakcyjnie położone, do wybory były lasy, doliny, równiny. Zalew ostatecznie otaczają pola, kurniki i dwa bary.

Warto turystom przypomnieć, że najpopularniejsza fotografia bankomatu w Polsce pochodzi z Kraśnika.