Krakowiec-Górki Zachodnie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krakowiec-Górki Zachodnie – jedna z najbardziej na wschód wysuniętych dzielnic Gdańska, czyli, inaczej mówiąc: do Ruskich mają bliżej niż np. mieszkańcy Przymorza.

Dzielnicę porasta przynajmniej w 50% jedna z największych osobliwości przyrodniczych ostatnich czasów – tzw. wiszący las, powstały wskutek wypłukania ziemi przez poszukiwaczy bursztynu. Szczególnie polecane przez przewodników turystycznych są przepiękne zachody słońca, prześwitujące przez korzenie sosen.

Pomiędzy tymi sosnami biegnie pod ziemią (tak, tak – to jedyny pas ziemi na tym terenie!) ropociąg – od Portu Północnego do Rafinerii Gdańskiej. Z tego powodu można w każdej okolicznej melinie dostać dowolną ilość nieoczyszczonej ropy/benzyny po atrakcyjnej cenie.

W obrębie dzielnicy mieści się również jedyna w całym Trójmieście plaża nudystów, którą można rozpoznać po tłustych, nagich cielskach sześćdziesięcioletnich zwolenniczek nudyzmu.


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.