Krystyna Szumilas

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krysia zrobiła trudne zadanie
Ludzie uwierzyli w Amber Gold, bo nie chodzili do gimnazjum!
Pani Szumilas broni sens istnienia szkoły gimnazjalnej
Szumi dokoła las, czy to jawa, czy sen! Co Ci przypomina, co Ci przypomina widok znajomy ten!
Harcerze przy ognisku śpiewają z rozrzewnieniem o Pani Szumilas

Krystyna Szumilas (ur. 28 czerwca 1956 w Knurowie) – polska polityk i Minister Edukacji Narodowej kontynuująca demontaż oświaty od czasów Giertycha i Hall. W tym demontażu zastąpiła Joanna Kluzik-Rostkowska.

Przeprowadzone reformy[edytuj]

Sześciolatki do szkół[edytuj]

Pani Szumilas postawiła na swoje i wprowadziła do szkół sześciolatki. Od tego momentu sześciolatki z tornistrami ważącymi 30 kilogramów różnych podręczników, kolorowanek, farbek i innych pierdół będą dygać 10 kilometrów bez autobusu. Wedle niej, ponad 80% rodziców jest zadowolonych z tej reformy (podczas sondażu zapytano „Czy jest Pan/Pani zadowolona z pomysłu odwołania Krystyny Szumilas z rządu”, z czego 80% respondentów odpowiedziała „Tak ma być, żeby odeszła.”, ale niestety wiarygodne media zmontowały to troszkę inaczej i wyglądało to na zasadzie „Czy chce Pan/Pani działających reform Krystyny Szumilas?”, na co odpowiedziano „Tak ma być.”). Od 2014 roku wszystkie sześciolatki będą już pisać kartkówki, uczyć się ortografii oraz płacić haracze dla VIa w postaci batonów. Co ciekawe, jak jeszcze posadę Ministra miała Katarzyna Hall, to Szumilas była zadeklamowaną przeciwniczką tego pomysłu, lecz cóż robią z przekonaniami miłe prezenty od premiera.

Przedłużenie o tydzień roku szkolnego[edytuj]

Po co każdy ma martwić się, że tydzień przed lipcem dzieci już toną w niestrzeżonych rzekach? Mądra pani Szumilas poradziła sobie z tym problemem. Postanowiła, by dzieci jeszcze tydzień były nękane w szkole. Podczas tego czasu odrabiają zaległości w kinematografii ostatnich paru lat, grają w karty, wyrzucają woźnego i jak niewolnicy zasuwają w klasach (a pensja i tak idzie dla woźnego). Co prawda uczniowie narzekają, że to bezsens, ale pani Szumilas uznała, że dzieci nie mają prawa do komentarzy w myśl zasady „dzieci i ryby głosu nie mają”.

Nowe podręczniki[edytuj]

Aby ożywić przemysł tekstylny i rozruszać gospodarkę, Krystyna Szumilas co roku przeprowadza nowe podręczniki o prawdziwe informacje, aktualne fakty i ładniejsze obrazki. W ramach reformy, w podręcznikach można znaleźć takie fakty jak:

Erudycja[edytuj]

Szumilas prawdopodobnie otrzymała posadę ministra edukacji narodowej za to, że zna podstawy z podstawówki polityki. Za test szóstoklasisty otrzymała tylko połowę punktów[2]. W zadaniu Napisz w dwóch, trzech zdaniach, dlaczego należy poprawnie mówić i pisać odpowiedziała Ponieważ słuchają nas inni i musimy być zrozumiali dla innych. Wypowiedź musi być logiczna, musi być zrozumiała dla słuchacza, bo to od nas zależy, czy ten, kto nas słucha, rozumie to, co mówimy. Zadanie, za które były trzy punkty, ledwo otrzymała jeden punkt. Niezależne polonistki zamówione przez specjalnych ekspertów od wszystkiego dostały dyscyplinarne zwolnienie z pracy za tak złe ocenienie pani minister. Teraz należałoby się zastanowić nad tym, dlaczego ustawy MEN są tak głupie i nielogiczne... Chociaż w sumie można powiedzieć, że Krysia nie wbiła się w klucz odpowiedzi.

Ciekawostki[edytuj]

Przypisy

  1. Bo w tym roku Platforma objęła władzę
  2. Źródło