Ksero

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedno z nielicznych zdjęć ksero szykującego się do ataku, fotograf niestety nie przeżył tego spotkania

Ksero – diabelska machina służąca do porywania dusz niczego niespodziewających się ofiar. Podstawowa broń studentów przeciwko wykładowcom.

Jak działa ta piekielna machina

Zasada działania tego pomiotu Szatana jest niezrozumiała do tej pory. Mimo wieloletnich badań przeprowadzanych na złapanych okazach nie ustalono, jak działa ich mechanizm, ani co powoduje taką agresję w stosunku do ludzi.

Z zeznań nielicznych świadków, którzy wyszli cało ze spotkania z ksero, można doszukać się wielu elementów wspólnych. Dzięki tym zeznaniom można wykonać schemat postępowania wobec ofiary.

Ksera nie występują w grupach, są samotnymi łowcami czyhającymi na swoje ofiary w ukryciu. Najczęstsze miejsca występowania tego stworzenia to urzędy, biura i szkoły (podobno są też specjalne punkty ksero, gdzie oswojone bestie działają w służbie człowiekowi, lecz są to tylko niepotwierdzone opowieści szaleńców).

Jak ksero zdobywa swoje ofiary

Mr. T - jedyna osoba, która zdołała ranić ksero i przeżyć

Dzięki zeznaniom stworzono ten schemat zachowań ksero.

  • Ksero nigdy nie atakuje pierwsze, tylko czeka, aż nieświadoma ofiara sama podejdzie. Dodatkowo przy zwabianiu ofiar, ksero pomagają jego zdolności hipnotyczne, wielu świadków mówi o czymś w rodzaju zewu, wewnętrznego głosu każącego im podejść do ksero.
  • Gdy ofiara będzie już wystarczająco blisko, ksero przebudza się i znów hipnotyzuje ofiarę, by ta tym razem zaczęła wciskać przyciski na ciele ksero. Dopiero wtedy bestia jest w pełni gotowa do ataku. W związku z tym można doszukiwać się pokrewieństwa z wirusami, które poza ciałem ofiary pozostają w stanie hibernacji i dopiero kontakt z żywicielem pobudza je do swojego niszczycielskiego działania.
  • Świadkowie opowiadają, że gdy już powciskają guziki z wnętrza maszyny wydobywa się nieziemski, przeraźliwy dźwięk nie do opisania słowami.
  • Po dźwięku następuje główny atak ksero, świadkowie opowiadają o niesamowicie oślepiającym świetle wydobywającym się z maszyny, które paraliżuje ich. Barwa światła zależy od gatunku ksero, świadkowie najczęściej opowiadają o jaskrawym białym świetle lecz zdarzają się też zeznania, w których światło ma kolor zielony bądź żółty. Najprawdopodobniej właśnie to światło jest odpowiedzialne za kradzież duszy niewinnej ofiary.
Jedyna pozostałość po ataku ksero
  • Jedyne co zostaje z ofiary to kartka z czarno-białym odciskiem jej pośladków (czasem czegoś jeszcze).
  • Jeszcze nie odkryto sposobu, w jaki można by zwrócić ofierze jej duszę.