Kuc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przeciętnie to jest pierwsza rzecz jaka przychodzi na myśl po wypowiedzeniu słowa kucyk
To druga
A to właśnie zwierzę, o którym powinien być ten artykuł. Nie spodziewaliście się, prawda?
Wieczorem zwalę sobie kuca.
Osama bin Laden o kucu
Człowiek człowiekowi kucem.
Edward Stachura o kucu
Uwaga, kucam!
Siadam Kucaj o kucu

Kuc (częściej kucyk) – niegdyś określenie jedynie sympatycznego, małego konika, jednak dziś odnosi się niemal jedynie do bronies – zniewieściałych chłopców i mężczyzn wyrażających swoją miłość do serialu Przyjaźń to Magia lub na odwrót. Nie mylić z kacem. Na kucu zazwyczaj jeżdżą gimbusy i przedszkolaki, myśląc że wyglądają jak gość z reklamy Old Spice (sytuacja adekwatna do gimbusów na skuterach, myślących o sobie jak o prawdziwych motocyklistach). Na kacu natomiast jeżdżą nauczyciele i policjanci, a czasami również świadkowie Jehowy i kierowcy autobusów szkolnych. Kuce są również wykorzystywane (bez skojarzeń) do pracy, np. w cyrku, gdzie przewożą małe ładunki i chodzą na tylnych odnóżach krocznych, sprawiając tym wielką radość gówniarzerii, dresiarzom i snajperom. Kuce są niezwykle wytrzymałe, mogą wpieCenzura2.svgć zjeść do kilograma cukru bez zagrychy.

Typy

  • Ziemski – nie ma rogu ani skrzydeł. Stworzony do uprawiania jakiś warzyw i ogólnie jedzenie żarcia. Kucykowy odpowiednik chłopstwa pańszczyźnianego. "Jak się nazywa alicorn bez rogu i skrzydeł? Ziemski kucyk"
  • Pegaz – ma skrzydła. Często go się spotyka jak zapieprza po niebie. Stworzony do zmieniania pogody, czyli stawiają chmurki tu i ówdzie. Lepiej nie wkurwiać pegaza, bo można dostać piorunem. Pegaz wielokrotnie używany był jako znak towarowy, gdyż za PRL-u był uważany za znak zajebistości. Ciekawostką jest, że większość pegazów ma albo lęk wysokości, albo zeza, albo nie potrafi latać.
  • Jednorożec – kuc z rogiem na łbie. Często są modnisiami, kujonami albo psychopatami, lepiej się trzymać z daleka. Ogólnie oprócz ułatwienia sobie życia przez róg nic nie robią. Jednorożce są hodowane przez gimbusów, którzy zwykle patatają na nich do gimbazy.
  • Alicorn – ma i róg i skrzydła czyli jednym słowem jest zajebisty. Jest to gatunek zagrożony (4,5 osobnika). Są dużo większe (i bardziej zarozumiałe) niż normalne kuce. Lubią wysyłać na Księżyc.