Kurz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kurz – bardzo złośliwa rzecz. Ma w zwyczaju rozbijać obóz w kątach mieszkania, po czym przesuwa swoje wojska, notabene złożone z psich, kocich, rolniczych lub owczych kłaków coraz dalej, w stronę łóżek, dywanów oraz firanek. Zwykle zatyka nosy, uszy oraz inne tego typu narządy wewnętrzne. Jest jednym z największych wrogów świata, ponieważ zatyka nie tylko pojedyncze jednostki, ale także całe narody! Największy hodowca kotów świata, wszędzie gdzie jest więcej kurzu, robią się koty.

Kurz w domach

Wewnątrz budynków zamieszkanych, kurz przechodzi w tzw. kurz domowy – tajemniczą substancję zauważaną tylko przez osobniki płci żeńskiej i alergików. Inną odmianą kurzu jest kurz dziki – zamieszkuje on prawie wszystkie możliwe obszary (poza próżnią). Wczepia się we wszystko co napotka na swojej drodze (włosy, buty, ubrania), aby wnieść się do domu i ewoluować w hodowcę kotów, czyli kurz domowy.


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).