LOL

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy skrótowca. Zobacz też League of Legends.
Noncytaty
Zobacz w słowniku:
LOL


Podkładka ze skrótowcem LOL
O LOL!
Ktoś o tym artykule
Lucifer Our Lord!
Satanista o tym artykule

LOL – śmiech, po którym zapada martwa cisza. Inaczej aktualny stan upojenia śmiechowego. Można powiedzieć, że kogoś wylolowujemy, kiedy gasimy go śmiechem, a lolka to uśmiechnięta lalka. Można sobie zlolować blanta, a miś Kololgol to satyra na niedołężną maskotkę, którą – dla odmiany – dzieci straszyły rodziców. Zwykle używany niezgodnie ze znaczeniem i przeznaczeniem. Czasem dodawane jest do niego słowo „żal”.

Jeżeli na pokemoniastym forum powiesz, że LOL oznacza Lots Of Laugh, to zostaniesz nazwany właśnie LOLem. I słusznie zresztą, bo to niegramatyczne – w rzeczywistości zwrot powstał jako skrót od Laughing Out Loud.

Lolgazm[edytuj]

LOLOLOLOL! O LOL!
Osoba cierpiąca na lolgazm

Choroba śmiechowa, bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Objawia się głośnym śmiechem i ciągłym powtarzaniem „O LOL!” – tych dwóch procesów nie da się przerwać samemu, dlatego jeżeli zobaczysz kogoś kto właśnie przeżywa lolgazm zabierz ją do szpitala w trybie natychmiastowym. Wtedy nawet nie próbuj powiedzieć dowcipu, ani tekstu o Twojej Starej, gdyż wtedy zwiększa się ryzyko śmierci ofiary.

Jak to działa?[edytuj]

Twój mózg składa się z różnych stref. Jedna z nich jest odpowiedzialna ze śmiech i inne procesy z tym związane – nazywana jest strefą L(ola). Kiedy usłyszysz żart, to właśnie ona decyduje czy wydaje Ci się śmieszny, a jeśli tak – wysyła na zewnątrz sygnał w postaci śmiechu. Niestety, podczas długiej serii żartów możliwe jest zacięcie się owej strefy i ciągłe emitowanie śmiechu oraz wytwarzanie endorfin, których przepełnienie w organizmie powoduje śmierć.

Jak się ochronić?[edytuj]

Aby zabezpieczyć się przed śmiercią przez lolgazm, trzeba wyciąć strefę L. Innym dobrym rozwiązaniem, które nie jest aż tak kosztowne, jest kupienie tabletek depresyjnych ograniczających podatność na śmiech.

Zobacz też[edytuj]