Lara Croft

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lara i dwa zabójcze kalibry

Lara Croft (ur. 14 lutego 1968 w Wimbledonie) – archeolog, kierowca wszelkich pojazdów, seksbomba oraz bezwzględna zabójczyni niewinnych zwierzątek. Kobieta pracująca. Niczego się nie boi.

Życiorys

Jest wielką gwiazdą serii gier Tomb Raider. Lara to typowa brytyjska arystokratka: mieszka w wielkiej chawirze, szpanuje akcentem, jest kosmicznie bogata i ma wierne zwierzątko – lokaja Winstona. Niestety, życie Lary nie jest zbyt szczęśliwe. Jej mamę rozwalił wybuchający postument, a ojciec porzucił ją i pojechał do Kambodży, gdzie poszedł w tango. Dotknięta takimi traumami młoda dziewczyna cofnęła się do fazy wczesnego dzieciństwa. Jej ulubionym zajęciem stała się zabawa w piaskownicy. Po wykopaniu zgubionego niegdyś przez jej matkę pierścionka, Lara zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest poszukiwanie skarbów. Odtąd Croft podróżuje po świecie i zwiedza stare grobowce i rabuje z nich co cenniejsze drobiazgi, które następnie opycha na Allegro. Niespełniona aktorka, zagrała min. w „Xenie wojowniczej księżniczce” oraz wideoklipie grupy Die Arzte do piosenki „Ein schwein namens manner” (świnia zwana mężczyzną). Wywołała skandal pozując w Playboy'u. Doprowadziła do wyginięcia Yeti, ostatni przedstawiciel gatunku zginął porażony blaskiem lampy błyskowej aparatu Lary. Napisała o tym w książce popularnonaukowej pt. „Jak spotkałam Yeti”.

Znaki charakterystyczne

  • Warkocz – a nie, teraz ma kucyk...
  • Kostium – na tyle sprytnie uszyty, że choć wszystko jest zakryte, uważny obserwator będzie miał okazję podziwiać niepowtarzalne krajobrazy.
  • Spluwy – dwie. Zawsze trafiają, nigdy nie kończy im się amunicja. Larze Croft się to nie zdarza, nie pytaj czemu.
  • Plecak – zdolny zmieścić cały magazyn amunicji, bronie oraz dziesiątki apteczek i flar.Tylko po co jej amunicja skoro amunicja się jej nie kończy.
  • Biust – rozmiar 34D i ciągle rośnie.

Metodyka

Lara to wytrawny archeolog, który z namaszczeniem podchodzi do napotykanych na drodze reliktów starożytności. Zwróćmy uwagę na pietyzm z jakim umieszcza ładunki wybuchowe, na finezję, z jaką motorem jeździ po pradawnych ruinach, na zmyślność, z jaką Lara doprowadza trzymające się na słowo honoru budowle do postaci kupki gruzu! Po prostu nic dodać, nic ująć.

Znaleziska

Lara to niezwykle skuteczny archeolog. Oto najważniejsze jej znaleziska:

  • XI-wieczny kufel do piwa. Po tym odkryciu Lara usunęła się z życia zawodowego na jakieś trzy dni, co tłumaczyła ekscytacją znaleziskiem.
  • Zwój XXI-wiecznego miedzianego drutu.
  • Skarb Templariuszy. Jak się okazało, była to skrzynka przedniej berbeluchy, niestety Croft zniszczyła to bezcenne źródło wiedzy o życiu codziennym zakonu...