Letzigrund Stadion

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Letzigrund Stadion – stadion piłkarsko-lekkoatletyczny w Zurychu, jedna z aren EURO 2008. Pojemność: Trzy hektolitry czystej i piętnaście galonów whisky.

Historia[edytuj]

Ciekawe, co powiedzieliby fani Wisły i Cracovii, gdyby tak jak w Zurychu musiały grać na jednym stadionie? Teoria, że jest to możliwe, sprawdza się. Kibice FC Zurych i LC Zurych żyją w zgodzie i wygodzie, czasami tylko „ci z FC” rzucą kamieniami czy racami, „ci z LC” odrzucą butelki, ale przecież to tylko niewinna zabawa. Kibice obu drużyn plują na krzesełka, kiedy wychodzą ze stadionu, tak aby kolegom zza miedzy dobrze za tydzień się siedziało. Następni muszą przyjść z Küchenrolle na stadion.

Kto tu gra[edytuj]

Kiedy w weekend grają tutaj piękni piłkarze w dni powszednie panoszą się lekkoatleci, a na zimę stadion zamarza i można grać w hokeja. Szwajcarscy urzędnicy poszli tu w masochizm, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że mieści się tu ledwie 26,5 tysiąca ludzi?

A, pytałeś o Euro. Mordowały się tu zespoły z grupy wzdęcia, w tym jako pierwsi (w najnudniejszym meczu turnieju) Rumuni z reprezentacją Afryki, a potem z makaronem. Na koniec Afryka zaasymiluje makaron, no chyba że ten się rozgotuje i stawi opór.


Crystal Clear app cervisia.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny architektury i budownictwa. Jeśli nie spadają na ciebie cegły w drewnianym kościele – rozbuduj go.