Lewiatan (sieć handlowa)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy sieci handlowej. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.
Nazwa sieci jest doskonale trafiona i dobrze się kojarzy

Lewiatan – sieć sklepów, w których na ogół są przeterminowane towary eksportowane z ZSRR oraz miejsce, w którego okolicach gromadzą się menele ze wsi. Jest to lokalna forma zastępcza Tesco i innych tego typu sklepów. Otwarcia Lewiatanów gromadzą setki osób, a wśród nich lokalną śmietankę towarzyską np. łowców promocji, organistę, pijaczków czy młodzież. Sieć została uruchomiona w 1994 we Włocławku przez Waldemara Nowakowskiego, byłego posła (wtedy jeszcze nie był posłem) Samotnej-Brony i od tego czasu się prężnie rozwija.

Co ciekawe, większość produktów marki „Lewiatan” np. soki owocowe, dżemy posiada atesty zdrowotne naczelnego kardiochirurga Polski Zbigniewa Religi, chociaż taki dżem z truskawkami może mieć niezbyt wiele wspólnego. Mimo to można się obawiać, że po wypiciu soków owocowych lub, co gorsza, oranżad sygnowanych tą marką, można poczuć suchotę i piekotę w gardle. Mogą też w żołądku zalęgnąć się płazy, np. żaby. W ofercie są także sery i masła, które są produkcji naturalnej, czyli pochodzą z wyrobów babki Jadźki, która struła wiele ludzi i zwierząt.

Asortyment[edytuj]

Sieć „Lewiatan” oferuje szereg produktów, których nie można nabyć w innych sklepach. Do najpowszechniej nabywanych towarów należą:

  • prawo jazdy – wykonywane od ręki w ciągu kilku minut (ze zniżką 25% po trzecim niezdaniu egzaminu);
  • świadectwo ukończenia uczelni wyższej/maturalne;
  • płyty z najnowszą muzyką lub oprogramowaniem po bardzo atrakcyjnej cenie;
  • używane kubki jednorazowe.
  • wielorazowe prezerwatywy. Dla studentów przy zakupie 10 paczek, 5 paczek za 50% ceny.

Zobacz też[edytuj]